Juro Šulák
09.03.11,13:44
Som podnikateľ z malej dediny na južnom Slovensku zaoberám sa rozvozom tovaru do okolia južného Slovenska a skoro každý rok mám škody na majetku, ktoré siahajú do tisícok euráčkov.
Podnikám iba tri roky a skončiť nechcem, ale toto je už veľa. Raz to bolo auto a raz mi poškodili celý tovar na rozvoz, keď Jozef nechal otvorené dvere na aute a všetko povypadávalo von a to nie je všetko.
Najhoršie je že za ich chyby musím platiť ja, aj keď sú zato zodpovedný moji zamestnanci. Pracujú u mňa takí mladí chalani z vedľajšej dediny a jazdia na mojich služobných autách mám už len jedno, lebo druhé havarovali a mal som tam len základnú poistku, tak som musel kupovať nové a ja nemám nato, aby som kupoval stále nové auto alebo stále niečo platil pre ich chyby a vyhodiť ich nechcem, lebo ja nemám čas niekoho nového zháňať, keď oni sú zabehnutý. Čo mám prosím vás robiť?
Melnick
09.03.11,12:54
Veď si si vlastne odpovedal. :D Ty v podstate nechceš nič meniť, iba si sa nám trocha posťažoval.

Môj návrh:
- vyhodiť
- nových preškoliť
- za škody znášať zodpovednosť predovšetkým finančnú
- xyxyx
- xyxy to by sa tu dalo písať:)

A ešte budeš aj dobrý šéf, lebo nebudeš mať viac škody ako osohu, takže sa to odrazí aj na ich plate. :) Podotýkam vyššom, nie nižšom. :D
ivka70
09.03.11,13:07
Poisti si auta aj havarijne, poisti si tovar, a hlavne vyzaduj nahradu skody, ak ti ju zamestnanec sposobi (mozes do vysky 4 nasobku priemernej mzdy), cize napr. havariu riesit z havarijnej poistky a spoluucast vymahat od zamestnanca, ak havariu sposobil on.
Zoltán Kovács
09.03.11,13:31
Prípadne "donútiť" zamestnancov, aby si uzavreli zodpovednostnú poistku aj oni. Stojí to cca. 10-15 eur na rok, a keď ti spôsobia škodu, tak im to nahradí poisťovňa.
ivka70
09.03.11,13:39
Prípadne "donútiť" zamestnancov, aby si uzavreli zodpovednostnú poistku aj oni. Stojí to cca. 10-15 eur na rok, a keď ti spôsobia škodu, tak im to nahradí poisťovňa.

Donutit zamestnancov na toto nemoze, donuti ich zivot, ak zistia, co vsetko musia ako skodu zamestnavatelovi uhradit a do akej vysky (4 nasobok priemernej mzdy nie je malickost).

Moze im uzavretie Zodpovednosti zamestnanca za škodu pri výkone povolania vrele odporucit. :)
Zoltán Kovács
09.03.11,13:39
Veď preto som to dal do úvodzoviek......
ivka70
09.03.11,13:46
Len "donutit"si kazdy moze vysvetlit po svojom, preto to upresnenie :)
jonnie
09.03.11,13:55
Aku maju oni zodpovednost? Co sa im stane - udeje - ked nieco pokazia, znicia? Nemaju ziadny dôvod "citit" s Tebou, zial - je to podnikanie, nie dobrosrdecnost. A su mladi... Mam znameho,ktory po skusenostiach zamestnava uz len chlapov s rodinou, ze je tam aka-taka zaruka,ze mu nezdrhu zo dna na den. A samozrejme podpisat zodpovednost,vyvodzovat nasledky... ked vedia,ze sa im nic nestane, naco by sa trapili...ani ich nevyhodis,lebo su si vedomi,ze su "nenahraditelni" pre teba...a mozno by si nasiel kvalitnejsieho cloveka. Niekedy by si stravil mozno tyzden,dva zaskolovanim, ale usetril na svojom majetku... A niekedy si clovek musi skratka uvedomit,ze sam vsetko nestiha a nevie - ako ty mozno vybrat vhodneho cloveka, - skratka potrebujes niekomu zverit toto,kto sa v tom trosku vyzna - a sucasne mas ty k nemu dôveru. Ludia su vzdy problem...
terezamaria
09.03.11,15:42
Som podnikateľ z malej dediny na južnom Slovensku zaoberám sa rozvozom tovaru do okolia južného Slovenska a skoro každý rok mám škody na majetku, ktoré siahajú do tisícok euráčkov.
Podnikám iba tri roky a skončiť nechcem, ale toto je už veľa. Raz to bolo auto a raz mi poškodili celý tovar na rozvoz, keď Jozef nechal otvorené dvere na aute a všetko povypadávalo von a to nie je všetko.
Najhoršie je že za ich chyby musím platiť ja, aj keď sú zato zodpovedný moji zamestnanci. Pracujú u mňa takí mladí chalani z vedľajšej dediny a jazdia na mojich služobných autách mám už len jedno, lebo druhé havarovali a mal som tam len základnú poistku, tak som musel kupovať nové a ja nemám nato, aby som kupoval stále nové auto alebo stále niečo platil pre ich chyby a vyhodiť ich nechcem, lebo ja nemám čas niekoho nového zháňať, keď oni sú zabehnutý. Čo mám prosím vás robiť?
Jednoznačne zmeň zamestnancov, predsa na zamestnancov sa musíš vedieť spoľahnúť. Zamestnanci, na ktorých je spoľahnutie sú na nezaplatenie a práve takých si nájdi. Veď im ukážeš odberateľov, povenuješ sa im, aby vedeli si so všetkým poradiť.
Neľutuj ten čas, ktorý vynaložíš, keď budeš hľadať druhých, vráti sa Ti to stonásobne.:):):)
rdb
09.03.11,15:46
A co tak dat podpisat chlapcom hmotnu zodpovednost za zverene vozidlo? Ked si naburaju budu skodu znasat oni. Estye im mozes dat podpisat, ze suhlasia so strhavanim so mzdy.
Ale inak najviac suhlasim s predchadzajucimi diskutermi - vymenit zamestnancov, neverim, ze je u vas v okrese taka vyborna zamestnanost, ze by si bol odkazany na tychto konkretne.
schlamastick
09.03.11,15:50
Jednoznačne zmeň zamestnancov, predsa na zamestnancov sa musíš vedieť spoľahnúť. Zamestnanci, na ktorých je spoľahnutie sú na nezaplatenie a práve takých si nájdi. Veď im ukážeš odberateľov, povenuješ sa im, aby vedeli si so všetkým poradiť.
Neľutuj ten čas, ktorý vynaložíš, keď budeš hľadať druhých, vráti sa Ti to stonásobne.:):):)

presne tak, s týmto sa maximálne stotožňujem.. dnes su bez práce stovky šikovných ľudí, ktorí by si takú prácu určite vážili.. neboj sa ich vyhodiť !
pavol54
09.03.11,16:38
Mňa by osobne zaujímalo či diskutujúci zamestnávajú niekoho a či rady dávajú z vlastných skúseností, lebo ja osobne hovorím že nič nefunguje ako tu radia. Ak zamestnanec spraví prieser hodí ti na stôl papier ukončenie zamestnania dohodou a na druhý deň nepríde, a môžeš si pískať. maximálne mu môžeš zadržať mzdu a z nej vyrovnať škodu. Ak ťa nedá na súd.
ivka70
09.03.11,16:57
Mňa by osobne zaujímalo či diskutujúci zamestnávajú niekoho a či rady dávajú z vlastných skúseností, lebo ja osobne hovorím že nič nefunguje ako tu radia. Ak zamestnanec spraví prieser hodí ti na stôl papier ukončenie zamestnania dohodou a na druhý deň nepríde, a môžeš si pískať. maximálne mu môžeš zadržať mzdu a z nej vyrovnať škodu. Ak ťa nedá na súd.


To nemas pravdu, zadrzat mzdu len tak mu nemozes.
Ale mas pravo od neho tu skodu vymoct.
pavol54
09.03.11,18:18
To nemas pravdu, zadrzat mzdu len tak mu nemozes.
Ale mas pravo od neho tu skodu vymoct.
Takže ako zamestnávateľ si bez akéhokoľvek faktického práva. A ešte poraď ako sa dá škoda vymôcť a kedy ?
pepsikova
09.03.11,18:22
Mňa by osobne zaujímalo či diskutujúci zamestnávajú niekoho a či rady dávajú z vlastných skúseností, lebo ja osobne hovorím že nič nefunguje ako tu radia. Ak zamestnanec spraví prieser hodí ti na stôl papier ukončenie zamestnania dohodou a na druhý deň nepríde, a môžeš si pískať. maximálne mu môžeš zadržať mzdu a z nej vyrovnať škodu. Ak ťa nedá na súd...

..ale, mojko, a ty si prečo myslíš, že zamestnávateľ bude - alebo mal by byť- ústretový k zamestnancovi, ktorý mu urobil škodu, zničil tovar, nabúral auto..myslíš, že mu dá výplatu..?..i keď za pár dní?..nedá veru a môžeš si byť istý, že tak to funguje v realite...a lajdák, ktorý škodu spôsobil, ak sa pôjde súdiť a zamestnávateľ tam doloží, akú škodu mu zamestnanec spôsobil- ani nemyslím, že by to došlo až tak ďaleko...lebo väčšinou ten zamestnávateľ použije takú reč, že ten lajdák bude rád, že odíde po svojich...
..a neviem koľko je u nás takých podnikateľov, ktorí sa sťažujú, že im zamestnanci robia škodu, neuhradia im ju a svet sa točí ďalej...veeeľmi nepravdepodobné...
...ale možno sú na Slovensku aj poctiví zamestnávatelia a poctiví zamestnanci...a tí sa na porade nesťažujú...
pepsikova
09.03.11,20:01
..a ešte- skoro mi očky vypadli, ten Juro Šulák z neviemkade- tak to je silný kafe..on nechce vyhodiť dobre zabehnutých aj napriek tomu, že mu robia škodu...to sa mi asi len sníva..alebo si Juro Šulák robí srandu...čo sa mi vidí pravdepodobnejšie...
Stanislav 1975
09.03.11,21:08
Prípadne "donútiť" zamestnancov, aby si uzavreli zodpovednostnú poistku aj oni. Stojí to cca. 10-15 eur na rok, a keď ti spôsobia škodu, tak im to nahradí poisťovňa.

no za 10-15 eur zoli moc toho nenapoisťuješ a najma nie , keď ešte používajú firemné auto- tá cena o ktorej ty píšeš mohla byť niekedy v roku 1998...- teraz už hooodne pridaj...:)
Stanislav 1975
09.03.11,21:10
Som podnikateľ z malej dediny na južnom Slovensku zaoberám sa rozvozom tovaru do okolia južného Slovenska a skoro každý rok mám škody na majetku, ktoré siahajú do tisícok euráčkov.
Podnikám iba tri roky a skončiť nechcem, ale toto je už veľa. Raz to bolo auto a raz mi poškodili celý tovar na rozvoz, keď Jozef nechal otvorené dvere na aute a všetko povypadávalo von a to nie je všetko.
Najhoršie je že za ich chyby musím platiť ja, aj keď sú zato zodpovedný moji zamestnanci. Pracujú u mňa takí mladí chalani z vedľajšej dediny a jazdia na mojich služobných autách mám už len jedno, lebo druhé havarovali a mal som tam len základnú poistku, tak som musel kupovať nové a ja nemám nato, aby som kupoval stále nové auto alebo stále niečo platil pre ich chyby a vyhodiť ich nechcem, lebo ja nemám čas niekoho nového zháňať, keď oni sú zabehnutý. Čo mám prosím vás robiť?

Juro, ty si inak strašne pohodový zamestnávateľ, u teba by som chcel pracovať...;)
srska
09.03.11,21:13
Juro, ty si inak strašne pohodový zamestnávateľ, u teba by som chcel pracovať...;)
aj ja:)
Llívia
10.03.11,07:53
Donutit zamestnancov na toto nemoze, donuti ich zivot, ak zistia, co vsetko musia ako skodu zamestnavatelovi uhradit a do akej vysky (4 nasobok priemernej mzdy nie je malickost).

Moze im uzavretie Zodpovednosti zamestnanca za škodu pri výkone povolania vrele odporucit. :)
Mohol ich donútiť pri podpise pracovnej zmluvy - zapracovať to do nej ako povinnosť zamestnanca. (Tiež to mám v pracovnej zmluve, lenže mne ako účtovníčke je to nanič - poistky nekryjú pokuty a penále z DÚ, poisťovní, iných štátnych orgánov).
Llívia
10.03.11,07:56
A co tak dat podpisat chlapcom hmotnu zodpovednost za zverene vozidlo? Ked si naburaju budu skodu znasat oni. Estye im mozes dat podpisat, ze suhlasia so strhavanim so mzdy.
Ale inak najviac suhlasim s predchadzajucimi diskutermi - vymenit zamestnancov, neverim, ze je u vas v okrese taka vyborna zamestnanost, ze by si bol odkazany na tychto konkretne.
Podľa mňa nie je možné uzatvoriť dohodu o hmotnej zodpovednosti na auto. Takýto typ dohody sa uzatvára na predmety určené na obeh a obrat, ktoré je zamestnanec povinný vyúčtovať.

Zákonník práce
§ 182 Zodpovednosť zamestnanca za schodok na zverených hodnotách, ktoré je zamestnanec povinný vyúčtovať
(1) Ak zamestnanec prevzal na základe dohody o hmotnej zodpovednosti zodpovednosť za zverené hotovosti, ceniny, tovar, zásoby materiálu alebo iné hodnoty určené na obeh alebo obrat, ktoré je povinný vyúčtovať, zodpovedá za vzniknutý schodok. V dohodách sa môže so zamestnancami súčasne dohodnúť, že ak budú pracovať na pracovisku s viacerými zamestnancami, ktorí uzatvorili dohodu o hmotnej zodpovednosti, zodpovedajú s nimi za schodok spoločne (spoločná hmotná zodpovednosť).

Vodičov musí zamestnávateľ pravidelne preškoľovať. Robil to zadávateľ otázky? Aby sa nestalo, že mu zamestnanci škodu nenahradila, lebo neboli poučení, ako majú jazdiť. :D:D:D:---
Llívia
10.03.11,08:05
..

..ale, mojko, a ty si prečo myslíš, že zamestnávateľ bude - alebo mal by byť- ústretový k zamestnancovi, ktorý mu urobil škodu, zničil tovar, nabúral auto..myslíš, že mu dá výplatu..?..i keď za pár dní?..nedá veru a môžeš si byť istý, že tak to funguje v realite...a lajdák, ktorý škodu spôsobil, ak sa pôjde súdiť a zamestnávateľ tam doloží, akú škodu mu zamestnanec spôsobil- ani nemyslím, že by to došlo až tak ďaleko...lebo väčšinou ten zamestnávateľ použije takú reč, že ten lajdák bude rád, že odíde po svojich...
..a neviem koľko je u nás takých podnikateľov, ktorí sa sťažujú, že im zamestnanci robia škodu, neuhradia im ju a svet sa točí ďalej...veeeľmi nepravdepodobné...
...ale možno sú na Slovensku aj poctiví zamestnávatelia a poctiví zamestnanci...a tí sa na porade nesťažujú...
Ak sa zamestnanec pôjde súdiť kvôli nevyplatenej mzde, súd nebude zaujímať, či a v akej výške spôsobil škodu zamestnávateľovi, pretože ak zamestnávateľ vopred neuzatvoril so zamestnancom dohodu o zrážkach zo mzdy, môže mu zo mzdy zraziť len to, čo ukladá zákon (poistné + daň + (ak má) nejaké exekúcie) - nič naviac. Ešte sa môže zamestnávateľ dopustiť aj trestného činu nevyplatenia mzdy, keď mu nedá výplatu.
KEJKA
10.03.11,08:24
súdiť sa môže len o mzdu, ktorú má ako fixnú v zmluve alebo platovom dekréte.
Ak mu zam-eľ siahne na pohyblivé odmeny, tak nedosiahne na súde nič - nenárokovateľné sumy nevysúdi.
Ďalej,
zam-ci môžu mať podpísanú dohodu o náhrade škody aj na auto - riešili sme to vo firme, predmetom dohody nemusia byť len obežné prostriedky, je to aj v ZP -kto má viac času a záujem, môže to nájsť.
dana9
10.03.11,08:28
len doplnim, neda sa podpisat zodpovednost za vozidlo, (je k tom ustanovisko sudu, lebo je to "pracovny nastroj", atd) ale da sa za tovar ktory je vo vozidle (zvereny tovar)
Llívia
10.03.11,09:02
súdiť sa môže len o mzdu, ktorú má ako fixnú v zmluve alebo platovom dekréte.
Ak mu zam-eľ siahne na pohyblivé odmeny, tak nedosiahne na súde nič - nenárokovateľné sumy nevysúdi.
Ďalej,
zam-ci môžu mať podpísanú dohodu o náhrade škody aj na auto - riešili sme to vo firme, predmetom dohody nemusia byť len obežné prostriedky, je to aj v ZP -kto má viac času a záujem, môže to nájsť.
V príspevkoch sa písalo o nevyplatení celej mzdy, nielen jej časti.
Pohyblivé odmeny - záleží od toho, ako ich majú definované v zmluve, lebo ak je napr. napísané "Zamestnanec patrí odmena vo výške 5 % z obratu", tak mu tá odmena proste patrí, má na ňu nárok. Ak by mal však napísané "Zamestnanec môže dostať odmenu vo výške 5 % z obratu" - táto by už nárokovateľná nebola.

Dohoda o náhrade škody je niečo úplne iné ako dohoda o hmotnej zodpovednosti. Dohoda o hmotnej zodpovednosti môže byť uzatvorená len na to, čo som citovala zo zákona (čiže nie na auto).
Toto však neznamená, že si zamestnávateľ nemôže vymáhať škodu, ktorú mu zamestnanec spôsobí. Môže. Aj vo vyššej sume než 4-násobok priemerného zárobku. Je to v 8. časti Zákonníka práce. Je tam napr. aj toto:

Rozsah a spôsob náhrady škody
§ 186

(1) Zamestnanec, ktorý zodpovedá za škodu, je povinný nahradiť zamestnávateľovi skutočnú škodu, a to v peniazoch, ak škodu neodstráni uvedením do predchádzajúceho stavu a ak túto škodu zamestnávateľ od zamestnanca požaduje.

(2) Náhrada škody spôsobená z nedbanlivosti, ktorú zamestnávateľ požaduje od zamestnanca, nesmie u jednotlivého zamestnanca presiahnuť sumu rovnajúcu sa štvornásobku jeho priemerného mesačného zárobku pred porušením povinnosti, ktorým spôsobil škodu. Toto obmedzenie neplatí, ak ide o osobitnú zodpovednosť zamestnanca podľa § 182 až 185 alebo ak bola škoda spôsobená pod vplyvom alkoholu alebo po požití omamných látok alebo psychotropných látok.

(3) Ak bola škoda spôsobená úmyselne, môže zamestnávateľ okrem skutočnej škody požadovať aj náhradu ušlého zisku, ak by jej neuhradenie odporovalo dobrým mravom.

§ 187


(1) Ak škodu spôsobil porušením povinností aj zamestnávateľ, zamestnanec uhradí pomernú časť škody podľa miery svojho zavinenia.

(2) Ak zodpovedá zamestnávateľovi za škodu niekoľko zamestnancov, každý z nich uhradí pomernú časť škody podľa miery svojho zavinenia.

§ 188


Pri určení škody na veci sa vychádza z ceny veci v čase vzniku škody.

§ 189


(1) Zamestnanec, ktorý zodpovedá za schodok alebo za stratu predmetov, je povinný nahradiť schodok alebo stratu v plnej sume.

(2) Pri spoločnej zodpovednosti za schodok sa jednotlivým zamestnancom určí podiel náhrady podľa pomeru ich priemerných zárobkov, pričom zárobok ich vedúceho a jeho zástupcu sa započítava v dvojnásobnej sume.

(3) Podiel náhrady určený podľa odseku 2 nesmie u jednotlivých zamestnancov s výnimkou vedúceho a jeho zástupcu presiahnuť sumu rovnajúcu sa ich priemernému mesačnému zárobku pred vznikom škody. Ak sa takto určenými podielmi neuhradí celá škoda, zvyšok je povinný uhradiť vedúci a jeho zástupca podľa pomeru svojich priemerných zárobkov.

(4) Ak sa zistí, že schodok alebo jeho časť zavinil niektorý zo spoločne zodpovedných zamestnancov, uhradí schodok tento zamestnanec podľa miery svojho zavinenia. Zvyšnú časť schodku uhradia všetci spoločne zodpovední zamestnanci podielmi určenými podľa odsekov 2 a 3.
rdb
10.03.11,09:17
Podľa mňa nie je možné uzatvoriť dohodu o hmotnej zodpovednosti na auto. Takýto typ dohody sa uzatvára na predmety určené na obeh a obrat, ktoré je zamestnanec povinný vyúčtovať.

Zákonník práce
§ 182 Zodpovednosť zamestnanca za schodok na zverených hodnotách, ktoré je zamestnanec povinný vyúčtovať
(1) Ak zamestnanec prevzal na základe dohody o hmotnej zodpovednosti zodpovednosť za zverené hotovosti, ceniny, tovar, zásoby materiálu alebo iné hodnoty určené na obeh alebo obrat, ktoré je povinný vyúčtovať, zodpovedá za vzniknutý schodok. V dohodách sa môže so zamestnancami súčasne dohodnúť, že ak budú pracovať na pracovisku s viacerými zamestnancami, ktorí uzatvorili dohodu o hmotnej zodpovednosti, zodpovedajú s nimi za schodok spoločne (spoločná hmotná zodpovednosť).

Vodičov musí zamestnávateľ pravidelne preškoľovať. Robil to zadávateľ otázky? Aby sa nestalo, že mu zamestnanci škodu nenahradila, lebo neboli poučení, ako majú jazdiť. :D:D:D:---
Faktom je, ze som to nepresne pomenoval, nejade o hmotnu zodpovednost ale o Zodpovednost za zverene predmety.
Takze nejde len o zaskolovanie ale aj o vymahanie skod na zaklade tejto dohody a podobne ako hmotna zodpovednost moze byt skupinova, jej spisanie je o nieco zlozitejsie ako Hmotna zodpovednost, ale da sa to zvladnut.
Podrobnejsie pozri napriklad aj tu.
http://www.porada.sk/t119782-dohoda-o-zodpovednosti-za-zverene-predmety.html
A ak sa podari so zamestnancom dohodnut, ze suhlasi so strhavanim sposobenych skod zo mzdy (da sa to aj vopred napriklad pri nastupe) starosti skoncili.
rdb
10.03.11,09:18
KEJKA
10.03.11,09:41
a Jurko Šulák si spokojne oddychuje a teší sa, ako rozvíril debatu.......
Llívia
10.03.11,10:43
RDB, ty si to nie že nepresne pomenoval, ale úplne zle pomenoval. :D:---:)
Llívia
10.03.11,10:49
Kejka, ty ho takto upodozrievaš? :rolleyes::D:---:---

No, ak chce skutočne problém riešiť, rád tu má až-až. ;)
Juro Šulák
10.03.11,12:20
Ďakujem za rady je ich tu fúra, vyhodiť nikoho nemienim práce tu je málo a chalani potrebujú peniaze pre rodiny. Mzdy im nedávam zase ako na západe, majú podľa urobenej práce. Keď makajú tak majú. Lenivých ľudí nikto nezamestná. A to s tou poistkou zodpovednosti to musím ja podať alebo ako to dnes je v tých poisťovniach je ich tu ako maku a človek sa nevyzná dnes je všade samý úrad, banka a poisťovňa !
KEJKA
10.03.11,13:04
si robíš srandu, alebo tie škody nie sú pre Teba významné........
Llívia
10.03.11,13:05
Ďakujem za rady je ich tu fúra, vyhodiť nikoho nemienim práce tu je málo a chalani potrebujú peniaze pre rodiny. Mzdy im nedávam zase ako na západe, majú podľa urobenej práce. Keď makajú tak majú. Lenivých ľudí nikto nezamestná. A to s tou poistkou zodpovednosti to musím ja podať alebo ako to dnes je v tých poisťovniach je ich tu ako maku a človek sa nevyzná dnes je všade samý úrad, banka a poisťovňa !
Pozor na to, čo bude v poistnej zmluve napísané. Zamestnanec spôsobil škodu na firemnom aute pri cúvaní a poisťovňa nezaplatila žiadnu škodu, lebo že na toto sa poistka nevzťahuje.
Boleslav Vančko
10.03.11,13:21
No podľa toho čo píšeš sú to asi tvoji známi nie? Tak v takom prípade to chápem inak nie, lebo normálny šéf by ich hneď vyhodil alebo škody žiadal od nich. Ak im chceš skutočne poradiť a sebe ušetriť nejaké to euro, v tvojom prípade až tisíce, tak sa rozhodni pre poistenie zodpovednosti zamestnanca
za škodu spôsobenú pri výkone povolania
-kryje škody až do výšky 4-násobku priemerného mesačného zárobku tvojho zamestnanca a chráni tvojich zamestnancov pred neúmyselnou škodou a škodou spôsobenou z nedbanlivosti
Dokonca kryje aj škody spôsobené riadením služobného vozidla a vodičov z povolania !!!! To je presne tvoj prípad, pretože tvoji zamestnanci vedú hlavne v práci tvoje služobné vozidlo. Ak chceš ušetriť aj na poistke tak najjednoduchšie a zaručene najrýchlejšie je si sadnúť a online si vyhľadať najlacnejšie poistenie. K tomu je dnes aj jednoduchý systém tzv. "kalkulačka pre výpočet poistenia". Napríklad na stránke Netfinancie máš toto poistenie, toto je len jeden príklad, ktorý som ako prvý našiel na internete. Takýchto sprostredkovateľov je u nás viac ako dosť stačí len hľadať.