skplan
09.03.11,12:51
Potrebujem poradit.
Zo zdravotnej poistovne mi dosiel vykaz nedoplatkov, ktory mam vyplatit do 8 dni.Ten som prebral, avsak moja uctovnicka je na peenke a ja nie som na adrese trvaleho bydliska. Chcem zdokladovat poistovni platby uhradzane sekom, tie su vsak u uctovnicky, kedze som si vedomy, ze nedoplatok nie je v urcenej vyske. Mozem poistovni napisat nejaky list, resp. nejake vyhlasenie, ze im to zdokladujem o tyzden neskor, ked sa uctovncika vrati z PN? Kedze nestiham tu 8-dnovu lehotu? Budu to akceptovat? Ma to byt vyhlasenie, namietka, alebo co vlastne? DAKUJEM!
Melnick
09.03.11,12:32
Určite napíš odvolanie, že nesúhlasíš s výškou nedoplatku a uveď aj do ktorého dátumu zdokladuješ platby, ktoré si uhradil ZP.:)
skplan
09.03.11,14:58
Dakujem.
jaja37
09.03.11,17:22
určite musíš podať námietky voči výkazu nedoplatkov (do 8 dní od doručenia VN, pozor lehota musí byť dodržaná), avšak bolo by dobre sa so zdravotnou poisťovňou aj dohodnúť (aspoň zatelefonovať), pretože k námietkám je nutné doložiť relevantné doklady, určujúce oprávnenosť námietok, čo v tomto prípade zatiaľ nemáš (keďže je účtovníčka PN), a preto ZP by ti to mohla zamietnúť, správne konanie by pokračovalo tak, že ZP by si uplatnila VN na ÚDZS (tam by potom boli už aj trovy konania). Preto by bolo dobre sa so ZP dohodnúť, že doklady doložíš v dohodnutom termíne.
skplan
09.03.11,20:04
Vdaka.