phamrak
09.03.11,09:19
Moja mama darovala pozemok trom obdarovaným. Jeden z nich je jej syn, ktorý sa teraz po piatich rokoch priznal, že bola podpísaná pod psychyckým nátlakom na mamu. Zmluva nebola napísana u notára, boli sa len overiť podpisy na matrike. Mama ešte žije a tiež sa priznala že to bolo pod nátlakom.
Ďakujem za radu.
Chobot
09.03.11,09:17
Moja mama darovala pozemok trom obdarovaným. Jeden z nich je jej syn, ktorý sa teraz po piatich rokoch priznal, že bola podpísaná pod psychyckým nátlakom na mamu. Zmluva nebola napísana u notára, boli sa len overiť podpisy na matrike. Mama ešte žije a tiež sa priznala že to bolo pod nátlakom.
Ďakujem za radu.

Tak nech tí obdarovaní vrátia dar späť, nie? :rolleyes::rolleyes:

Alebo problém je v tom, že to nechcú vrátiť? Tak sa bude musieť mama súdiť, že zmluvu podpísala pod nátlakom. Len neviem, ako to dokáže teraz, po 5 rokoch... Samotné tvrdenie nestačí, ak odporca bude tvrdiť, že to nebolo pod nátlakom. A pod nátlakom sa nemyslí to, keď niekto pravidelne nalieha, aby darca niečo daroval.
phamrak
09.03.11,10:58
Tak nech tí obdarovaní vrátia dar späť, nie? :rolleyes::rolleyes:

Alebo problém je v tom, že to nechcú vrátiť? Tak sa bude musieť mama súdiť, že zmluvu podpísala pod nátlakom. Len neviem, ako to dokáže teraz, po 5 rokoch... Samotné tvrdenie nestačí, ak odporca bude tvrdiť, že to nebolo pod nátlakom. A pod nátlakom sa nemyslí to, keď niekto pravidelne nalieha, aby darca niečo daroval.
Problém je v tom, že dar nechcu vratiť. Chcel by som vedieť, či by stačilo ak by sa aspoň jeden priznal na súde že robyli na mamu psychycký nátlak. Vyhražali sa mame vnučatmi že ich neuvidí atď...
arizona
09.03.11,11:25
A preco to chce mama riesit teraz?
Kto boli ti dalsi dvaja obdarovani?
Aj oni sa vyhrazali darkyni, alebo im darovala dobrovolne?
atd...
Chobot
09.03.11,11:42
Problém je v tom, že dar nechcu vratiť. Chcel by som vedieť, či by stačilo ak by sa aspoň jeden priznal na súde že robyli na mamu psychycký nátlak. Vyhražali sa mame vnučatmi že ich neuvidí atď...

Už vyššie som spomenul, že to, že sa niekto vyhráža, že neukáže vnukov, nie je v tomto prípade nátlak. Zmluva uzatvorená v tiestni alebo pod nátlakom znamená, že ťa držia v miestnosti 3 gorily s basebalovými pálkami a nepustia ťa von, kým nepodpíšeš zmluvu. To je nátlak. To, že jej pohrozili, že neuvidí vnúčatá, nerobí zmluvu neplatnou. Ona tú darovaciu zmluvu podpísala dobrovoľne a z vlastnej vôle.

Ale ak sa chce súdiť, nič jej v tom nebráni. Podľa mňa nemá veľkú šancu vyhrať spor.
eropo
17.03.11,08:20
pri súde nemá šancu vyhrať aj ked jeden obdarovaný prizná že bola k tomu donutená