srska
09.03.11,12:46
na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) je nová aplikácia eDANE 1.1.0.0 pre vyplňovanie niektorých vybraných daňových dokumentov: DPFO, DPPO, DPDPH, SVDPH a kvartálne PREHĽADy


ÚVOD
Aplikácia eDANE je určená pre daňové subjekty za účelom:
vyplňovania a tlače vybraných typov daňových dokumentov
podpísania vytvorených daňových dokumentov zaručeným elektronickým podpisom alebo
elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR v prípade komunikácie bez využitia zaručeného elektronického podpisu
odosielania podpísaných daňových dokumentov na elektronickú podateľňu správcu dane
vytvárania tlačových súborov daňových dokumentov, krycích listov a potvrdení o podaní


Vyplňovanie, tlač a elektronické podávanie daňových dokumentov prostredníctvom aplikácie eDANE
nie je závislé od Portálu daňovej správy SR. Aktívne pripojenie na internet sa vyžaduje pri prvotnej
inštalácii aplikácie, aktualizácii aplikácie a odoslaní dokumentu na elektronickú podateľňu správcu
dane. Aktualizácia nových verzií aplikácie sa vykonáva automaticky technológiou MS ClickOnce pri


každom spustení aplikácie eDANE.


VÝHODY POUŽÍVANIA APLIKÁCIE eDANE

nezávislosť na Portáli daňovej správy SR a automatická aktualizácia aplikácie
funkcie výpočtu a dosadzovania odporúčanej hodnoty príslušného riadku dokumentu
dvojklikom, vrátane upozornenia používateľa na nesprávne vyplnené riadky
dostupnosť poučenia na vyplnenie daňového dokumentu a nápoveda pre správne vyplnenie jednotlivých riadkov
podpora uloženia a načítania údajov dokumentu z dátového súboru formátu XML (používateľ
môže načítať údaje zo súboru, ktorý bol vytvorený ekonomickým softvérom, alebo prerušiť
vyplňovanie dokumentu a neskôr v ňom údaje opraviť a doplniť)
možnosť uloženia identifikačných údajov o daňovom subjekte pre budúce použitie
okamžité vyhodnotenie základných kontrol pre úspešné odoslanie dokumentu na elektronickú
podateľňu (platnosť prihlasovacích údajov, správnosť certifikátu, oprávnenie používateľa podať dokumentu za daňový subjekt)
tlač dokumentov v súlade so vzormi vydanými Ministerstvom financií SR

PODPOROVANÉ TYPY DAŇOVÝCH DOKUMENTOV

Daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty platné od 1. 1. 2011
Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty platný od 1. 1. 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ B) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby (typ A) platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, dani vyberanej zrážkou z vyplatených príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse za uplynulý kalendárny štvrťrok (platné od 1.1.2010 za zdaňovacie obdobie 2010 a 2011)
Pre vyplňovanie, tlač alebo elektronické podanie iných typov daňových dokumentov použite aplikácie Portálu daňovej správy SR.


viac: http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgxy8QBJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFADO4WBA!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFSRjY!?nID=6_0_2 QRDH&cID=6_0_2QRDH
Zdenka175
09.03.11,11:54
Ak nemám elektronický podpis, už nebudem môcť vyplňať tie tlačiva na stránke DR??
srska
09.03.11,11:56
Ak nemám elektronický podpis, už nebudem môcť vyplňať tie tlačiva na stránke DR??
čítaj červený text - napr. DP vypíšeš a vytlačíš si. je to samostatná aplikácia, ktorú nainštaluješ na komp.
wallie
09.03.11,12:15
tá elektronická komunikácia je ale ešte stále v plienkach, ak má aj niekto vybavený zaručený elektronický podpis aj tak musí podávať všetky písomnosti typu žiadosť, odvolanie a iné podobné písomne, lebo to aplikácia DRSR neumožňuje,
všetko čo sa dá podať na DÚ elektronicky je vlastne len pár tlačiv daňových priznaní, a pritom vybavenie zaručeného podpisu od NBÚ stojí nemalé peniaze, plus platba každý rok pre obnovu platnosti, mali by sa tam na DRSR zamyslieť a konečne spraviť aplikáciu, cez ktorú by bolo možné podávať akékoľvek podanie klienta so zaručeným elektronickým podpisom, aby mohol takto vybavovať aj všetku bežnú korešpondenciu
srska
09.03.11,12:28
tá elektronická komunikácia je ale ešte stále v plienkach, ak má aj niekto vybavený zaručený elektronický podpis aj tak musí podávať všetky písomnosti typu žiadosť, odvolanie a iné podobné písomne, lebo to aplikácia DRSR neumožňuje,
všetko čo sa dá podať na DÚ elektronicky je vlastne len pár tlačiv daňových priznaní, a pritom vybavenie zaručeného podpisu od NBÚ stojí nemalé peniaze, plus platba každý rok pre obnovu platnosti, mali by sa tam na DRSR zamyslieť a konečne spraviť aplikáciu, cez ktorú by bolo možné podávať akékoľvek podanie klienta so zaručeným elektronickým podpisom, aby mohol takto vybavovať aj všetku bežnú korešpondenciu
plne s tebou súhlasím.
ale pridávam: nielen podania smerom na ep daňovej správy ale aj smerom naspäť ku klientovi by mali fungovať. ja využívam zep vyše dvoch rokov a ak to využívaš aj ty, tak vieš aké problémy sú s odosielaním v "špičke". ale to už je o niečom inom.
srska
09.03.11,12:37
a napríklad: stále nechápem §17a zákona č.511/1992 Zb. . to čo je tam napísané je stále nerealizovateľné lebo vzor oznámenia na stránke DR SR neexistuje. a myslím si, že už roky tým porušuje daňová správa zákon.
Stefan2005
09.03.11,13:10
čítaj červený text - napr. DP vypíšeš a vytlačíš si. je to samostatná aplikácia, ktorú nainštaluješ na komp.

... zistil som, že aplikácia sa po štarte pripája na server DRSR (s cieľom aktualizácie výkazov); neviem však, kam sa inštalovala (je iba link na spustenie v Documents&Settings....
srska
09.03.11,13:18
... zistil som, že aplikácia sa po štarte pripája na server DRSR (s cieľom aktualizácie výkazov); neviem však, kam sa inštalovala (je iba link na spustenie v Documents&Settings....
mne to naištalovalo do: štart - všetky programy (ako aplikáciu)
Zoltán Kovács
09.03.11,13:25
Po nainštalovaní mne dal odkaz na plochu.

Zatiaľ to vypadá celkom slubne, ale mám predsa nejaké výhrady:

1. Nie sú tam výkazy pre JÚ ani PÚ. Čo mi dosť vadí.
2. Takúto novinku mali dať už v decembri, a nie v priebehu marca. S tým, že "klasické" vyplňovanie na ich stránke úplne zrušili. Chápem, že chcú zabrániť kolapsu celého systému, ale nie takto....
Stefan2005
09.03.11,13:33
mne to naištalovalo do: štart - všetky programy (ako aplikáciu)

... ale kde sú súbory/adresáre aplikácie ???
Pravdu povediac takúto inštaláciu som ešte nestretol.... Autor asi nevidel ešte inštalačné programy pod Windowsom :rolleyes:?
srska
09.03.11,13:33
zoltán, je to pokrok. na server sa pripájaš len na začiatku(overenie aktualizácií) alebo len keď podpisuješ zep-om a odosielaš na ep. ostatok je offline.
Zoltán Kovács
09.03.11,13:34
... ale kde sú súbory/adresáre aplikácie ???
Pravdu povediac takúto inštaláciu som ešte nestretol.... Autor asi nevidel ešte inštalačné programy pod Windowsom :rolleyes:?

Podľa mňa celá aplikácia je iba jeden súbor, ktorý zabezpečí pripojenie na drsr.sk bez toho aby si cez vyhliadávač otváral ich stránku.
Zoltán Kovács
09.03.11,13:36
zoltán, je to pokrok. na server sa pripájaš len na začiatku(overenie aktualizácií) alebo len keď podpisuješ zep-om a odosielaš na ep. ostatok je offline.

Je to pokrok určite, ale chýba tomu veľmi veľa, aby mal ten istý komfort ako vyplňovanie priamo na drsr.sk

Je to riešenie šité horúcou ihlou na to aby im neskolaboval server.
srska
09.03.11,13:40
... ale kde sú súbory/adresáre aplikácie ???
Pravdu povediac takúto inštaláciu som ešte nestretol.... Autor asi nevidel ešte inštalačné programy pod Windowsom :rolleyes:?
u mňa:C:\Documents and Settings\*******\Nabídka Start\Programy
Stefan2005
09.03.11,13:47
u mňa:C:\Documents and Settings\*******\Nabídka Start\Programy

ešte raz - tam je iba link ( 344 bajtov)

ale našiel som nainštalované súbory : C:\Documents and Settings\PCname\Local Settings\Apps\2.0\B2V07GNW.EKW\JJ1D577V.W9Z ....
Stefan2005
09.03.11,13:50
Podľa mňa celá aplikácia je iba jeden súbor, ....

... nie je to jedna aplikácia, sú tam súbory, spustiteľné exe, resp. aj všetky spracovávané tlačivá v print formáte - pdf i fdf.....
Pukluš
09.03.11,13:52
Prosím Vás, ale mne to nechce sťahovať, neviete mi poradiť?
Stefan2005
09.03.11,13:56
Prosím Vás, ale mne to nechce sťahovať, neviete mi poradiť?

čo ti nechce sťahovať ?
Aj keď je ponuka "stiahnuť" - po jeho odkliknutí sa spustí inštalácia - treba ju povoliť....inštaláciu, resp. komunikáciu (ak máš firewall)
srska
09.03.11,13:58
... nie je to jedna aplikácia, sú tam súbory, spustiteľné exe, resp. aj všetky spracovávané tlačivá v print formáte - pdf i fdf.....
pochopil som
Stefan2005
09.03.11,14:01
pochopil som

... teraz som kľudnejší, nemám rád, keď sa mi inštaluje kde čo a bohvie kam do počítača ;).
Pukluš
09.03.11,14:02
Stefan2005: Nie som až taký debil ako vyzerám, ale nemala som ponuku stiahnuť cez google chrome, ale uložiť a ked som to stlačila, tak ma to pýtalo priečinok a nič nesťahovalo
srska
09.03.11,14:08
Stefan2005: Nie som až taký debil ako vyzerám, ale nemala som ponuku stiahnuť cez google chrome, ale uložiť a ked som to stlačila, tak ma to pýtalo priečinok a nič nesťahovalo
veď to je ok. ja som to stiahol napr. do M a potom inštaloval. (zdravím IGLOV:))
Pukluš
09.03.11,14:12
ale mne to nechce ani stiahnuť, ani uložiť a stále ma to hádže do aplikácie opery a ukladá len to červené o - z opery....už som nešťastná a to potrebujem dokončiť daňové priznanie
srska
09.03.11,14:21
ale mne to nechce ani stiahnuť, ani uložiť a stále ma to hádže do aplikácie opery a ukladá len to červené o - z opery....už som nešťastná a to potrebujem dokončiť daňové priznanie
nainštaluj si firefox http://www.mozilla.com/en-US/firefox/3.6.15/releasenotes/- u mňa 6 rokov bez problémov

Technické predpoklady na strane klienta:

* operačný systém je Windows XP a vyššie
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
* Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo Adobe Reader X
Stefan2005
09.03.11,14:21
Stefan2005: Nie som až taký debil ako vyzerám, ...

:confused:
lhx
09.03.11,15:33
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
srska
09.03.11,15:39
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.

toto tam máš? .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
ja mám xp home a inštalácia prebehla ok na prvý krát
peterknazeje
09.03.11,16:15
podla mna je to krok nespravnym smerom,
ked chceli znizit zatazenie webstranky, mali to urobit univerzalnejsie

Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete (neumoznili vyplnat DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

aplikacia eDane (pre DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie
srska
09.03.11,16:36
podla mna je to krok nespravnym smerom,
ked chceli znizit zatazenie webstranky, mali to urobit univerzalnejsie

Vyplňovanie a tlač daňových dokumentov na internete (neumoznili vyplnat DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie, prípadne Linux/MacOS X s Firefox

aplikacia eDane (pre DP PO a DP FO A a B):
- operačný systém je Windows XP a vyššie
eDane: + DP DPH + SV DPH + Q prehľady
Stefan2005
09.03.11,16:58
eDane: + DP DPH + SV DPH + Q prehľady

... ak ešte pridajú účtovné výkazy, tak by to aj šlo...
Lebo predchvíľkou som bol na drsr.sk a načítava sa stránka ako keby chcela skolabovať.
Ignacio Pankreas
09.03.11,21:01
Preco mam dojem ze im ta aplikacia spravne nefunguje.

ked som si to vypisoval online na ich web stranke online, tak mi vysiel uplne iny vysledok, ako ked som si to nainstaloval.
Melnick
09.03.11,23:35
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR :
· Vyplnenie tlačív na internete (http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv)
· Elektronické podávanie dokumentov (http://www.drsr.sk/wps/portal/podatelna)


Nech hľadám ako hľadám, stále neviem nájsť tie pôvodné formuláre a nedá sa mi vyplniť vôbec nič . :mee:
srska
10.03.11,00:22
Nech hľadám ako hľadám, stále neviem nájsť tie pôvodné formuláre a nedá sa mi vyplniť vôbec nič . :mee:
sú v pravej časti
janka.mo
10.03.11,00:38
Maji, ja som sa s tym tiez trapila, ale musis si tu aplikaciu stiahnut do pc, ja som si uz nestiahla to podavanie, lebo nemam podpis, ci co to tam treba, to som dala preskocit pri instalacii. bez toho ta aplikacia sluzi len na vypisovanie. no a vlastne tu aplikaciu uz budes mat v pc a tam sa to uz potom da.
neviem, ci som to nenapisala jak .... dufam, ze sa z toho da nieco pochopit....
Dáša_
10.03.11,05:23
ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene
Zoltán Kovács
10.03.11,05:52
ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene

Ale je možnosť vyplnený formulár uložiť vo formáte FDF.
Dáša_
10.03.11,05:56
Ale je možnosť vyplnený formulár uložiť vo formáte FDF.

no ale ja potrebujem natiahnut fdf format, lebo iba ten mam uložený

natiahnuť to potrebujem preto, lebo tam mám predvyplnené údaje
Stefan2005
10.03.11,06:29
Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".

P.S. ... aplikácia si nepamätá rozmer a umiestnenie svojho okna, po každom spustení ho musím posúvať
Dáša_
10.03.11,06:49
Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".



opätovne išlo údaje načítať aj z fdf formátu, doteraz nebol problem.

v tomto formate mam ulozené dáta pre x firiem od doby, kedy sa dali na stranke dr vyplnat. Každý rok som si natiahla staré tlačivo a upravila, čo bolo treba...

najhoršie, ked takto upravia aj suvahu a vysledovku. Predpripravila som si data pre vsetkych klientov, co su este nedorobeni...
EMILY04
10.03.11,06:58
Čo z toho, že urobili niečo nové, keď tlačivá pri vyplnení vám nesprávne vyplnia daňové priznanie. Pred chvíľou som dohovorila s pracovničkou, ktorá ma na starosti fungovanie stránky a upozornila ich na chyby, vraj o nich vedia ale oni s tým nič nevedia urobiť, už aj im na ich stránku prišli takého od programátorov. Takže ak sa spoliehate na to, že ich aj vyplnite a hlavne vytlačite správne máte smolu.
Dáša_
10.03.11,07:30
na toto môžem povedať jedine "Diky Broňa" ...
Melnick
10.03.11,07:34
Maji, ja som sa s tym tiez trapila, ale musis si tu aplikaciu stiahnut do pc, ja som si uz nestiahla to podavanie, lebo nemam podpis, ci co to tam treba, to som dala preskocit pri instalacii. bez toho ta aplikacia sluzi len na vypisovanie. no a vlastne tu aplikaciu uz budes mat v pc a tam sa to uz potom da.
neviem, ci som to nenapisala jak .... dufam, ze sa z toho da nieco pochopit....
Janka, všetko stiahnuté, podľa pokynov a predsa je to na dve veci. :mad::(:confused::eek:


sú v pravej časti
srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???


ja som si doteraz ukladala tlacove subory a ked bolo treba, natiahla som tento subor naspat.
A teraz nemam vobec moznost natiahnut uz hotovy tlacovy subor??? Chce mi natahovt iba sml subor a tie nemam ulozene
Aj ja som mala všetkých vypísaných a predpripravených na dokončenie. :mee:


Uloženie v FDF formáte slúži na zobrazenie/vytlačenie dokladu (bez potreby spustenie aplikácie).
Pre opätovné načítanie údajov treba výkaz uložiť vo formáte XML.
Pokiaľ ide len o údaje v hlavičke, tie sa dajú určiť v "nastavenia pri štarte".

P.S. ... aplikácia si nepamätá rozmer a umiestnenie svojho okna, po každom spustení ho musím posúvať

Zas jedenkrát vynikajúca pomoc pre nás.:mad:
Dáša_
10.03.11,07:40
Aj ja som mala všetkých vypísaných a predpripravených na dokončenie. :mee:


ja ani neviem, či mi je do plaču, či čo...

rozrobenych niekoľko firiem, ku každej mi chyba nejaky doklad alebo potvrdenie, ktore vyprosujem na konateľoch... Takže stojim. V snahe pomocť si si predpripravim priznania.... A môžem znova. A pritom to tento rok tak dobre vyzeralo...
Melnick
10.03.11,07:42
Dáška veď aj ja tak isto. Ponahadzované deti pri nároku na DB, manželky pri znížení NČZD, príjmy zo zamestnaní, už sa čakalo iba kedy vyplním príjmy a výdavky ............. ja už som sa dorevala ....od zlosti :mee:
srska
10.03.11,08:02
srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???

nič nerobíš zle. DP 2010 sú v eDane a výkazy 2010 sú v pravom stĺpci
platí tento text v stĺpci eDane:
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR „Vypĺňanie tlačív“ (http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv) (menu „Rýchle voľby“)

tí, ktorí sa prihlasovali do eTax-u cez meno+heslo majú výhodu - tam vypĺňanie beží po starom
Mikina
10.03.11,08:03
práve som sa pokúsila vytlačiť vypracované DP FO B cez vynovené eDANE a výsledok?
Správa pred tlačou "formulár bol vyplnený správne" a s tlačiarne vyliezol prázdny formulár....
Melnick
10.03.11,08:09
srska, ja ich mám , ale otvorí mi iba rok 2009. Rok 2010 nie, čo robím zle???

nič nerobíš zle. DP 2010 sú v eDane a výkazy 2010 sú v pravom stĺpci
platí tento text v stĺpci eDane:
V prípade, že potrebujete vyplniť daňové tlačivá, ktoré v súčasnosti nie sú dostupné v aplikácii eDANE, použite doterajší spôsob na Portáli daňovej správy SR „Vypĺňanie tlačív“ (http://www.drsr.sk/wps/portal/vyplnenie_tlaciv) (menu „Rýchle voľby“)

tí, ktorí sa prihlasovali do eTax-u cez meno+heslo majú výhodu - tam vypĺňanie beží po starom
Áno presne tak ma to naviedlo na rýchlu voľbu, ale tam sa mi ten formulár 2010 tiež neotvorí. Skúšala som na inom PC, kde som nič nesťahovala
a rovnako sa nemôžem dostať do formulára 2010 - mňa asi trafí šľak. Potrebujem makať a nie sa tu zadrbávať s nejakými drbnutými novinkami DRSR.

mimotemy:Za slová modrým sa ospravedlňujem, ale idú samé ........:o:mad:
srska
10.03.11,08:14
práve som sa pokúsila vytlačiť vypracované DP FO B cez vynovené eDANE a výsledok?
Správa pred tlačou "formulár bol vyplnený správne" a s tlačiarne vyliezol prázdny formulár....
po vyplnení keď dáš vytlačiť, objaví sa ti okno s pdf súborom (prázdny - bez dát) - v pravom hornom rohu stlač option a vyber "zobraziť dáta" - potom štandard tlač pdf súboru.
funguje to, viď foto:
jozka56
10.03.11,08:33
Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE:rolleyes:, kde je schované?
Braňo
10.03.11,08:41
Podľa mňa Ti vytlačí online po podaní.
srska
10.03.11,08:48
Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE:rolleyes:, kde je schované?
TU!!!
a jak tak kukám na obr., tak už je nová verzia 1.1.0.1
Mikina
10.03.11,08:55
vďaka za radu.... ;-) človek už nevidí a horšie myslí a to je len 10. marca, čo bude o týždeň :-O
Problém bol v nastavenia akceptácii bezpečnostných protokolov....
Stefan2005
10.03.11,09:00
... som myslel, že niekomu pomôžem, ale nie.
Napadlo ma, že pomocou FDF súboru otvorený PDF uložím, a ten PDF nechám exportovať do xml - otázky minúty.... ALE: aj keď xml súbor je vo verzii 1.0, aplikácia ho odmieta otvoriť :mee: - veď prečo by mala byť kompatibilná - drsr zavesením aplikácie na web svoju úlohu už splnilo a daňovník sa tráp...
(ale možná to bude len tým, že nemám profesionálnu verziu prevodu pdf do xml a tak nemám možnosť nastaviť výstupný formát xml)
srska
10.03.11,09:00
vďaka za radu.... ;-) človek už nevidí a horšie myslí a to je len 10. marca, čo bude o týždeň :-O
Problém bol v nastavenia akceptácii bezpečnostných protokolov....
popíš, nech vedia aj druhí.
Stefan2005
10.03.11,09:12
...a jak tak kukám na obr., tak už je nová verzia 1.1.0.1

... žeby intenzívne pracovali na odstraňovaní nedostatkov (lebo v marci spustiť testovanie aplikácie mohol naplánovať iba "naslovovzatý odborník") ! Mne sa za necelé dva dni už 6 krát aktualizovalo 74 súborov....
srska
10.03.11,09:17
... žeby intenzívne pracovali na odstraňovaní nedostatkov (lebo v marci spustiť testovanie aplikácie mohol naplánovať iba "naslovovzatý odborník") ! Mne sa za necelé dva dni už 6 krát aktualizovalo 74 súborov....
tiež som postrehol načítavanie súborov pri štarte.
:)jeden číta poradu a druhý opravuje chyby:)
Dáša_
10.03.11,09:25
... som myslel, že niekomu pomôžem, ale nie.
Napadlo ma, že pomocou FDF súboru otvorený PDF uložím, a ten PDF nechám exportovať do xml - otázky minúty.... ALE: aj keď xml súbor je vo verzii 1.0, aplikácia ho odmieta otvoriť :mee: - veď prečo by mala byť kompatibilná - drsr zavesením aplikácie na web svoju úlohu už splnilo a daňovník sa tráp...
(ale možná to bude len tým, že nemám profesionálnu verziu prevodu pdf do xml a tak nemám možnosť nastaviť výstupný formát xml)


ja som sa pokusila uz hotove dp za rok 2010 v fdf subore nanovo nacitat, ale v formulari pre rok 2009. Sice sa mu nepacilo, ale otvorilo. To som ulozila v xml tvare a nacitala do novej aplikacie. islo to

Akurat doteraz som mala ku kazdemu klientovi ulozene fdf subory, teraz musim ukladat aj xml subory aj fdf subory.

Volala som na infolinku a tam sa tvarili, ze ved z fdf suborov to neslo nacitavat... Ale islo.

A co povazujem za dobru spravu, do konca marca vraj nechystaju rovnako dopracovat aj vykazy....

Mmch, stacilo by, keby sa vratila aj stara moznost vyplnania ... Ale zrejme sa obavaju naporu na server... Takto je to napor iba na naše nervy
Dada
10.03.11,09:51
Mne sa podarilo cez eDane vyplniť priznanie pre PO, ale teraz skúšam typ B a blbne to. Konkrétne mi nenahadzuje nárok na daňový bonus v riadku 92, aj keď deti v oddiele IV. mám vypísané. Ani na riadok 91 mi neťahá daň z riadku 87... atď
Zoltán Kovács
10.03.11,09:57
Neťahá ani prípadnú stratu do správnych riadkov.
Dada
10.03.11,10:00
Tak táto aplikácia fakt potešila :-))))))
lynn
10.03.11,10:23
Tiež mám zaručený elektronický podpis a máte niekto odpoveď na otázku, ak podám daňové priznanie, súvahu a výkaz ziskov a strát elektronicky, potom mám ísť s poznámkami na daňový úrad resp.ich zaslať poštou? Pýtala som sa na DU-zatiaľ nemajú ohľadom tohto žiadne usmernenie. A tiež pri podávaní priznania fyzickej osoby by som mala doložiť kópiu životného poistenia-nemá to v sebe logiku, ale zatiaľ to asi nie je riešené.
Ďakujem
EMILY04
10.03.11,10:32
Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE:rolleyes:, kde je schované?



Potvrdenie o podaní nájdeš v hornej lište ak si vyplníš daňové tak tam je "práca s DP" a tam si nájdeš potvrdenie o podaní, len si to rozroluj.
Tlač potvrdenia o podaní.
Dáša_
10.03.11,10:51
No, vyplnam prve DP PO a pred riadkom 110 položky zvyšujúce výsledok hospodárenia
a pred riadkom 210 , čuduj sa svete, to isté....

Dá sa vôbec takéto tlačivo vyplniť a poslať?
Dašena O.
10.03.11,10:56
Prosím o rýchlu radu, nejde mi stiahnúť eDane a volala som aj s DU a ani oni mi nevedia poradiť!!!!
srska
10.03.11,10:59
Tiež mám zaručený elektronický podpis a máte niekto odpoveď na otázku, ak podám daňové priznanie, súvahu a výkaz ziskov a strát elektronicky, potom mám ísť s poznámkami na daňový úrad resp.ich zaslať poštou? Pýtala som sa na DU-zatiaľ nemajú ohľadom tohto žiadne usmernenie. A tiež pri podávaní priznania fyzickej osoby by som mala doložiť kópiu životného poistenia-nemá to v sebe logiku, ale zatiaľ to asi nie je riešené.
Ďakujem
poznámky bohužiaľ osobne alebo poštou - toť vymoženosť zep-u (ja to tak robím 2 roky)
Zauzana
10.03.11,11:40
Najlepšie bude asi všetkým poradiť, aby momentálne vypĺňanie tlačív daňových priznaní pomocou aplikácie eDane nepoužívali! Dnes som sa snažila vyplniť DP FO typ A a nefunguje výpočet riadku 54! Moja daňová povinnosť tu vychádza 0, ale keďže mám aj kalkulačku a nerobím DP prvýkrát, viem, že výpočet nesedí!! Na DR som napísala pripomienku a telefonicky som dostala informáciu, že podnety budú riešiť...
feketka 657
10.03.11,11:51
Podarilo sa mi úspešne vytlačiť DP typ A, ale nevytlačilo riadok č.78 počet príloh/som ho dopísala ručne/. Ako pozerám, tak nevidím Potvrdenie o podaní DP v novej aplikácii eDANE:rolleyes:, kde je schované?
ked mas otvoreny danovy doklad ho re na liste svieti ponuka praca s DP po rozkliknuti druhy z dola
Kristina27
10.03.11,12:01
Mne včera síce napísalo "č", ale nevytlačilo "č". Tak som mala na DP: obianske združenie a spoloník s.r.o.
Skúsim to dnes znova ...
srska
10.03.11,12:23
Mne včera síce napísalo "č", ale nevytlačilo "č". Tak som mala na DP: obianske združenie a spoloník s.r.o.
Skúsim to dnes znova ...
noo, mne diakritiku tlačí ok
Melnick
10.03.11,16:19
Ja už "fachčím" v pohode, dajú sa použiť aj tie čo som mala pripravené a veselo vypĺňam. Ale stálo ma to nervov............
gvarga
10.03.11,16:31
prosim oznamte to DRSR, nech to opravia
Zauzana
10.03.11,17:49
Najlepšie bude asi všetkým poradiť, aby momentálne vypĺňanie tlačív daňových priznaní pomocou aplikácie eDane nepoužívali! Dnes som sa snažila vyplniť DP FO typ A a nefunguje výpočet riadku 54! Moja daňová povinnosť tu vychádza 0, ale keďže mám aj kalkulačku a nerobím DP prvýkrát, viem, že výpočet nesedí!! Na DR som napísala pripomienku a telefonicky som dostala informáciu, že podnety budú riešiť...

Ďakujem DR SR za promptné vyriešenie problému, výpočet riadku 54 už je v poriadku!;)
Dáša_
10.03.11,17:59
vyplnila som DP PO, uložila do xml suboru.

A ked som ho načítala znova, vymazalo banku.

Zopakovala som a to isté.

(Tajne dúfam, že zodpovední to tu čítajú :)
unaghy
10.03.11,18:02
U mňa po načítaní formulára mi nezobrazuje správne čísla políčok, stále sa striedajú čísla 1, 2 a 3. Navyše text k políčkam je zospodu odseknutý.

Nemá niekto podobný problém? Mám Win7, FW2 a ARX.
balu68
10.03.11,18:30
Mal som ten istý problém, bolo to v nastavení Windows, ak je použité iná veľkosť písma ako 100%
Skús pozrieť vo Win7 Ovládací panel\Vzhľad a prispôsobenie\Obrazovka
adr
10.03.11,19:25
maju tam s tym problemy - tak to radsej nepouzivajte.
Zase sa raz DR SR vyznamenalo, ked bez poriadneho testovania vypustili aplikaciu a stiahli stare tlaciva, ktore boli v poriadku a funkcne.
Pozdravujem Truhlikov informatikov z DR SR :-)
sonos
10.03.11,20:13
vyplnila som DP PO, uložila do xml suboru.

A ked som ho načítala znova, vymazalo banku.

Zopakovala som a to isté.

(Tajne dúfam, že zodpovední to tu čítajú :)
Mne kod banky v PO nacitalo
Dáša_
11.03.11,05:23
Mne kod banky v PO nacitalo


ja som skušala opakovane a žiadne informácie o banke mi neuložilo, teda názov, číslo účtu, kód banky. Zatial som to ale vyskúšala iba na jednej firme. Možno niekde robím chybu
Dašena O.
11.03.11,06:44
Som z toho zúfalá, vôbec mi nejde stiahnúť eDane- pritom mám WindovsXP Profesionál, nevie niekto v čom môže byť problém, išla som podľa uvedeného postupu
KEJKA
11.03.11,07:24
ak som stihla vyplniť tlačivá v starých aplikáciách, budú fungovať v nových? skúšali ste to niekto? napr. načítať starú súvahu v .xml?
Katija
11.03.11,07:32
Som z toho zúfalá, vôbec mi nejde stiahnúť eDane- pritom mám WindovsXP Profesionál, nevie niekto v čom môže byť problém, išla som podľa uvedeného postupu
Možno ti ešte niečo v systéme chýba.

My sme mali tiež problem s inštaláciou do PC-WIn XP profesional.
Pomohlo doinštalovanie SP3 (bol tam SP2) a následné preinštalovanie NET framework 2.0. Potom už prebehla inštalácia aplikácie eDane cez IE bez problémov.
Neviem prečo na stránke drsr dôrazne neupozorňujú, že pri OS Win XP je nutné mať nainštalovaný SP3.

:) V nainštalovanej aplikácii už to píšu. Pekné, len neviem ako si to má jeden prečítať pred nainštalovaním.
Katija
11.03.11,07:35
ak som stihla vyplniť tlačivá v starých aplikáciách, budú fungovať v nových? skúšali ste to niekto? napr. načítať starú súvahu v .xml?
Áno súbory xml sa dajú načítať. Suvaha v aplikácii eDane zaradená nie je.
balu68
11.03.11,07:54
Možno ti ešte niečo v systéme chýba.

My sme mali tiež problem s inštaláciou do PC-WIn XP profesional.
Pomohlo doinštalovanie SP3 (bol tam SP2) a následné preinštalovanie NET framework 2.0. Potom už prebehla inštalácia aplikácie eDane cez IE bez problémov.
Neviem prečo na stránke drsr dôrazne neupozorňujú, že pri OS Win XP je nutné mať nainštalovaný SP3.

:) V nainštalovanej aplikácii už to píšu. Pekné, len neviem ako si to má jeden prečítať pred nainštalovaním.

SP3 pre WinXP je potrebný iba v prípade, že sa bude využívať ZEP pri podávaní.

Tá hláška v aplikácii je o tom istom.
"Ak chcete použiť aplikáciu eDANE aj na elektronické podávanie daňových dokumentov, je potrebné mať nainštalovaný komponent D.Signer/XAdES (v1.1.0.0).
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).

inštalácia aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 pre:
Operačný systém Windows XP SP 3
"
Katija
11.03.11,08:02
SP3 pre WinXP je potrebný iba v prípade, že sa bude využívať ZEP pri podávaní.

Tá hláška v aplikácii je o tom istom.
"Ak chcete použiť aplikáciu eDANE aj na elektronické podávanie daňových dokumentov, je potrebné mať nainštalovaný komponent D.Signer/XAdES (v1.1.0.0).
Pre využívanie autorizovanej služby elektronického doručovania písomnosti sa používa bezplatne poskytovaná aplikácia D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 . Systémové požiadavky aplikácie (okrem tých, ktoré sú totožné s požiadavkami pre využívanie AES) sú platforma .NET framework (verzia 2.0) a v prípade použitia aplikácie na vytvorenie zaručeného elektronického podpisu certifikované SSCD zariadenie (napr. čipová karta, USB token).

inštalácia aplikácie D.Signer/XAdES verzia 1.1.0.0 pre:
Operačný systém Windows XP SP 3
"

Nehádam sa, možno by to malo byť tak, Ja píšem ako to prebehlo u nás. Nám sa produkt eDane jednoducho odmietol do toho PC nainštalovať, kým sme neurobili to, čo som napísala.
Inštalácia sa spustila a hneď vyskočila hláška " Application cannot be started. Contact the application vendor." A koniec.
Tak sme skúsili inštalovať do iného PC. Tam to išlo. Rozdiel medzi nimi bol SP2 a SP3.
Dašena O.
11.03.11,08:46
Prosím a ako si môžem doinštalovať ten SP3
mata_p
11.03.11,09:19
Ahojte, nevie mi niekto poradit ako mam naistalovat edane pod Vistou. Mam SP2, aj novu verziu .NET Framework? Hlaska: "Problem zapricinil, ze program prestal spravne pracovat. System Windows program zavrie a upozorni vas, ak zisti dostupne riesenie."
KEJKA
11.03.11,09:26
inštalácia prebehla úspešne,. nezaradené tlačivá sa vyplnia v starom systéme, zaradené tlačivá v novom. bez problémov načíta z .xml údaje vytvorené pred spustením tejto novej aplikácie.
Apelovala by som na DU a ostatné inštitúcie, aby do 31.3. nikdy nespúšťali nové aplikácie, nech si to testujú na nejakom modeli, alebo na okruhu dobrovoľníkov, nie na širokej verejnosti práve v čase, ked väčšina finišuje a maturuje nad inými problémami a bojuje s časom, aby stihla všetky termíny.
Katija
11.03.11,09:44
Prosím a ako si môžem doinštalovať ten SP3
Treba si ho stiahnúť z internetu do PC a nainštalovať jazykovú verziu SP3 kompatibilnú s nainšalovaným Win XP. Ak máš slovenský Win XP použi anglickú verziu SP3. Po inštaláci vždy reštartuj PC.

SP3 ENU :
http://xpsp.dlservice.microsoft.com/download/d/3/0/d30e32d8-418a-469d-b600-f32ce3edf42d/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe

SP3 Rozne jazykove mutacie :
http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyId=5B33B5A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en

No a my sme ešte potom mueli odinštalovať NET framework 4.0 a nahradiť ho starším NET framework 2.0. (Doteraz mi nie je jasne, že prečo, ale zafungovalo to). Tu sa dá stiahnúť.

NET 2.0 :
http://www.microsoft.com/downloads/cs-cz/details.aspx?FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5

Držím palce.
bea
11.03.11,10:06
Apelovala by som na DU a ostatné inštitúcie, aby do 31.3. nikdy nespúšťali nové aplikácie, nech si to testujú na nejakom modeli, alebo na okruhu dobrovoľníkov, nie na širokej verejnosti práve v čase, ked väčšina finišuje a maturuje nad inými problémami a bojuje s časom, aby stihla všetky termíny.
Súhlasím, alebo aspoň nech nechajú možnosť vyplniť DP aj starým spôsobom :(
KEJKA
11.03.11,10:25
ano súhlasím, ešte aj to - lebo prehodili do edane, a nie každý má zodpovedajúci SW a vybavenie PC a teraz aby to riešil prioritne.....?
keby mal možnosť dobehnúť rok 2010 aj v starom sytéme, potom v klude dorieši aj eDane.
skrátka vyrábajú stresy, podmienky pre oneskorenia a následné pokuty.
bea
11.03.11,10:26
Možno si myslia, že teraz sa dá bez problémov podať DP neskôr, ale toto ozaj nie je riešenie.
ppetka
11.03.11,11:40
Som z toho zúfalá, vôbec mi nejde stiahnúť eDane- pritom mám WindovsXP Profesionál, nevie niekto v čom môže byť problém, išla som podľa uvedeného postupu
To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.
ppetka
11.03.11,11:46
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.
To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.
Dašena O.
11.03.11,11:59
ďakujem moc, podarilo sa to sa vašou pomocou, ako sa odvďačím?
Dašena O.
11.03.11,12:02
zabudla som napísať že ďakujem za pomoc Katiji-dík
Katija
11.03.11,12:30
zabudla som napísať že ďakujem za pomoc Katiji-dík
:), :), :) Gratulujem
Katija
11.03.11,12:33
Prosim Vas, neviete niekto preco mi pri pokuse o instalaciu vypisuje: "Application cannot be started. Contact the application vendor." ?
Na pocitaci s win7 instalacia prebehne v poriadku, ale dvoch pocitacoch s winXP, na ktorych som to skusal, mi vyhodi tuto chybu.


To aj mňa zaujíma,..voláme na DRSR už tretí deň a stále to nevedia vyriešiť. My máme štyri počítače v práci - Windows XP Home edition, NET... a Adobe aj 8 aj X. Absolútne nám to nejde. Jeden počítač má oper. systém Vistu a tam to stiahlo aj zaktualizovalo do jednej minúty. Nevie niekto, kde je problém, lebo oni nevedia. Súrne.Dakujem.

Tak si prečítjte príspevok 81, 84 a 88. Tam som presne napísala, ako sa to dá vo Win XP urobiť.
obecbracovce
11.03.11,12:50
Ja len k tej tlači. Včera som vypisovala DP a tak ako píšete-na obrazovke vyplnený formulár, ale keď som to dala tlačiť, tak vytlačilo iba prázdny formulár. Tak som to skúšala znova a znova a už mám toľko tých prázdnych formulárov, že ich asi zanesiem na daňový úrad, aby ich mohli dávať tým ľuďom, ktorí to vypisujú ručne.Ale našťastie som sa dočítala na" výbornej poraďackej stránke", ako to mám skúsiť vytlačiť a už to konečne mám. Mám už vyplnené tlačivo ale aj nervy v čudu.
amelia
11.03.11,14:03
Ja len k tej tlači. Včera som vypisovala DP a tak ako píšete-na obrazovke vyplnený formulár, ale keď som to dala tlačiť, tak vytlačilo iba prázdny formulár. Tak som to skúšala znova a znova a už mám toľko tých prázdnych formulárov, že ich asi zanesiem na daňový úrad, aby ich mohli dávať tým ľuďom, ktorí to vypisujú ručne.Ale našťastie som sa dočítala na" výbornej poraďackej stránke", ako to mám skúsiť vytlačiť a už to konečne mám. Mám už vyplnené tlačivo ale aj nervy v čudu.
hmmmm....a kde si sa to dočítala??....ja mám tiež kopec prázdnych....a navyše mi nejde ani daňové priznanie vytlačiť....stále mi tam hlási chybu...
srska
11.03.11,14:15
hmmmm....a kde si sa to dočítala??....ja mám tiež kopec prázdnych....a navyše mi nejde ani daňové priznanie vytlačiť....stále mi tam hlási chybu...
príspevok 48
amelia
11.03.11,14:30
príspevok 48

an error has occurred that may be fixed by installing th latest version of the extenden support package

takže ja nie som schopná vytlačiť ani prázdne
srska
11.03.11,14:45
an error has occurred that may be fixed by installing th latest version of the extenden support package

takže ja nie som schopná vytlačiť ani prázdne
skús aktualizovať a doinštalovať:

Technické predpoklady na strane klienta:
pre XP
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie
* Adobe Reader – verzia 7.x CE, 8.x, 9.x alebo Adobe Reader X
+ ako píšu iní SP3
pozn.: stefan2005+zoltan kovac+ja sme to nainštalovali na prvý krát bez problémov( treba občas systém aktualizovať - nastaviť automatické aktualizovanie)
ajkariky
11.03.11,15:22
no skúsili ste sa dostať na ich stránku teraz? vôbec nefunguje, možno ráno o 1- 2 hod.
Stefan2005
11.03.11,15:43
...No a my sme ešte potom mueli odinštalovať NET framework 4.0 a nahradiť ho starším NET framework 2.0. (Doteraz mi nie je jasne, že prečo, ale zafungovalo to)......


Technické predpoklady na strane klienta: pre XP
* .NET framework (verzia 2.0) a vyššie....


S tou odinštaláciou NET Framework 4.0 by som bol opatrenejší - ľahko sa môže stať, že vám prestanú fungovať iné programy.

Podstatné je, že musí byť v počítačí nainštalovaná verzia NET F. 2.0 - podľa všetkého ju aplikácia volá.

Jednotlivé verzie NET Frameworku sa na sebe nezávislé - ja mám na svojom PC verzie 2.0, 3.0, 3.5 aj 4.0 a program funguje aj tlačí.... Skontrolovať sa dá verzia cez Control Panel / Pridať alebo ubrať programy ....
obecbracovce
11.03.11,15:55
pozri príspevok č.48 tam je to rozpísané
unaghy
11.03.11,16:21
Mal som ten istý problém, bolo to v nastavení Windows, ak je použité iná veľkosť písma ako 100%
Skús pozrieť vo Win7 Ovládací panel\Vzhľad a prispôsobenie\Obrazovka
Bolo to v tom. Dík
Katija
11.03.11,16:40
S tou odinštaláciou NET Framework 4.0 by som bol opatrenejší - ľahko sa môže stať, že vám prestanú fungovať iné programy.

Podstatné je, že musí byť v počítačí nainštalovaná verzia NET F. 2.0 - podľa všetkého ju aplikácia volá.

Jednotlivé verzie NET Frameworku sa na sebe nezávislé - ja mám na svojom PC verzie 2.0, 3.0, 3.5 aj 4.0 a program funguje aj tlačí.... Skontrolovať sa dá verzia cez Control Panel / Pridať alebo ubrať programy ....
Či sú verzie závislé, alebo nie som včera veru neskúmala. Prioritou bolo nainštalovať aplikáciu. Nefungovalo to s NET 4.0 tak išla preč - a fakt sa vyhrážala, že programy prestanú fungovať. U nas však nič neprestalo fungovať, naopak konečne sa nainštalovala aplikácia.
:eek: Asi to bude nakoniec tak, že nie SP3 je nutné mať, ale ten NET 2.0 je nutný.
A technická podpora buď nevie ako to je, alebo neprezradí.
DanielaSL
11.03.11,20:06
Ináč v správach večer hovorili, že prvá verzia po spustení bola chybná, že zle spočítavalo,takže pozor..kto to má od začiatku stiahnuté..pre istotu si overte správnosť výpočtov.
deha
12.03.11,05:02
A kde nájdem výkazy pre podvojné a JÚ , sú tam len daňové priznania?
Ivenka
12.03.11,05:26
Výkazy sú v pôvodnej verzii.
srska
12.03.11,07:32
Či sú verzie závislé, alebo nie som včera veru neskúmala. Prioritou bolo nainštalovať aplikáciu. Nefungovalo to s NET 4.0 tak išla preč - a fakt sa vyhrážala, že programy prestanú fungovať. U nas však nič neprestalo fungovať, naopak konečne sa nainštalovala aplikácia.
:eek: Asi to bude nakoniec tak, že nie SP3 je nutné mať, ale ten NET 2.0 je nutný.
A technická podpora buď nevie ako to je, alebo neprezradí.
skôr to prvé. mimochodom, včerajší príspevok markízy v hlavnom spravodajstve, na tému eDane, bol podľa mňa dosť tendenčný
srska
12.03.11,07:35
no skúsili ste sa dostať na ich stránku teraz? vôbec nefunguje, možno ráno o 1- 2 hod.
majú do dnes 12:00 údržbu
srska
12.03.11,07:38
Ináč v správach večer hovorili, že prvá verzia po spustení bola chybná, že zle spočítavalo,takže pozor..kto to má od začiatku stiahnuté..pre istotu si overte správnosť výpočtov.
verzia sa automaticky aktualizuje pri spustení aplikácie.
srska
12.03.11,08:15
inštalačná príručka pre aplikáciu eDane cez IE, FF, Opera, Chrome (zdroj: www.drsr.sk (http://www.drsr.sk))
JarkaL
12.03.11,09:59
po vyplnení keď dáš vytlačiť, objaví sa ti okno s pdf súborom (prázdny - bez dát) - v pravom hornom rohu stlač option a vyber "zobraziť dáta" - potom štandard tlač pdf súboru.
funguje to, viď foto:

srska, toto mi konečne pomohlo. Po 9 DP vypísaných ručne (vždy mi to tlačilo prázdny súbor), zostávajúcich 5 môžem tlačiť pohodlne vďaka Tebe.
Takisto som odinštalovala FM4 a nainštalovala som FM2, ako tu niekto poradil.
DRSR sa môže zas hanbiť.

Posielam Ti veľké ďakujem!
srska
12.03.11,12:08
srska, toto mi konečne pomohlo. Po 9 DP vypísaných ručne (vždy mi to tlačilo prázdny súbor), zostávajúcich 5 môžem tlačiť pohodlne vďaka Tebe.
Takisto som odinštalovala FM4 a nainštalovala som FM2, ako tu niekto poradil.
DRSR sa môže zas hanbiť.

Posielam Ti veľké ďakujem!
ďakujem a som rád ak niekomu pomôžem. viem, že nie každý je vo všetkom zdatný - ani ja nie. pc alebo notebook je len stroj a tiež potrebuje občas profilaktickú údržbu - najlepšie pravidelnú (aktualizácie, doplnky, upratovanie, ...).
DRSR - aj keď som jeho kritikom el. služieb - v tomto prípade urobilo dobrý počin aj keď to nasadili v nevhodnú chvíľu.
Emwa
12.03.11,12:21
Prosim vas, podarilo sa vsetkym nainstalovat edane po sputeni portalu ? Ja sa mozem roztrhat a nic. Skusala som cez Explorer a cez Mozillu a stale mi vypise to iste.
"Contact aplication vendor for assistance "

a neviem, co dalej ...
Lenka1979
12.03.11,12:26
Prosim vas, podarilo sa vsetkym nainstalovat edane po sputeni portalu ? Ja sa mozem roztrhat a nic. Skusala som cez Explorer a cez Mozillu a stale mi vypise to iste.
"Contact aplication vendor for assistance "

a neviem, co dalej ...

Aj mne to písalo keď som to skúšala cez Mozillu, ale ked som spustila cez IE už mi to išlo, skús pozrieť, aké verzie Mozilly alebo IE máš nainštalované.
Emwa
12.03.11,12:43
Lauch internet browser a mozilla 4.42 a mam aj ten net. 2.0
a furt nic...
zatial ani odpoved z drsr.

http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
srska
12.03.11,12:48
Lauch internet browser a mozilla 4.42 a mam aj ten net. 2.0
a furt nic...
zatial ani odpoved z drsr.

http://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
daj si stabil FF 3.6.15 http://www.mozilla.sk/1963/nove-aktualizacie-firefoxu-3-6-15-a-3-5-17/
srska
12.03.11,13:14
inštalácia cez firefox 3.6.15: v 4 krokoch na obrázkoch
JarkaL
12.03.11,13:22
ďakujem a som rád ak niekomu pomôžem. viem, že nie každý je vo všetkom zdatný - ani ja nie. pc alebo notebook je len stroj a tiež potrebuje občas profilaktickú údržbu - najlepšie pravidelnú (aktualizácie, doplnky, upratovanie, ...).
DRSR - aj keď som jeho kritikom el. služieb - v tomto prípade urobilo dobrý počin aj keď to nasadili v nevhodnú chvíľu.

To mi robieva synátor, aj súhrnný výkaz som mohla odoslať len vďaka jeho pomoci, ale teraz sa učí , na budúci týždeň píše maturitné písomky, tak ho nechcem otravovať. Je to tak, ja som ekonómka (resp.účtovníčka?), nie IT a som obyčajným užívateľom, ale radšej študujem zákony ako tieto technické veci.
Emwa
12.03.11,14:18
Skusam vsetko mozne,
prosim, kto mi viete poradit konkretne /polopatistcky/,
neviem sa na take veci sustredit,
v pondelok 07.03. 2011 som nahle pochovala manzela a realne rozmyslanie je v .... . Preinstalovala som, co som vedela a vysledok je stale rovnaky.
Kto mi viete poradit, budem v e l m i rada, a kto chete len komentovat,
prosim m i m o mna.
dakujem
srska
12.03.11,14:41
Skusam vsetko mozne,
prosim, kto mi viete poradit konkretne /polopatistcky/,
neviem sa na take veci sustredit,
v pondelok 07.03. 2011 som nahle pochovala manzela a realne rozmyslanie je v .... . Preinstalovala som, co som vedela a vysledok je stale rovnaky.
Kto mi viete poradit, budem v e l m i rada, a kto chete len komentovat,
prosim m i m o mna.
dakujem
aký prehliadač a čo nejde?
Emwa
12.03.11,17:13
Skusala som Mozzilu aj Explorer... a vysledok je rovnaky...
Betina2
12.03.11,18:24
Ludia, uistite ma, že ak mám eDane verziu, 1.1.0.2. tak vyplní tlačivá správne a nie chybne. Dúfam, že stačilo len zaktualizovať a že nemusím odstrániť z PC celé eDane a nemusím znovu nanovo inštalovať. Kamoške to na jej PC doteraz nefunguje, Má OS Win XP profesional 2002 servis pack 3, Acrobat reader tuším 7.0. tak ako chceli a aj tak jej to nejde, ani len ikona sa po otvorení stiahnutého súboru nenainštaluje. Mne to našťastie fičí, len dúfam, že aj správne vyplňa.
JarkaL
12.03.11,18:31
Ja pre istotu používam aj kalkulačku. Vyplnilo mi to
ok.
Betina2
12.03.11,18:36
Ja som si tiež teraz kontrolovala aj na kalkulačke typ B a vyzerá to byť v poriadku :)
Ale je to des, ked človek vyplna na nete, aby to šlo rýchlejšie a spolahlivejšie , predsa len, na kalkulačke sa dá lahko seknúť...a potom to takto blbne....
srska
12.03.11,19:47
Ja som si tiež teraz kontrolovala aj na kalkulačke typ B a vyzerá to byť v poriadku :)
Ale je to des, ked človek vyplna na nete, aby to šlo rýchlejšie a spolahlivejšie , predsa len, na kalkulačke sa dá lahko seknúť...a potom to takto blbne....
ja najprv v ručnom režime a potom v eDane a FO-B je ok
srska
12.03.11,21:27
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
Zuzana Krajčiová
12.03.11,22:09
V tlačive aplikácie je chyba. FO typ B riadok 45. Namiesto nápisu Daňová strata ukazuje znova Základ dane. Je to tlačivo platné, keď ho vytlačím s chybou?
Melnick
12.03.11,22:12
V tlačive aplikácie je chyba. FO typ B riadok 45. Namiesto nápisu Daňová strata ukazuje znova Základ dane. Je to tlačivo platné, keď ho vytlačím s chybou?





Chyba je aj v tlačive TYP B - vyňaté príjmy.

mimotemyNo len sa opováž dať zle vyplnené tlačivo !!!:eek: Však Ti to zrátajú.:cool: No a čo, keď oni majú chyby - Ty máš byť bezchybná. Také ľahké nevieš ???????????:eek::D
srska
13.03.11,08:25
error FOB eDane v 1.1.0.2:
Melnick
13.03.11,09:04
No, a konečne som spokojná, že naše dane sa využívajú na 100% správne.:mad:
Pretože aj oprava , dobabraného systému niečo stojí, ja pri plnom vedomí prehlasujem: TREBA NÁM SZĆO ZVÝŚIŤ DANE A TO ĆO NAJSKôR.:cool::cool::cool:
Stefan2005
13.03.11,09:22
error FOB eDane v 1.1.0.2:

HAMBÍM SA - za tých; ktorí si dovolia predložiť a zaviesť do ostrej prevádzky takéto polovičaté riešenia a v exponovanej dobe. Podľa prevedenia a fungovania mám dojem, že objednávateľ i dodávateľ aplikácie sú kvalitatívne vyrovnaní, ale majú úplne odlišnú predstavu o fungovaní aplikácie ako naprostá väčšina ich užívateľov ....
JarkaL
13.03.11,09:42
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.

Zdá sa, že by som sa mala prihlásiť na tú istú VŠ ako môj syn, na informatiku v Brne alebo MATFYZ v BA, potom by som snáď nemala problém s daňovými aplikáciami ako teraz.
srska
13.03.11,09:55
HAMBÍM SA - za tých; ktorí si dovolia predložiť a zaviesť do ostrej prevádzky takéto polovičaté riešenia a v exponovanej dobe. Podľa prevedenia a fungovania mám dojem, že objednávateľ i dodávateľ aplikácie sú kvalitatívne vyrovnaní, ale majú úplne odlišnú predstavu o fungovaní aplikácie ako naprostá väčšina ich užívateľov ....
to Stefan2005:
čo keby sme napísali mikulčíkovi a navrhli mu aby nás dvoch zazmluvnil ako externistov "testovacích pilotov" ich aplikácií?;)
srska
13.03.11,10:04
Zdá sa, že by som sa mala prihlásiť na tú istú VŠ ako môj syn, na informatiku v Brne alebo MATFYZ v BA, potom by som snáď nemala problém s daňovými aplikáciami ako teraz.
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa:D
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV:D:D:D
Dáša_
13.03.11,10:34
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa:D
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV:D:D:D

švanda, ja som skončila presne to isté, ešte dodám riadiaca technika - biokybernetika :D:D:D
Renata18
13.03.11,10:35
ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.
veronikasad
13.03.11,10:36
ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.
ak vyplňaš B-čka - skús cez KROS
srska
13.03.11,10:42
švanda, ja som skončila presne to isté, ešte dodám riadiaca technika - biokybernetika :D:D:D
ja tiež RT
Z-transformácie FUJ, FUJ, FUJ:D:D:D
Dáša_
13.03.11,10:44
ja tiež RT
Z-transformácie FUJ, FUJ, FUJ:D:D:D

rok ukončenia ?

ja som si náhodou minule v EHK listovala, tuším v 2.-ke :D:D
Melnick
13.03.11,11:55
ak vyplňaš B-čka - skús cez KROS

Veronika, priznaj sa koľko berieš od Krosu?? :D:D:D
veronikasad
13.03.11,12:02
Veronika, priznaj sa koľko berieš od Krosu?? :D:D:D
dobrý pocit, že problémy s ktorými sa tu každý rok trápite na stránke DR SR - nepoznám ...
cloe
13.03.11,12:05
dobrý pocit, že problémy s ktorými sa tu každý rok trápite na stránke DR SR - nepoznám ...

Veronika, ja som tiež vypĺňala daňové priznania v Krose, až dovtedy, pokým mi ho jedna tetuška na DU nechcela zobrať a klient tam musel prepisovať ručne. Neviem už, či to bolo minulý alebo predminulý rok.
Melnick
13.03.11,12:06
ja som úplný amatér s prácou s počítačom a neviem si to stiahnuť do svojho počítača - skúšala som to, ale nedá sa mi to v mojom PC otvoriť. Takže teraz mi zostáva vyplňovať DP ručne a mám viac firiem, takže im ďakujem za experiment v marci. Ak mi vie niekto poradiť, bola by som vďačná. Ale jednoducho, ako malému decku. Ďakujem.

Nebudeš veriť Renata, ja tiež.
mimotemyKeď minule v TV novinách kritizovali DRSR za tieto novinky zavádzajúce do praxe uprostred marca, spomenuli aj to, že aplikovať do svojho PC eDANE sa podarilo iba ľuďom mimoriadne zdatným v oblasti počitačovej techniky. Moja rodina sa odvtedy díva na mňa s akýmsi rešpektom:D:D:D
Ale priznám sa iba Vám tu na stránke, že som klikala o dušu spasenú na všetko čo sa mi na monitore ponúkalo a kde som videla "YES" Preto odo mňa pomoc nečakaj, naozaj neviem ako sa mi to podarilo, ale vypĺňam. Dokonca som si našla aj súbory čo som mala nachystané a povypisované. Ale na to ma navigovali srskove príspevky.

srska , ešte raz ďakujem. :):):)
veronikasad
13.03.11,12:06
Veronika, ja som tiež vypĺňala daňové priznania v Krose, až dovtedy, pokým mi ho jedna tetuška na DU nechcela zobrať a klient tam musel prepisovať ručne. Neviem už, či to bolo minulý alebo predminulý rok.
V r.2009 (za rok 2008)mali DU nejaké špecifické podmienky, vlani a tento rok už žiadny problém s Krosom nie je ...
akynka
13.03.11,12:18
Teda, inštalácia je asi jediné v čom viem pomôcť ja :-) zatiaľ to mám na 3 pc :-D bože, to možno ja vám spomaľujem :-( ale na viac pc to už nebudem dávať.

Len dnes sa mi stalo, že akonáhle som sa odpojila z netu, aplikácia mala problém pracovať. Je to také smieško :-)
Betina2
13.03.11,14:10
error FOB eDane v 1.1.0.2:

Máš to zaktualizované ? Práve som si kontrolovala, čo som včera vytlačila typ B a ja to tam mám OK....
srska
13.03.11,14:27
Máš to zaktualizované ? Práve som si kontrolovala, čo som včera vytlačila typ B a ja to tam mám OK....
ešte poznámka:
vo vyplňaných formulároch eDane sú síce chyby ale ak vytlačíte napr. FOB - všetky texty sú ok
srska
13.03.11,14:29
rok ukončenia ?

ja som si náhodou minule v EHK listovala, tuším v 2.-ke :D:D
1986 externe:)
Kika69
13.03.11,14:35
Nemáte niekto podobný problém? Pokúšam sa na eDane vyplniť tlačivo FO typ B a nefunguje mi poriadne riadok 92 daňový bonus, v IV. oddieli mám uvedené 2 deti a ak do r. 92 vypíšem nárok 480,24 a do r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vo výške 440,20 Eur tak mi svieti r. 92 a hlási ho ako chybný, pričom, keď naň odkliknem tak mi nárok na DB r. 92 automaticky opraví na sumu 440,20. Skúsila som r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vypísať na sumu 480,24 a vtedy mi aj nárok na DB opraví na správnu sumu. Ako mám tomu programu polopatisticky vysvetliť, že nárok mám 480,24 a zamestnávateľ vyplatil len 440,20? :confused::eek:
sybila3
14.03.11,07:35
a kde si vytlačím potvrdenie?
no už som našla je to v Práca s DP.
Janiela
14.03.11,19:42
Ja som s eDane maximálne spokojná, žiadny problém s inštaláciou,ani vyplňovaním ani zálohovaním, proste SUPER a KONEČNE niečo poriadné.
akynka
15.03.11,06:03
Podľa mňa celá aplikácia je iba jeden súbor, ktorý zabezpečí pripojenie na drsr.sk bez toho aby si cez vyhliadávač otváral ich stránku.
Je to tak... je to len niečo ako odkaz na stránku, čo by sa dalo čakať s aplikáciou čo má na disku 4kB? :-)

Momentálne ma nenapadá prirovnanie.. hm, alebo vlastne hej. Je to ako keď máte nejaký download manažér - myslím, že rapid mal niekedy niečo pdoobné, len ťa to proste spojí s tou stránkou, nič viac.

Ale je somarina, že to zo stránky vymazali. Veď to že bol minulý rok výpadok by ich mal doviesť k tomu, že aj s tou aplikáciou si nemusí každý poradiť a nechať predsa len aj ten netový formulár na vyplnenie. Moj nazor..
Stefan2005
15.03.11,06:57
Je to tak... je to len niečo ako odkaz na stránku, čo by sa dalo čakať s aplikáciou čo má na disku 4kB? :-)

Momentálne ma nenapadá prirovnanie.. hm, alebo vlastne hej. Je to ako keď máte nejaký download manažér - myslím, že rapid mal niekedy niečo pdoobné, len ťa to proste spojí s tou stránkou, nič viac....

... to odkiaľ máš tieto dezinformácie ?
S aplikáciou sa dá pracovať (teda vyplňať výkazy a ukladať ich ) aj vtedy, ak počítač vôbec nemá pripojenie na internet (samozrejme vtedy nefunguje aktualizácia tlačív a programu - ale vtedy to nefunguje ani u žiadneho iného programu). Okrem toho verzia 1.1.0.2 v mojom PC má súbory o veľkosti cca 10 MB....
srska
15.03.11,08:21
hm, dnes hláška: common language runtime detected an invalid program - ale to je asi dačo u mňa
srska
15.03.11,08:40
hm, dnes hláška: common language runtime detected an invalid program - ale to je asi dačo u mňa
pomohlo: restore the application to its previous state - v pridať/odobrať programy
srska
15.03.11,10:00
[QUOTE=Melnick;1685947]Chyba je aj v tlačive TYP B - vyňaté príjmy.

nechápem:

v nedeľu som inštaloval na notebook verziu 1.1.0.2 a vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.81) je v tej verzii OK ako aj na online formulári FOB cez eTax

dnes som inštaloval verziu 1.1.0.2 na pc - vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka je v tej istej verzii iná: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.79) čo je hovadina, lebo do r.87 "pýta" - úhrn vyňatých príjmov
Kika69
16.03.11,07:51
Nemáte niekto podobný problém? Pokúšam sa na eDane vyplniť tlačivo FO typ B a nefunguje mi poriadne riadok 92 daňový bonus, v IV. oddieli mám uvedené 2 deti a ak do r. 92 vypíšem nárok 480,24 a do r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vo výške 440,20 Eur tak mi svieti r. 92 a hlási ho ako chybný, pričom, keď naň odkliknem tak mi nárok na DB r. 92 automaticky opraví na sumu 440,20. Skúsila som r. 94 daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom vypísať na sumu 480,24 a vtedy mi aj nárok na DB opraví na správnu sumu. Ako mám tomu programu polopatisticky vysvetliť, že nárok mám 480,24 a zamestnávateľ vyplatil len 440,20? :confused::eek:

Tak ja som sa tu niektorý deň sťažovala, že nefunguje korektne r. 92 daňový bonus a dnes som si otvorila aplikáciu, načítala daný XML súbor, podotýkam, že som v ňom nič neopravovala a dnes mi vyhodilo, že údaje sú vyplnené korektne, podľa tohto to už museli opraviť, takže už funguje aj r. 92 nezávisle od riadku 94. Teším sa. :)
srska
16.03.11,07:54
[QUOTE=Melnick;1685947]Chyba je aj v tlačive TYP B - vyňaté príjmy.

nechápem:

v nedeľu som inštaloval na notebook verziu 1.1.0.2 a vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.81) je v tej verzii OK ako aj na online formulári FOB cez eTax

dnes som inštaloval verziu 1.1.0.2 na pc - vyhotovil FOB kde sú vyňaté príjmy a podmienka je v tej istej verzii iná: ak r.79>0 a súčasne r.82=0 potom r.87=Max(0,r.79) čo je hovadina, lebo do r.87 "pýta" - úhrn vyňatých príjmov

po podaní podnetu aplikácia opravená 15.03.2011
akynka
17.03.11,12:06
... to odkiaľ máš tieto dezinformácie ?
S aplikáciou sa dá pracovať (teda vyplňať výkazy a ukladať ich ) aj vtedy, ak počítač vôbec nemá pripojenie na internet (samozrejme vtedy nefunguje aktualizácia tlačív a programu - ale vtedy to nefunguje ani u žiadneho iného programu). Okrem toho verzia 1.1.0.2 v mojom PC má súbory o veľkosti cca 10 MB....
Ano, dnes sa mi to uz da.. ale ked som to skusala v nedelu nechcelo mi to aplikaciu ani spustit bez internetu.
lutka
18.03.11,19:24
prosím nevie mi niekto poradiť prečo keď si vyplním tlačivo Dp na edane, na obrazovke ho vidím pekne vyplnené, keď dám tlač,vytlačí mi hieroglify??? Mám nainštalovaný Adobe reader X.díky
srska
18.03.11,20:22
prosím nevie mi niekto poradiť prečo keď si vyplním tlačivo Dp na edane, na obrazovke ho vidím pekne vyplnené, keď dám tlač,vytlačí mi hieroglify??? Mám nainštalovaný Adobe reader X.díky
najprv ti ho predsa otvorí AR X nie? netlačí priamo.
Llívia
21.03.11,13:14
Pri tlači DP sa nevytlačí posledný riadok, t.j. text: "Vytlačené z...." a číslo strany. V čom je chyba? Keď pôjde takéto DP na daňový úrad, akceptujú ho?
jeso
24.03.11,19:51
na aplikácii Edane som robila DP DPH
riadok 28 - vlastná danová povinnosť 2713,17
riadok 32 - nadmerný odpočet - 2363,35
riadok 33 - vlastna DP na úhradu mi vyhadzuje 0
riadok 33 - má byť 349,82

počíta to zle, alebo ja niekde robím chybu?
poradí niekto
srska
24.03.11,20:41
na aplikácii Edane som robila DP DPH
riadok 28 - vlastná danová povinnosť 2713,17
riadok 32 - nadmerný odpočet - 2363,35
riadok 33 - vlastna DP na úhradu mi vyhadzuje 0
riadok 33 - má byť 349,82

počíta to zle, alebo ja niekde robím chybu?
poradí niekto
počíta to zle - podmienka na eDane je eeee:mad:
novitech to má ok
Sanfrancisko
25.03.11,10:20
blbá otázka, kde si stiahnem súvahu a výkaz ziskov a strát, keď po stiahnuťí eDane je tam len daňové priznanie?
babi2
25.03.11,10:32
blbá otázka, kde si stiahnem súvahu a výkaz ziskov a strát, keď po stiahnuťí eDane je tam len daňové priznanie?
Na www.drsr.sk
Adiks
25.03.11,10:39
Na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk)
Ja som si chcel vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát, ktoré som mal uložené v FDF súbore, ale nefunguje to a server sa má spojazdniť dnes až po 17 hodine. E-dane riešia niektoré dane, súhrnný výkaz, štvrťročný prehľad, ale súvahu a výkaz ziskov strát cez e-dane neporiešiš.
Sanfrancisko
25.03.11,10:43
no lenže tam mi iba vyhodí na celú stránku "Stránka daňového riaditeľstva SR" počas technickej aktualizácie portálu,....tam je potom len to ako si stiahnuť eDANE( čo už mám) a kade sa mám prebojovať k ostatným tlačivám, keď tam nie je možnosť.....či?
Stefan2005
25.03.11,10:45
Ja som si chcel vytlačiť súvahu a výkaz ziskov a strát, ktoré som mal uložené v FDF súbore, ale nefunguje to a server sa má spojazdniť dnes až po 17 hodine....

... k vytlačeniu FDF súboru vôbec nepotrebuješ mať pripojenie na internet - jediná podmienka je mať príslušný PDF súbor v počítačí...
Adiks
25.03.11,10:46
no lenže tam mi iba vyhodí na celú stránku "Stránka daňového riaditeľstva SR" počas technickej aktualizácie portálu,....tam je potom len to ako si stiahnuť eDANE( čo už mám) a kade sa mám prebojovať k ostatným tlačivám, keď tam nie je možnosť.....či?
Do 17 hodiny sa k nim neprebojuješ.
Sanfrancisko
25.03.11,10:49
tak to je fakt bohovské.....účtovný systém mi zostavy nevytlačí....ešte že máme ševt....:(
Adiks
25.03.11,10:49
... k vytlačeniu FDF súboru vôbec nepotrebuješ mať pripojenie na internet - jediná podmienka je mať príslušný PDF súbor v počítačí...
Vďaka za informáciu, vyskúšam to takto. Príslušný súbor PDF však v počítači nemám, ani mať nemôžem, pretože tlačivo súvahy a výkazu ziskov a strát zo stránky www.drsr.sk sa dá uložiť na disk len v XML a FDF formáte. V PDF formáte nie.
Stefan2005
25.03.11,11:04
Vďaka za informáciu, vyskúšam to takto. Príslušný súbor PDF však v počítači nemám, ani mať nemôžem, pretože tlačivo súvahy a výkazu ziskov a strát zo stránky www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) sa dá uložiť na disk len v XML a FDF formáte. V PDF formáte nie.

... aj tu na Porade sa nachádzajú tie editovateľné PDF súbory, skús pohľadať, resp. možná ich niekto priloží
KEJKA
25.03.11,11:34
inak tiež idem cez eDANE, ponúkne xml a fdf formát. Ale sranda je, že ak zvolím fdf formát, tak mi to vygeneruje súbor s príponou .pdf a normálne to môžem uložiť.
Síce najskôr mi ukáže prázdne, ale ked si odkliknem že chcem s údajmi, tak mi ich zobrazí.
Stefan2005
25.03.11,11:48
inak tiež idem cez eDANE, ponúkne xml a fdf formát. Ale sranda je, že ak zvolím fdf formát, tak mi to vygeneruje súbor s príponou .pdf a normálne to môžem uložiť.
Síce najskôr mi ukáže prázdne, ale ked si odkliknem že chcem s údajmi, tak mi ich zobrazí.

údaje odkladá do fdf súboru; v počítači sú ovšem uložené všetky PDF súbory (prázdne), do ktorých tie údaje vloží (preto musia byť editovateľné tie PDF-ka)... Ovšem výkazy aplikácia eDane neobsahuje, takže tam treba zvlásť si stiahnuť PDF, do ktorých sa vložia údaje...
srska
25.03.11,12:05
... k vytlačeniu FDF súboru vôbec nepotrebuješ mať pripojenie na internet - jediná podmienka je mať príslušný PDF súbor v počítačí...
ale v fdf musíš zmeniť url aby ti nevolal pdf formulár z www.drsr.sk/....
ja som stým mal tiež problém keď som si uložil fdf súbor vyplňovaný cez eTax. keď web drsr je neprístupný alebo pracuješ offline vtedy taký súbor fdf je na dve veci ...

napr.:
url v fdf súbore (súvaha) uloženom z eTax je v tvare - /F https://www.drsr.sk//priznania/uvpod1-2009.pdf t.j. keď klikneš na taký fdf súbor, ten cez tú url volá príslušný pdf formulár uložený na webe drsr a načíta doňho dáta z fdf súboru - potom sa dá súvaha vytlačiť ale nie uložiť.
nenačíta ti to vtedy ak je náhradná stránka http://www.drsr.sk/nahradnaStranka.html

ak teda stiahneš aktuálny pdf formulár z drsr pre súvahu do priečinku kde máš fdf súvahy a zmeníš vyššie uvedenú url na - uvpod1-2009.pdf, máš pokoj a môžeš si to prehliadať offline

v aplikácii eDane je to tak, že pdf aj fdf sú v jednom priečinku a potom sa užívateľovi zdá, že má vlastne vytvoreny pdf súbor lebo sa fdf rýchlo do pdf formuláru načíta.
fdf DPPO napr. volá pdf z aplikácie eDane cez: /F (DPPO-10-print-save.pdf)
KEJKA
25.03.11,12:16
údaje odkladá do fdf súboru; v počítači sú ovšem uložené všetky PDF súbory (prázdne), do ktorých tie údaje vloží (preto musia byť editovateľné tie PDF-ka)... Ovšem výkazy aplikácia eDane neobsahuje, takže tam treba zvlásť si stiahnuť PDF, do ktorých sa vložia údaje...
neviem, či obsahuje alebo neobsahuje. Možno to stiahlo automaticky, lebo ja som len klikla na eDANE - čo sa nainštalovalo, to sa nainštalovalo, ja som nikde nič nepridávala a odvtedy "frčím".
Vyberiem si so záložky, ake chcem DP, chvíľu to trvá,
ale otvorí mi formulár. Dokonca mi natiahne aj ked s hláškami o chybe .xml súbory z minulého roka, čomu som sa úprimne potešila. Prepísala som číselné udaje, dopísala údaje o príjemcovi 2% a uložila.
Stefan2005
25.03.11,12:59
ale v fdf musíš zmeniť url aby ti nevolal pdf formulár z www.drsr.sk/ (http://www.drsr.sk/).... ja som stým mal tiež problém keď som si uložil fdf súbor vyplňovaný cez eTax...

... lebo nedôsledne sleduješ poradu :).... už sme to tu párkrát rozoberali, aj návody som písal, teraz v rýchlosti som našiel len toto: http://www.porada.sk/1376181-post8.html
srska
25.03.11,13:12
... lebo nedôsledne sleduješ poradu :).... už sme to tu párkrát rozoberali, aj návody som písal, teraz v rýchlosti som našiel len toto: http://www.porada.sk/1376181-post8.html
prepáč Stefan2005, nedá sa všetko sledovať na porade:) ale aspoň som trošku pomohol iným:)
Llívia
25.03.11,19:59
Do 17 hodiny sa k nim neprebojuješ.
Keby len do 17.00. Stále sú mimo prevádzky. :mad::mad::mad:
Betina2
25.03.11,20:05
Ano, stále je tam len toto:

edane
Využite aplikáciu eDANE
na podanie daňových dokumentov

Zoznam tlačív

* Daň z príjmu - právnické osoby
* Daň z príjmu - fyzické osoby, typ A
* Daň z príjmu - fyzické osoby, typ B
* Daň z pridanej hodnoty
* Súhrnný výkaz pre daň z pridanej hodnoty
* Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň

znam DR SR

Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je z dôvodu prebiehajúcej technickej aktualizácie momentálne nedostupný.

Vybrané aktuálne daňové tlačivá sú bez obmedzenia prístupné v aplikácii eDane, pričom autorizovaní používatelia (vlastníci ZEP alebo dohody so správcom dane) môžu vyplnené tlačivá zaslať elektronicky cez elektronickú podateľňu.

Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme.
vico666
25.03.11,20:12
E DANE a JEJ NEFUNKCNOST!!! HROZA!!! POZOR!!! VOJNA PROTI NESCHOPNOSTI!!!STOP OKRÁDANIU DETÍ S RAKOVINOU!!!

Vážení , skúste podat v E DANE "opravné" daňové priznanie právnických osôb!
Vôbec to nefunguje a nepôjde vám to podpísať a odoslať!!!

Vyhlasujem vojnu proti neschopnosti na daňovom úrade!

A ešte jedna perlička! Vedzte, že keď poukážete 1,5-2% dane DPPO cez papierové podanie a podpíše sa tam splnomocnenec, tak TOTO POUKÁZANIE budú ignorovať!!! Majú na to dokonca školenia na daňových úradoch!
Ale daň na úhradu budú očakávať...
Betina2
25.03.11,20:15
Jááj, ale dúfam, že cez stahnuté edANE sa bude dať DP PO vyplniť a vytlačiť, Aj ked portál je obmedzený. Zajtra musím finišovať !
lkollova@azet.sk
26.03.11,08:51
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
Betina2
26.03.11,08:55
Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá. Asi nápíšm oznámenie o odklade, ved podla toho čo vyvádzajú im asi peniaze z daní moc nechýbajú......
Betina2
26.03.11,08:58
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK

Skús kuknúť tu, ale skontroluj, či sú aktuálne...ja ich nezvyknem používať, ale viem o nich :) Takže zicher.

http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formulare-danove.html
srska
26.03.11,08:59
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK
a z účtovného software to nejde vytlačiť?
srska
26.03.11,09:09
Dobry den,
prosim Vas neviete mi poradit cez aku stranku by som mohla vyplnit na internete Suvahu a Vykaz ziskov a strat kedze DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA az na apl. Dane, kt. vykazy neobsahuje, dost mi to suri. Dakujem pekne za odpoved.
LK

súvaha2010: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4070
vzs2010: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4071
Stefan2005
26.03.11,09:12
E DANE a JEJ NEFUNKCNOST!!! HROZA!!!


...DRSR UZ DHLSIE NIE JE PRISTUPNA


Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá

V riešení tohoto Porada nepomôže.
Účelnejšie by bolo stažovať sa u zodpovedných, priamo u DRSR, na MF, jeho sekcii pre Informatizáciu spoločnosti, či http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7733 lebo aj takéto správanie DRSR je plytvaním peňazí, napísať do TV, nech sa tomu venujú, proste dať ich na pranier....
srska
26.03.11,09:15
Stále nefunguje....už som dosť nasr...tá. Asi nápíšm oznámenie o odklade, ved podla toho čo vyvádzajú im asi peniaze z daní moc nechýbajú......

:): http://www.porada.sk/t130748-p22-nefungujuce-portaly-ktore-potrebujeme-k-praci.html#post1701907
Betina2
26.03.11,09:41
V riešení tohoto Porada nepomôže.
Účelnejšie by bolo stažovať sa u zodpovedných, priamo u DRSR, na MF, jeho sekcii pre Informatizáciu spoločnosti, či http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=7733 lebo aj takéto správanie DRSR je plytvaním peňazí, napísať do TV, nech sa tomu venujú, proste dať ich na pranier....

Chcela som zavolať na ich informačnú linku, ale asi majú informačné embargo, lebo tá funguje len cez pracovné dni, mailom to vybavia tiež asi až v pondelok......tak som aspoň poslala tip na TA3.....snád to nejako dokážu posúriť oni....dúfam.
jess
26.03.11,16:49
To je sila !!! Ešte stále nefungujú - teda drsr. Nemôžem teda poslať súvahu ani VZaS .
Ivenka
26.03.11,16:57
Bol vôbec nejaký oznam, že je technická prestávka ? Ja som to nepostrehla. V piatok som ešte doobeda vypisovala výkazy.
jess
26.03.11,17:03
Oznam DR SR
Daňové riaditeľstvo SR si Vás dovoľuje informovať, že Portál daňovej správy SR je z dôvodu prebiehajúcej technickej aktualizácie momentálne nedostupný.

.................................................. ......
momentálne je u nich CELÝ DEŇ !!!!
Betina2
26.03.11,17:07
Keby len deň, už je to druhý deň !!! Možno ho aj zrušili, len nemali tú drzosť to oznámiť, aby ich niekto neprišiel zlynčovať....zostáva len dúfať, že si z nás nerobia strandu a zapnú ho čím skôr.....
betka84
27.03.11,06:00
stále nefunguje, písala som im na technickú podporu, odpovedˇ -
pracujú na znovu zapojení, akonáhle bude problém vyriešený sprístupnia všetky tlačivá...ALE KEDYYYY?:mee:
Betina2
27.03.11,06:10
Stále nič, a za takéto služby, čo sú inde samozrejmosťou platíme dane ? Nech si láskavo uvedomia, že aj vďaka nám a našim daniam vôbec existujú a že ako štátna inštitúcia by sa mala stavať k problémom zodpovednejšie a vyvodiť aj voči kompetenetným osobám dôsledky - finančné aj personálne, keby sa tot stalo niekde v súkromnej firme, tak ten človek alebo ludia čo majú portál na starosti by dostali hodinovú výpoveď už včera !!! Aspoň vidieť, ako na nás kašlú, ved dane aj tak musíme priznať a odviesť načas....ako to máme spraviť ich už netrápi, ved je víkend, načo by sme sa starali, to vydrží aj do pondelka a termán je predsa až vo štvrtok, tak načo sa ponáhlať, nie ?
Llívia
27.03.11,06:31
Pri tom, ako im to nefunguje, mám vážne pochybnosti, že portál vôbec do 31.3. sprevádzkujú.
Llívia
27.03.11,06:33
Pri tlači DP sa nevytlačí posledný riadok, t.j. text: "Vytlačené z...." a číslo strany. V čom je chyba? Keď pôjde takéto DP na daňový úrad, akceptujú ho?
Neviete mi poradiť s týmto?
V E-dane som niečo ako "nastavenia tlače" nenašla. Ani vo vlastnostiach tlačiarne som nenašla, ako by sa dali upraviť okraje. Treba to zmeniť niekde v Acrobate?
Stefan2005
27.03.11,06:54
Stále nič...ako štátna inštitúcia by sa mala stavať k problémom zodpovednejšie a vyvodiť aj voči kompetenetným osobám dôsledky

Ani vám sa táto veta "Za dočasné obmedzenia na strane užívateľov sa ospravedlňujeme", ktorú si môžete prečítať v ľavom odstavci dole, nezdá dostatočnou kompenzáciou za spôsobené problémy ?

Aby to pripadalo aspoň ako tak úprimne, chýba mi tam minimálne podpis pána zodpovedného za chod inštitúcie... Možná že ani nevie o probléme, však je víkend...
ekopo
27.03.11,07:09
..ale pokuty za nestihnutie termínov to vedia dávať.... oni totiž nikdy nemali výpadok, vždy všetko fungovalo....
Betina2
27.03.11,07:10
Neviete mi poradiť s týmto?
V E-dane som niečo ako "nastavenia tlače" nenašla. Ani vo vlastnostiach tlačiarne som nenašla, ako by sa dali upraviť okraje. Treba to zmeniť niekde v Acrobate?

Llívia, ja som teraz tlačila DP PO z eDane, a mne iba na 1.strane vytlačilo, že "Vytlačené z aplikície eDANE" Na ostatných tá poznámka nie je. Ale na každej jednej strane mám číslo strany napravo a MF/024134/2010-72 naľavo v rohu.
Tlačím to obojstranne a scvaknem dokopy, vyzerá to potom ako origoš tlačivo len nie farebné. Myslím, že je to v pohode. mne kedysi na DU povedali, že radšej obojstranne ako každú stranu zvlášť na list tlačiť.....aj výkazy robím obojstranne. K tomu PDF, ked vybehne okno na tlač už otvorené v PDF, dám z lavej roletkySúbor/tisknout a nastavím merítko stránky na "Žiadne", aby aj rozmer, tlačiva, rohové značky a čítací kód zodpovedali rozmerovo originálu. A zaškrtnuté mám "automaticky otočiť a vystrediť"
Vlani s tým nebol problém.
Ostatné nastavenia tlače myslím ani nejdú v e-Dane formulári.
Llívia
27.03.11,07:15
Práveže mne to dolu nevytlačí nič - žiadne číslo strany, žiaden nápis "Vytlačené z internetu".
Tiež tlačím výkazy, DP obojstranne.
To nastavenie vyskúšam. Ďakujem.

Robila som jedno DP ešte vtedy, keď to išlo vytlačiť zo stránky drsr.sk. Na poslednú stranu som dodatočne dopĺňala poznámku - už cez E-dane. Nechala som pôvodné priznanie, len tú poslednú stranu (teda 2 strany, lebo som to tlačila obojstranne) som vymenila, lenže nie sú na nich vytlačené čísla strán a poznámka "MF..." Teraz dúfam, že na DÚ toto tlačivo nebudú považovať za neplatné.
Llívia
27.03.11,19:38
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vykazy_index.html
Väčšina tlačív sa dá vytlačiť aj odtiaľto. Sú to originálne tlačivá, takže žiadne súčty, žiadna kontrola :mee:
(A samozrejme, to, čo potrebujem, nefunguje - výkazy pre neziskovky účtujúce v JÚ - :mad::mad::mad: Veď, proč bychom se netešili... :mad::mad::mad:)
evina
27.03.11,21:02
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vykazy_index.html
Väčšina tlačív sa dá vytlačiť aj odtiaľto. Sú to originálne tlačivá, takže žiadne súčty, žiadna kontrola :mee:
(A samozrejme, to, čo potrebujem, nefunguje - výkazy pre neziskovky účtujúce v JÚ - :mad::mad::mad: Veď, proč bychom se netešili... :mad::mad::mad:)

Blahorečím autorov softov , ktorí zapracovali DP priamo do nich.- Rada by som im urobila reklamu, ale neviem, či smiem. Takže som zvládla vypĺňanie priznaní bez nervov aj mimo 8 a 16 H:D. a aj cez víkend, lebo my SZČO platíme dostatočné odvody, aby sme pracovali aj cez víkend , alebo vlastne nie dostatočné....už ani neviem::------
Ak by sme sa mali spoliehať na toto, tak neviem. teraz som nakukla na stránku drsr. Chcela som číslo účtu, aby som mohla zaplatiť daň, ale nemôžem ... Neviem, či to platí na tú stránku alebo na čo, ale dolu vidím, že pondelok-piatok od 8 do 16. To akože sa dá len vtedy vyplniť ? :eek:
Llívia
28.03.11,05:31
Len treba mať zaplatené aktualizácie softvéru :D:D
(Más soft, ktorý používam na účtovanie SVB. Výkazy v ňom sú - ale pre jednoduché účtovníctvo, takže ani super softvér mi v tomto nepomôže.)
steFON
30.03.11,22:20
brrrrrrrrr, ja mám SVŠT EF-TK a ešte teraz mi je zle keď si spomeniem na matematickú analýzu alebo teóriu elmag. poľa:D
pozn.: predám!!! eliáš, horváth, kajan - zbierka úloh z vyššej matemetiky I-IV:D:D:D

Kupim od Vas tie zvierky. Napiste mi prosim mail. Dakujem.
steFON
30.03.11,22:32
ZBIERKY :) Ospravedlnujem sa za preklep :)
vladomir
31.03.11,10:37
zdravim,

píšem tlačivo FO typ A cez e-dane a v riadku 43 je podľa mňa zjavne chyba..
je to súčtový riadok zníženia základu dane a v mojom prípade sa má rovnať riadku 37, ale program edane hlási logickú chybu... , údajne ak sa má uplatňovať zamestnanecká prémia, má byť riadok 43 rovný nule!
Čiže mám dilemu, či to mám spraviť správne, ale s logickou chybou podľa programu alebo dať tak, ako to chce program, teda že riadok 43 bude nula, avšak bolo by to zjavne nesprávne, pretože riadok 43 sa má rovnať r.37+... a riadok 37 sa nule nerovná..
ďakujem za odpoveď..
Llívia
31.03.11,20:43
zdravim,

píšem tlačivo FO typ A cez e-dane a v riadku 43 je podľa mňa zjavne chyba..
je to súčtový riadok zníženia základu dane a v mojom prípade sa má rovnať riadku 37, ale program edane hlási logickú chybu... , údajne ak sa má uplatňovať zamestnanecká prémia, má byť riadok 43 rovný nule!
Čiže mám dilemu, či to mám spraviť správne, ale s logickou chybou podľa programu alebo dať tak, ako to chce program, teda že riadok 43 bude nula, avšak bolo by to zjavne nesprávne, pretože riadok 43 sa má rovnať r.37+... a riadok 37 sa nule nerovná..
ďakujem za odpoveď..
Chyba tam nie je. Pokiaľ si uplatníš zamestnaneckú prémiu, nemôžeš si uplatniť nezdaniteľnú časť, preto bude r. 43 = 0.
Lenka1979
12.04.11,09:20
Skúšali ste už niekto cez eDane vyplniť Prehľad o zrazených preddavkoch na daň za 1.Q2011? Nielen že mi ho nechce vytlačiť, ale vypisuje mi aj chybu pri zrážkovej dani, r. 9-kde sa uvádza dátum zrazenej dane, že môžem vypísať iba za 1 . mesiac 2011, február a marec vyhadzuje ako chybu....:rolleyes:
rodina1
12.04.11,09:23
Skúšali ste už niekto cez eDane vyplniť Prehľad o zrazených preddavkoch na daň za 1.Q2011? Nielen že mi ho nechce vytlačiť, ale vypisuje mi aj chybu pri zrážkovej dani, r. 9-kde sa uvádza dátum zrazenej dane, že môžem vypísať iba za 1 . mesiac 2011, február a marec vyhadzuje ako chybu....:rolleyes:
Február a marec asi preto, že od 1. 1. 2011 bola zrážková daň zrušená, platí sa len preddavková daň.
Lenka1979
12.04.11,09:26
Február a marec asi preto, že od 1. 1. 2011 bola zrážková daň zrušená, platí sa len preddavková daň.

Môže to byť aj tým... len neviem prečo mi nechce vôbec tlačiť, pritom som daňové priznania tlačila práve cez eDane... no nič, musím niečo vydumať..:)
ricco24
18.04.11,05:20
Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?
srska
18.04.11,05:29
Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?

čítaj (http://www.dtca.sk/)
truch
18.04.11,05:32
Ja by som sa chcel opýtať odkiaľ zoženiem elektronický podpis aby som mohol podpisovať tieto dokumenty. Vydáva ich len NBS, alebo aj nejaké iné spoločnosti ?

http://www.porada.sk/t128251-elektronicky-podpis-ako-nato.html?highlight=elektronick%FD+podpis
Llívia
25.04.11,14:58
Vypĺňam v E-dane tlačivo DPH. Vychádza nadmerný odpočet napr. 100 EUR.
R. 30 stále svieti na oranžovo, čo znamená chybu a pri pokuse vytlačiť priznanie sa objaví hlásenie (niečo v zmysle) "Dokument obsahuje logické chyby."
(Na r. 4 a 19 je suma napr. 900, na r. 21 a 23 je suma 1000 EUR. Po kliknutí na r. 30 program sám dopočíta sumu "-100" - vrátené toho znamienka mínus, ktoré tam nemá byť. Je to chyba v programe alebo robím niečo zle?
srska
25.04.11,15:57
mne pracuje ok
Llívia
25.04.11,16:11
Srska, ďakuje, ale mne program stále hlási chybu a dopĺňa znamienko "mínus" do nadmerného odpočtu.
Program sa aktualizoval pri jeho otvorení.
srska
25.04.11,16:21
skús odinštalovať a znovu nainštalovať celú aplikáciu
srska
24.05.11,09:30
aktuálna verzia aplikácie eDane : 1.1.0.5 z 09.05.2011

otestujte si či to fachá ok:)
Llívia
29.06.11,06:42
Pri tlačení DP k dani z príjmov PO sa na poslednej stránke dolu (cez dátum, odtlačok pečiatky) skoro na šírku celej strany vytlačí čiara, ktorá postupne hrubne a na konci sa "rozvetví" na tri čiary. Nie je to chyba tlačiarne, vyskúšala som ho vytlačiť aj na inej a DP sa vytlačilo tiež s čiarou. Program si sťahuje akutalizácie automaticky pri prihlásení. Čo teraz s tým? Nerada by som, aby ma s takýmto DP vyhodili pri jeho odovzdávaní.
KEJKA
12.07.11,05:29
mám nový ZEP, takže som priradila nový certifikát aj na drsr.
1.
Pri podaní DP DPH na drsr.sk - načítanie .xml súboru z účto-programu hlási chybu, že nejde o správny súbor, pritom žiadne rozdiely ani v tlačive ani v úfajoch firmy nevidím.
Máte niekto tip, kde hľadať chybu?
2. natypovala som teda DP ručne, kontrola hlási logicé chyby, ale neskúšala som odoslať, kým sa záhada nevyrieši. Tá logická chyba je, že DP je o 2 centy vyššia ako matematicý výpočet - odoslielali ste niekto DP aj s takýmto typom chyby?
3. skúsila som podať cez eDAne, tam mi .xml načíta správne, takže chyba v bode 1 musí byť predsa len v údajoch klienta. Hlási logickú chybu rovnakú ako v bode 2, ale aj upozornenie, že môžem DP poslať. Tak som podpísala a poslala.
srska
13.07.11,05:38
mám nový ZEP, takže som priradila nový certifikát aj na drsr.
1.
Pri podaní DP DPH na drsr.sk - načítanie .xml súboru z účto-programu hlási chybu, že nejde o správny súbor, pritom žiadne rozdiely ani v tlačive ani v úfajoch firmy nevidím.
Máte niekto tip, kde hľadať chybu?
2. natypovala som teda DP ručne, kontrola hlási logicé chyby, ale neskúšala som odoslať, kým sa záhada nevyrieši. Tá logická chyba je, že DP je o 2 centy vyššia ako matematicý výpočet - odoslielali ste niekto DP aj s takýmto typom chyby?
3. skúsila som podať cez eDAne, tam mi .xml načíta správne, takže chyba v bode 1 musí byť predsa len v údajoch klienta. Hlási logickú chybu rovnakú ako v bode 2, ale aj upozornenie, že môžem DP poslať. Tak som podpísala a poslala.
1) to mne hlási skoro vždy - teraz hlavne vo Q výkazoch (pohoda furt rieši dátumy v r.9 a r.13).
2) s týmto mám pravidelný problém (max+-0,03eur) v dp dph - prispôsobim sa eTaxu:)
Ivenka
23.08.11,08:22
Dobrý deň, vypĺňam DPH a dáva mi odpočet s mínusom ?
r.19 1 520
r.21,23 1 685,24

r.28 - 165,24

Minulý mesiac mi to nerobilo? Bola nejaká zmena ? Ďalej už neviem dať nadmerný odpočet a aj na potvrdení mi to hodí ako povinnosť s mínusom. Ďakujem.
Ivenka
23.08.11,08:33
tak som to vymazala a ešte raz nahodila a je to OK
srska
16.01.12,12:10
oživujem tému - aplikácia eDane má novú aktualizáciu: verzia 1.1.0.6 - aktualizované pluginy
Stefan2005
16.01.12,12:38
oživujem tému - aplikácia eDane má novú aktualizáciu: verzia 1.1.0.6 - aktualizované pluginy

... a nové funkcie, alebo nové výkazy má ?
Aljok
16.01.12,13:30
Nemá.
Betina2
16.01.12,13:40
...fasa, hlavne, že teray mi edane už vôbec nejdú otvoriť, pri sťahovaní aktualizácie zasiahol antivír a je to!
Betina2
16.01.12,13:42
teraz to budem musieť asi celé stiahnuť z drsr. nanovo, že ?
zk24
16.01.12,13:50
oživujem tému - aplikácia eDane má novú aktualizáciu: verzia 1.1.0.6 - aktualizované pluginy

A nove tlačivá tam asi ešte nie sú?
Betina2
16.01.12,14:00
veliká, nejde mi ani nanovo nainštalovať, čo s tým sakra je? ukladá mi to stiahnutie automatickz na D-čko a ked na to kliknem, tak Aplikaci nelze spustiť. Obraťte se na dodavatele aplikace....vlani to šlo bez problémov :( Šípim yase každoročné problémz. Vám to šlo normálne? Lebo ja som v PC mala tú predošlú aktualiyáciu normálne nainštalovanú, aj to fičalo ako hodinkz, len som to dnes otvorila, čakala na natiahnutie aktualiyácie a zrazu Norton security hlási podoyrivý priečinok a že ho ymayal. No a potom už tak ako som písala. Mzslela som, že preinšrtalujem e-dane y portálu nanovo a ono je to stále rovnaká hláška....na nervy.
srska
16.01.12,14:32
veliká, nejde mi ani nanovo nainštalovať, čo s tým sakra je? ukladá mi to stiahnutie automatickz na D-čko a ked na to kliknem, tak Aplikaci nelze spustiť. Obraťte se na dodavatele aplikace....vlani to šlo bez problémov :( Šípim yase každoročné problémz. Vám to šlo normálne? Lebo ja som v PC mala tú predošlú aktualiyáciu normálne nainštalovanú, aj to fičalo ako hodinkz, len som to dnes otvorila, čakala na natiahnutie aktualiyácie a zrazu Norton security hlási podoyrivý priečinok a že ho ymayal. No a potom už tak ako som písala. Mzslela som, že preinšrtalujem e-dane y portálu nanovo a ono je to stále rovnaká hláška....na nervy.mne normálne prbehla aktualizácia, inak by som o tom nevedel
Betina2
16.01.12,16:36
no ved mne tiež normálne začala, ale sa nejak nedokončila či čo...ale mužíček je už doma a napravil nastavenie antivíru. Už to klape k mojej spokojnosti :). Sú tam aj nejaké tlačivá už za rok 2011.
Aljok
16.01.12,18:01
Sú tam aj nejaké tlačivá už za rok 2011.
Áno, sú : tie ktoré tam boli aj minulý rok (SV, DP DPH a prehľad). :D
feketka 657
17.01.12,12:19
ja som si stiahla aktualizaciu a ziadna zmena nenastala stale tam mam len tlaciva za rok 2010..vrr...nepomohlo by odinstalovanie starsej verzie a znovu nainstalovanie tej novej :confused:
zk24
17.01.12,12:19
nove tlaciva (DPFO, DPPO...) tam ale ani nehladaj
Lekon
17.01.12,18:18
dufam, ze je to k tejto teme....vie mi niekto poradit, zaregistrovala som si ID cez drsr a mam urobene cez splnomocnenie 2 vazby na danove subjekty (mam ZEP)...potrebujem podat suhrnny vykaz,...je potrebne nejako najskor aktivovat svoj ZEP na drsr pri prihlaseni cez moje ID? alebo len riadne vybrat subjekt a urobit suhrnny vykaz, a na konci mi ponukne automaticky podpisanie dokumentu mojim ZEP-om? dakujem vopred za kazdu radu a odpoved
domenico.office
17.01.12,18:24
dufam, ze je to k tejto teme....vie mi niekto poradit, zaregistrovala som si ID cez drsr a mam urobene cez splnomocnenie 2 vazby na danove subjekty (mam ZEP)...potrebujem podat suhrnny vykaz,...je potrebne nejako najskor aktivovat svoj ZEP na drsr pri prihlaseni cez moje ID? alebo len riadne vybrat subjekt a urobit suhrnny vykaz, a na konci mi ponukne automaticky podpisanie dokumentu mojim ZEP-om? dakujem vopred za kazdu radu a odpoved

Pridať do systému DRSR certifikát spôsobom "priradiť..", alebo "Chcem používať ZEP..."
srska
17.01.12,18:28
dufam, ze je to k tejto teme....vie mi niekto poradit, zaregistrovala som si ID cez drsr a mam urobene cez splnomocnenie 2 vazby na danove subjekty (mam ZEP)...potrebujem podat suhrnny vykaz,...je potrebne nejako najskor aktivovat svoj ZEP na drsr pri prihlaseni cez moje ID? alebo len riadne vybrat subjekt a urobit suhrnny vykaz, a na konci mi ponukne automaticky podpisanie dokumentu mojim ZEP-om? dakujem vopred za kazdu radu a odpovedviac info nájdeš k tvojmu problému v téme: http://www.porada.sk/t168568-elektronicke-podavanie-danovych-priznani-od-1-1-2012-a.html
Lekon
17.01.12,18:30
Pridať do systému DRSR pridať certifikát spôsobom "priradiť..", alebo "Chcem používať ZEP..."


? asi sa budem pytat ako blbec, ale vpravo mam ist najskor na eDANE?
domenico.office
17.01.12,18:32
Treba sa prihlásiť svojim ID a heslom do elektronickej komunikácie, vľavo je správa certifikátov a tam sa pridáva certifikát spôsobom, ako som napísal vyššie.
srska
18.01.12,01:30
A nove tlačivá tam asi ešte nie sú?sú pripravené - niektoré;) napr.: mesačný prehľad 2012 + DP DPH 2012
zk24
18.01.12,05:22
momentálne by som potrebovala DPFO a DPPO :(
srska
20.01.12,07:35
aplikácia eDane od včera aktualizovaná na verziu 1.1.0.7 - pribudli formuláre prehľad 2011 a pribudol formulár dp dzmv 2011