srska
07.02.13,19:25
pri vypisani tlaciva DP FO B a naslednej tlaci vam zobrazuje DIC? mne nie

pri dzmv som riesila, ze som dala tlac suboru ulozenie do pdf zaroven som ulozila aj potvrdenku o podani a na tlacive som mala rok 2020 namiesto 2012, na potrvdenke o podani 2012, pricom v aplikacie edane dzmv je mozne zadat len rok 2011 a 2012 upozornila ma na to klient a technickou podporou som volala aj pisala a vraj chyba sa uz neprejavila...aj ja ked som dala opat nacitat ulozeny xml bol tam rok 2012 aj keby som akokolvek teraz chcela neda sa vytlacit tlacivo dzmv s rokom 2020 tak ako k tomu doslo?

zacinam mat pocit, ze ked nejake tlacivo vypisem skontrolujem a dam tlacit musim skontrolovat ci je skutocne vytlacene to co je v edane vypisane...problém je v tom, že po uložení cez edane do fdf sa dič neuloží v riadu č. 9 fdf súboru (to je ich chyba) << /V ()/T (dic)>>

správne by to malo byť v tom riadku fdf súboru takto:
<< /V (1234567890)/T (dic)>> a potom po načítaní fdf súboru sa dič zobrazí na všetkých stranách
Stefan2005
07.02.13,18:26
...zacinam mat pocit, ze ked nejake tlacivo vypisem skontrolujem a dam tlacit musim skontrolovat ci je skutocne vytlacene to co je v edane vypisane...

... je to radosť pracovať s takýmito uživateľský prívetivými aplikáciami; len keby za to, čo domrvil a nedotiahol niekto štedro zaplatený z peňazí daň. poplatníkov, nehrozili sankcie samotnému daňovému poplatníkovi !!!! Tento štát si svojou aroganciou robí posmech z tých, ktorí financujú jeho existenciu... vskutku nevídané!
Melnick
07.02.13,18:53
problém je v tom, že po uložení cez edane do fdf sa dič neuloží v riadu č. 9 fdf súboru (to je ich chyba) << /V ()/T (dic)>>

správne by to malo byť v tom riadku fdf súboru takto:
<< /V (1234567890)/T (dic)>> a potom po načítaní fdf súboru sa dič zobrazí na všetkých stranách
Jóój srska, kde si Ty bol, keď bol vypísaný tender na poskytovateľa týchto služieb???
A to si akože máme opraviť my ??? A čo tí, čo si budú vyvaľovať pupky v trópoch za €čka čo zhrabli, tí už nebudú doťahovať chyby??? Mali by mať za tie chyby poriadne sankcie , ale tie budeme mať najskôr my.:mee:
srska
07.02.13,18:56
kto potrebuje ešte dnes tlačiť dpfob 2012 - otvoriť fdf súbor napr. v poznámkovom bloku win a doplniť do riadku "dic" dič subjektu a uložiť. potom klasicky otvoriť fdf v adobe reader
srska
07.02.13,18:57
Jóój srska, kde si Ty bol, keď bol vypísaný tender na poskytovateľa týchto služieb???
A to si akože máme opraviť my ??? A čo tí, čo si budú vyvaľovať pupky v trópoch za €čka čo zhrabli, tí už nebudú doťahovať chyby??? Mali by mať za tie chyby poriadne sankcie , ale tie budeme mať najskôr my.:mee:no mne sa nechcelo v 94-tom nastúpiť do toho ic-čka:D
Melnick
07.02.13,19:02
no mne sa nechcelo v 94-tom nastúpiť do toho ic-čka:DTebe sa nechcelo nastúpiť a ja blbec som z neho predčasne vystúpila. :D
Len, keby som aspoň tie súbory v poznámkovom bloku win, vedela otvárať a upravovať:D
srska
07.02.13,19:04
Tebe sa nechcelo nastúpiť a ja blbec som z neho predčasne vystúpila. :D
Len, keby som aspoň tie súbory v poznámkovom bloku win, vedela otvárať a upravovať:Dale aspoň spokojne spíme:D
johny18
07.02.13,19:20
V DPFOB na riadku 34a je chyba, maju tam uvedene: "uhrn poistneho na socialne poistenie(zabezpecenie)". Spravny text ma byt: "uhrn prijmov plynucich na zaklade dohod o pracach vykonavanych mimo pracovneho pomeru".
srska
07.02.13,19:25
V DPFOB na riadku 34a je chyba, maju tam uvedene: "uhrn poistneho na socialne poistenie(zabezpecenie)". Spravny text ma byt: "uhrn prijmov plynucich na zaklade dohod o pracach vykonavanych mimo pracovneho pomeru".to je len vo formulári - v pdf je to ok
Sarlotka
07.02.13,20:59
to je len vo formulári - v pdf je to ok

ale mna to len opat utvrdzuje ze vytlacene tlacivo nie je totozne s vypisanym formularom...
srska
07.02.13,21:09
ale mna to len opat utvrdzuje ze vytlacene tlacivo nie je totozne s vypisanym formularom...to, čo ide cez eDane na el. podateľňu je korektné a to čo sa načíta z eDane do pdf súboru je tiež v súlade s legislatívou lebo údaje sú v platnom dpfob za rok 2012 . či?
Melnick
07.02.13,21:26
V DPFOB na riadku 34a je chyba, maju tam uvedene: "uhrn poistneho na socialne poistenie(zabezpecenie)". Spravny text ma byt: "uhrn prijmov plynucich na zaklade dohod o pracach vykonavanych mimo pracovneho pomeru".

No ide to byť ešte veselé. Takéto niečo, by sa ale vôbec nemalo stať :eek:
Sarlotka
07.02.13,21:42
to, čo ide cez eDane na el. podateľňu je korektné a to čo sa načíta z eDane do pdf súboru je tiež v súlade s legislatívou lebo údaje sú v platnom dpfob za rok 2012 . či?

ako som pisala vyssie vytlacila som si tlacivo dzmv plus potvrdenku z edane a odovzdala klientovi
ten ma upozornil ze dzmv ma rok 2020
potvrdenka bola 2012

2020 nie je mozne v edane ani len napisat ako to, ze mi to takto vytlacilo? potrvdenka za rok 2012, tlacivo za rok 2020?
srska
08.02.13,08:47
chyba s dič v súbore fdf je opravená - tlačová zostava je ok
srska
08.02.13,11:49
V DPFOB na riadku 34a je chyba, maju tam uvedene: "uhrn poistneho na socialne poistenie(zabezpecenie)". Spravny text ma byt: "uhrn prijmov plynucich na zaklade dohod o pracach vykonavanych mimo pracovneho pomeru".opravené - text je ok. asi nás čítajú:D
Dáša_
08.02.13,11:57
opravené - text je ok. asi nás čítajú:D

šak to vieme už dávno, že čítajú :D - už minulý rok sa opravovalo podľa toho, čo sa tu objavilo. Aj keď po pravde, asi som stratila prehľad a netuším, či sú to tento rok tí istí, čo minulý rok :)
srska
08.02.13,12:17
možno sa zmenila farba :-))
johny18
08.02.13,21:23
opravené - text je ok. asi nás čítajú:D
tu chybu som im oznamil.. a dokonca podakovali
cloe
08.02.13,21:32
tu chybu som im oznamil.. a dokonca podakovali

Ešte že majú dobré vychovanie:)
Rozalka
09.02.13,10:03
srska
09.02.13,11:11
http://www.zive.sk/aplikacia-edane-uz-obsahuje-danove-priznania-pre-fyzicke-osoby/sc-4-a-306957/default.aspx?showforum=1

objavili ameriku?to sú ešte dobrí. uvidím kedy o tom bude informovať spravodajská jednotka v sk
tuta
11.02.13,07:37
Tak už máme komplet tlačivá pre daňové priznania. Práve pribudlo aj pre právnické osoby.
msa
13.02.13,14:20
prosím vás posielala som prehľady za 1/2013 cez E-DANE bez ZEPu, vytlačila som si akceptáciu, ale ked sa prihlásim na frsr.sk a chcem si pozrieť, či je tam ten prehľad uložený, nič tam nemám, ja už neviem, či som cvok, či to tam má byť, či mi stačí tá akceptácia z E-dane, a na drsr to byť nemusí, alebo ako? ďakujem,

už som si spomenula a aj som to našla, je to v E-dane - elektronická podatelňa, a tam sú tie potvrdenky.
Darinkan
13.02.13,19:44
stále neviem ako podať Poznámky k DPPO, vie o tom niekto???
tuta
13.02.13,19:55
Tie musíš len fyzicky doručiť na DÚ. Ako príloha cez edane to nebude možné.
tuta
13.02.13,19:58
Dopĺňam svoj predchádzajúci príspevok dôkazom ;)

http://www.porada.sk/t162601-p44-dr-sr-nova-aplikacia-edane.html#post2241065
Darinkan
13.02.13,20:17
Vďaka - nepotešil si ma..., takže elektronicky podať čo sa da a hor sa do radu na poštu alebo DU..
Aljok
16.02.13,10:44
Pridali Hlásenie za r. 2012.
Milencoke
13.03.13,08:31
Prosím Vás, ak sme zaregistrovaní a využívame zasielanie tlačív elektronicky na DU, je možné ak idem kvôli poznámkam na DU podať komplet priznanie s prílohami? Teda elektronicky danové priznanie nepodám, iba osobne? Nebude sa to považovať ako za nedoručené?
Ďakujem
Ivenka
13.03.13,08:33
Tento rok ešte nie je povinné doručovanie elektronický, takže kľudne môžeš.
Milencoke
13.03.13,08:44
Ďakujem veľmi pekne Ivenka :)
Majka
19.03.13,12:19
cize poslem DP PO a vykazy elektronicky, poznamky len tak bez sprievodneho listu, vykazov ....... len cisto poznamky v podatelni mi preberu ano? nemusim tlaci nejake potvrdenie alebo ten kryci list oodoslani?
Aljok
19.03.13,12:24
Ja k Poznámkam dávam len Potvrdenie o prevzatí dokumentu, ktoré mi orazia na podateľni.
Majka
19.03.13,12:48
Ja k Poznámkam dávam len Potvrdenie o prevzatí dokumentu, ktoré mi orazia na podateľni.

odkial mate to potvrdenie? - vzor je niekde<
Anja111
19.03.13,12:50
cize poslem DP PO a vykazy elektronicky, poznamky len tak bez sprievodneho listu, vykazov ....... len cisto poznamky v podatelni mi preberu ano? nemusim tlaci nejake potvrdenie alebo ten kryci list oodoslani?

U nás požadujú Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (krycí list, vr. 1. strany DP)...
Aljok
19.03.13,12:51
odkial mate to potvrdenie? - vzor je niekde<
Náš DÚ má vlastné tlačivo.
Aljok
19.03.13,12:54
U nás požadujú Vyhlásenie o podaní dokumentu elektronicky, (krycí list, vr. 1. strany DP)...
Tetky na podateľni ma nemajú čo kontrolovať či som podala niečo elektronicky, alebo nie. Ja im odovzdám Poznámky a ich povinnosť je potvrdiť prevzatie. Ostatné je vecou správkyne, ktorá ak by som ostatné nepodala ma vyzve a pokutuje....
Anja111
19.03.13,15:09
Plne s Tebou súhlasím, ale priznám sa, nemala som silu hádať sa s nimi, keď mi to jednoducho odmietli prevziať...
Aljok
19.03.13,17:36
Chápem. Nebudeš mrhať energiou na boj s hlúposťou... :-)