peter619
09.03.11,12:50
Chceme si založiť s kamarátom s.r.o. Budeme obidvaja spoločníci aj konateľia (50:50). Nebudeme zamestnávať zo začiatku žiadných ľudí. Ako je to s prácou pre vlastnu spoločnosť a ako je to s platením odvodov a vyplácaním zisku (mesačne), keď nemáme iné príjmy.
Ako robiť aby odvody boli čo najmenšie?
Ďakujem.
blavaciko
09.03.11,12:53
http://www.porada.sk/search.php

co ti poviem... treba hladat, je tu toho dost
ak chcete mat vyplacany zisk mesacne, zamestnajte sa v tej spolocnosti
Stefan2005
09.03.11,13:13
zisk si môžu vyplácať aj mesačne :); (ten z predošlého roku - ak už bolo schválené jeho rozdelenie)....
mishelle
10.03.11,13:56
Poradaci prosim poradte mi....môj manžel je SZČO a spolu s kamaratom si idú založiť SRO-čku... Požiadali o to mna, kedže mam ako také skúsenosti s účtovnictvom. Lenže mam mišung z toho ako to funguje k spoločenskej listine treba pridat živnostnenské oprávnenia (obidvoch - kazdy svoje ičo) a zaslať to s ostatnymi dokumentmi do OR...a na základe toho im bude pridelené ičo k firme??? a smozrejme neskôr aj DIČ?
Matthew DeWrong
10.03.11,14:28
MISHELLE, ste novacik, neni moznost ako Vam napisat spravu.. kontaktujte ma na mail, matthewdewrong@gmail.com, podam Vam informacie.
Economic
10.03.11,20:24
MISHELLE, ste novacik, neni moznost ako Vam napisat spravu.. kontaktujte ma na mail, matthewdewrong@gmail.com, podam Vam informacie.

Meschelle, Nie, pre právnickú osobu Vám na živnostenskom vydajú nové Osvedčenie o živnostenskom oprávnení. Ak ste nováčik, nepúšťala by som sa do toho sama . Veď sa to dá všetko zabezpečiť za veľmi rozumnú cenu u tých, ktorý tomu veľmi dobre rozumejú a hlavne ktorí to robia elektronicky, pretože Vám šetria 50 % na súdnom poplatku.