aglv
09.03.11,13:55
Prosím o radu technicky zdatnejších poraďákov.Mám notebook Toshiba satelitte 4030 starší typ kúpila som ho z druhej ruky a chcela by som ho pripojiť na internet.Viem, že mi treba kartu presne podľa anglického návodu je to typ: PC card slot can accommodate two 5 mm PC cards (Type II) or one 10.5 mm PC card (Type III). You can install any industry standard PC card such as a SCSI adaptor, Ethernet adaptor or flash memory card.
Dá sa ešte tento typ zohnať? Ani na klasický internetový kábel ho nepripojím lebo mi taká koncovka ako je na internetovom kábli nikde nepasuje. Podľa návodu na yutube čo som našla by sa mi mala vysunúť z tej časti kde sa vkladá karta taká časť kde sa ten kábel napichuje ale ja tam nič nemám.
Vlado40
09.03.11,15:21
moss.palicka
15.03.11,18:08
Kúp si takúto sieťovú kartu:


Toto je jedina cesta, kazdopadne ma zarazilo, ze nejaky notebook nema ethernet na doske :)
aglv
13.07.11,05:27
Eternetový adaptér skom kúpila ale nedarí sa mi pridať internetové pripojenie v správcovy pripojenia. Buď mi nenájde modem alebo mi vypisuje problém s hardwerom. Vie niekto poradiť v čom bude problém?
pistik71
13.07.11,07:28
Aj si nainstalovala ovladace co boli k tomu adapteru? Aky typ si kupila? Je mozne ze tam mas nainstalovany Windows 98 a tam nie je podpora pre vsetky USB zariadenia, pripadne nie je ovladac.
Takze treba specifikovat aky mas system a co si kupila.

Inac, ten notebook ti dal niekto za trest? :-)
aglv
13.07.11,12:25
V notbooku je Windows XP 2002 a adaptér je značky AXAGO ADE-X1. Pri inštalácii mi to nezobrazuje tak ako v návode.Na návode sú systémové požiadavky a je tam aj Windows XP aj Windovs 98 aj 2000.
Nemám ho za trest ale doteraz mi na také pisačky stačil. Hoci máme nový chcela som ho skúsiť pripojiť na net aj kôli aktualizáciám. Predávajúci mi tvrdil že na nete bol pripojený ale asi to mal cez pevnú linku.
Veľmi takým veciam nerozumiem ale doteraz som inštalácie zvladla sama tak to nemôže byť také komplikované.Či?
Vlado40
13.07.11,13:07
Skús ovládač zo stránky ,vyber si svoj ADE-X1 pre Windows.

http://www.axago.cz/cz/servis-a-podpora/ovladace-a-firmware.html
mapper
13.07.11,19:35
ak by som mohol poradit a mas funkcne USB porty tak existuje LAN cez USB cize by si mohla mat siet cez USB. Je to relativne lahko zohnatelna vec v kazdom vacsom PC obchode (najma tych internetovych)
aglv
17.07.11,09:12
Čiže ak dobre rozumiem bude to kábel kde jeden koniec bude s koncovkou internetovou a na druhom koncovka USB? Prosím v ktorom e-shope to majú lebo to nikde nemôžem nájsť.
Ďakujem
Fero11
17.07.11,09:53
Vyzera to asi takto http://www.axago.cz/cz/produkty/usb-adaptery/ADE-X1.html a uz to mas kupene. Staci nainstalovat ovladac a ides !!!
Ak do toho pychnes kabel z routera, tak by ti mal priradit IP, ak nepriradi, tak nie je zapnuty dhcp server, alebo bude iny problem
aglv
17.07.11,09:58
No mám to kúpené ale nefunguje mi to. Nevyhľadá žiadne pripojenia a hlási chybu. Nainštalovanie ovládača nepomohlo. Asi s tým zájdem k technikovy sama si stým neporadím.
Fero11
17.07.11,10:50
Napadlo ma, ze mozno mas starsi NB a mas tam len specifikaciu USB 1.1, ale citam, ze je spätne kompatibilny, takze tam by problem nemal byt.
Len pekne vypni NB, zapni, zasun adapter do usb konektora zdetekuje ti nove zariadenie. Odkaz na stiahnutie ovladaca tu uz bol, ale tu ho mas konkretne http://www.axago.cz/rs/_upload/File/ADE-X1-W.ZIP
Skus to nainstalovat normalne cez setup, alebo potom ovladac je v ADE-X1-W.ZIP\Windows\WIN32\XP\ musi to fungovat. Samozrejme ten subor co si stiahla, musis rozbalit, lebo sistem nevie instalovat zo zbaleneho archivu.
aglv
17.07.11,12:03
Presne tak som postupovala ale stále nič. Pri vsunutí adaptéru mi vypíše že neznáme vysokorychlostné USB zariadenie je pripojené k nizkorychlostnému portu a bude fungovať so zníženou rýchlosťou, ale to mi vypisuje aj keď vsuniem USB kľúč a stým nemám problém ten funguje dobre. Tak už neviem...
aglv
17.07.11,12:23
Už som nato prišla. Zo staršieho príspevku som skúsila cez systém aktualizovať ovládač a parada ide to. Ďakujem za rady. Ešte že vás mám.