Maria3
09.03.11,10:01
Dobrý deň,
zamestnávateľ plánuje zorganizovať pre zamestnancov a kontraktorov interné školenie, ktoré by bolo niekde mimo sídla, najlepšie niekde v horách, 1/2 dňa školenie a 1/2 dňa lyžovačka, príp. nejaké teambuilding-ové aktivity. Školenie budú viesť naši manažéri. Čo z týchto vzniknutých nákladov (ubytovanie, doprava, skipassy,...) si môže uplatniť do daňových nákladov? Vopred ďakujem za radu.
martinez
09.03.11,09:18
Dobrý deň,
zamestnávateľ plánuje zorganizovať pre zamestnancov a kontraktorov interné školenie, ktoré by bolo niekde mimo sídla, najlepšie niekde v horách, 1/2 dňa školenie a 1/2 dňa lyžovačka, príp. nejaké teambuilding-ové aktivity. Školenie budú viesť naši manažéri. Čo z týchto vzniknutých nákladov (ubytovanie, doprava, skipassy,...) si môže uplatniť do daňových nákladov? Vopred ďakujem za radu.

Naklady, ktore priamo a preukazne suvisia s cinnostou skolenia by som danovo uznal, t.j. dopravu, ubytovanie, prenajom miestnosti, prenajom audiovizualnej techniky a pod. Ostatne naklady by som danovo neuznal.
paťuška
03.01.12,18:34
Ako by ste "reagovali" na doklad (iba príjmový doklad) z hotela, na ktorom je rukou písané prenájom priestorov na školiacu akciu. Dostal sa mi do rúk na zúčtovanie od p. MUDr.1. Nie je podložený žiadnou faktúrou 2. pochybujem o pravosti 3. dr.argumentuje, že školil svojich zamestnancov ...???