Marsyl
09.03.11,14:07
Zdravím!
V poslednej dobe mam problem s PC. Stale mi hlasi, ze mam plny C disk. Nedaju sa mi ukladat na C nijake dokumenty a neda sa mi casto ani nacitat internet. Vypisuje mi, ze je chyba kodovania obsahu... Ked som volala do firmy kde maju na starosti internet, tak mne sa na net pripojit nedalo ale ten pan mi povedal, ze tam u nich vidi, ze moj PC stahuje data plnou rychlostou a to dokonca aj vtedy,. ked som mala vypnuty PC. Spistila som si antivirusovy program a vyskocili mi tam nejake virusy, ktore som dala do truhly. Problem je ten, ze stale mi hlasi, ze disk C je plny. Ja uz fakt neviem co s tym...
buchač
09.03.11,13:12
Zdravím!
V poslednej dobe mam problem s PC. Stale mi hlasi, ze mam plny C disk. Nedaju sa mi ukladat na C nijake dokumenty a neda sa mi casto ani nacitat internet. Vypisuje mi, ze je chyba kodovania obsahu... Ked som volala do firmy kde maju na starosti internet, tak mne sa na net pripojit nedalo ale ten pan mi povedal, ze tam u nich vidi, ze moj PC stahuje data plnou rychlostou a to dokonca aj vtedy,. ked som mala vypnuty PC. Spistila som si antivirusovy program a vyskocili mi tam nejake virusy, ktore som dala do truhly. Problem je ten, ze stale mi hlasi, ze disk C je plny. Ja uz fakt neviem co s tym...
Internet a " C " nemá nič spoločné ...teda skoro nič...

Keď je tento disk preplnený , je potrebné odstrániť nepotrebné programy , údaje ...
Niekedy stačí len fotky a hudbu presunúť na inú jednotku , niekedy nie ...
Záleží od tých programov , niektoré sú dosť náročné na tie Mb ...;)
Marsyl
09.03.11,13:28
Ja som odtial uz opdstranila toho dost a za 5 minut mi hlasi, ze mam plne C-čko. A to kazdy den aj 20x. A preco mi nieci internet stahuje, ked tam nie som. Asi to mi zaplnuje disk C.
buchač
09.03.11,13:41
Ja som odtial uz opdstranila toho dost a za 5 minut mi hlasi, ze mam plne C-čko. A to kazdy den aj 20x. A preco mi nieci internet stahuje, ked tam nie som. Asi to mi zaplnuje disk C.
Skús toto ...bez toho je žiaden PC " neúplný "...;)


Program CCleaner disponuje prehľadným prostredím ktoré vám pomôže zbaviť nepoužívaných registrov a súborov ktoré zaťažujú váš harddisc a systém. Program je stabilný a je len malá šanca že by mohol niečo vo vašom systéme svojim čistením pokaziť.

http://downloads.zoznam.sk/program/ccleaner-43
arizona
09.03.11,13:54
Pozri si cez : PC-programy...kolko tam mas volneho miesta.
Kedy si naposledy defragmentovala PC?

Ako si prisla na to, ze ti PC nieco stahuje sam od seba? To nie je mozne! Robis sama s PC,alebo ste viaceri?
Chobot
09.03.11,13:58
Zdravím!
V poslednej dobe mam problem s PC. Stale mi hlasi, ze mam plny C disk. Nedaju sa mi ukladat na C nijake dokumenty a neda sa mi casto ani nacitat internet. Vypisuje mi, ze je chyba kodovania obsahu... Ked som volala do firmy kde maju na starosti internet, tak mne sa na net pripojit nedalo ale ten pan mi povedal, ze tam u nich vidi, ze moj PC stahuje data plnou rychlostou a to dokonca aj vtedy,. ked som mala vypnuty PC. Spistila som si antivirusovy program a vyskocili mi tam nejake virusy, ktore som dala do truhly. Problem je ten, ze stale mi hlasi, ze disk C je plny. Ja uz fakt neviem co s tym...

Mohla si to popísať aj trochu podrobnejšie, takto nie sme z toho veľmi múdri...:rolleyes::rolleyes:

Napr. koľko diskov máš v PC. Myslím aj fyzicky (koľko HDD), a potom koľko partícií. Máš v PC len disk C:? Alebo tam máš aj iné písmená okrem CD či DVD mechaniky? Napr. máš tam disk D:?

Ak máš len C:, aká je jeho kapacita? Ak je to nejaký 40 GB disk, tak je možné že ho máš plný aj bez vírusov. Existenciu vírusov nevylučujem, len najprv treba vylúčiť iné dôvody zaplnenia disku.

Pred niekoľkými rokmi bol známy vírus One half - tento postupne zvčšoval veľkosť súborov a tým zaplnil disk. Tam nepomohlo nič iné, len preinštalovať Windows.
Marsyl
09.03.11,14:10
To, ze mi stahuje PC nieco sam od seba mi povedal ten co ma na starosti moj internet. Ja som nevidela nic, zeby mi stahovalo a on tam u nich, ked sa na mna pripojil povedal, ze nevidime co a kto to stahuje, len ze vidi, ze v jednom kuse sa mi v pozadi nieco stahuje z internetu do PC. Aj vtedy, ked je vypnuty!
Marsyl
09.03.11,14:12
Mam tam aj A, E, D. Kapacitu neviem :-)...Ja nie som odbornik, preto sa pytam...
Chobot
09.03.11,14:33
Mam tam aj A, E, D. Kapacitu neviem :-)...Ja nie som odbornik, preto sa pytam...

v prieskumníkovi klikni pravým tlačítkom myši na C: a potom na Vlastnosti (Properties). V novom okne ti ukáže, aká je veľkosť disku C:, koľko z toho je zaplnené a koľko je ešte voľné. Dokonca to aj znázorní graficky, takže aj absolútny laik to pochopí.
Chobot
09.03.11,14:35
To, ze mi stahuje PC nieco sam od seba mi povedal ten co ma na starosti moj internet. Ja som nevidela nic, zeby mi stahovalo a on tam u nich, ked sa na mna pripojil povedal, ze nevidime co a kto to stahuje, len ze vidi, ze v jednom kuse sa mi v pozadi nieco stahuje z internetu do PC. Aj vtedy, ked je vypnuty!

Neexistuje, aby sa niečo sťahovalo do tvojho PC ak je vypnutý. Ale to vec internetu, nie kapacity disku C:. Aký máš internet? Máš v PC kábel, alebo ho máš pripojený bezdrátovo (WiFi)? Máš doma router? Má ten router (to je taká krabička so svetielkami) takú malú anténku? Ako je spojený PC s tým routrom?

Kto ti inštaloval internet? AK nejaký ochotný sused, je dosť možné, že sa napája na tvoj router používa tvoj internet a sťahuje si nejaké dáta.
Vlado40
09.03.11,14:37
Treba aj znižiť veľkosť miesta ,ktoré používa windows na body obnovenia.
misoft
09.03.11,14:55
Skús prvotne "vyčistiť" disk: Na ploche Tento počítač>PTM klik na určený disk (v tvojom prípade C:)>Vlastnosti> vo Všeobecné daj Čistenie disku. Bude to síce dlho rtvať (nezľakni sa), ale zato vyhodí nepotrebné súbory. Dáš ich potom len odstrániť. Nemaj obavy, OS si sám vyberie, ktoré má odstrániť, aby sa sám nepokazil. Po tomto vyčiistení môžeš potom (ako vyššie spomínali) použiť ešte CCleaner (ten tiež určite niečo nájde), daj si s týmto programom prekontrolovať aj registre a prečistiť ich. Pokiaľ ti stúpne hodnota voľného miesta na disku, daj defragmentovať (aspoň ti to poukladá pekne za sebou - zrýchli tým načítavanie z disku). Tak isto je možnosť znížiť miesto pre body obnovy (ukazuje to v % - môžeš dať medzi 5-10%, to je dosť postačujúce). Ak si pripojená na internet bezdrôtovo - odporúčam skontrolovať zabezpečenie siete (píšeš, že stále niečo sťahuješ, aj keď nie je PC zapnutý, router však je a vysiela). Ďalej skontrolovať OS na prítomnosť vírusov a malware prostredníctvoj svojho antivírusového programu, všetko čo nájde buď do truhly (ale to zaberá miesto na disku), alebo rovno preč nerobí už šarapatu).

Kto ti inštaloval internet? AK nejaký ochotný sused, je dosť možné, že sa napája na tvoj router používa tvoj internet a sťahuje si nejaké dáta.
Na toto pozor, pretože ak je to tak, tak ten "dobrák" jednoducho vie tvoje zabezpečenie a veselo "cucá" na tvoj úkor. Spomínal som vyššie - kontrola pripojenia a zabezpečenia, v tomto prípade zmeň SSID (meno siete) a heslo.
zanetth
09.03.11,15:02
Nedávno som mala podobný problém. Strašne pomalý internet. Najskôr som volala poskytovateľovi internetu, že či nie je chyba u neho - nebola, odporučil mi vyčistiť počítač od vírusov. Avast ani AVG žiadny vírus nenašiel. Nepomohol ani CC cleaner, už som bola zmierená s tým, že preinštalujem OS. Potom mi jeden kamarát poradil, aby som si otestovala počítač cez SUPERAntispyware (free soft - dá sa stiahnuť z internetu). A bola som prekvapená - našiel mi až nejakých 300 súborov - spyware, ktoré nemali v počítači čo hľadať. Odstránila som ich a odvtedy ide internet v pohode.
Vlado40
09.03.11,15:05
Marsyl
09.03.11,16:30
Ja disk C cistim aj 5-krat denne, odstranujem subory a aj tak mi stale hlasi, ze mam plna disk...
Marsyl
09.03.11,16:31
Internet mi pred 5 rokmi zapajala firma a funguje na principe mikrovlnky. Jedine, zeby deti niekomu prezradili login a heslo. Inac uz fakt neviem. A pred 2 mesiacmi som mala PC na generalke.
PotPalo
09.03.11,22:18
Automatické aktualizácie. Každý deň sú nové a nové, sami sa sťahujú a inštalujú. Pritom ostáva aj ich inštalačka na harddisku, a tiež sa zálohujú staré súbory.
Juraj Tlach
10.03.11,03:54
Pozri sa aj do priečinka temp. Sú to dočasné súbory napr.internetu aj toho, čo sťahuješ, ak to nikam neukladáš, inštalácií a pod. "Štart-spustiť" a nápíš tam "%temp%". Z toho priečinka môžeš kľudne všetko vymazať. Nemusí ísť vymazať nejaké súbory prefeth data a možno antivirus, ale to je ok. Čo ide vymaž. :) Taktiež na C:. Niektoré inštalácie sa inštalujú rozbaľovaním a to tak, že sa rozbalia najprv na disk a potom sa inštalujú do pc, no už sa nevymažú. Ale je dobré vedieť čo v pc skutočne máš.:) Koľko máš voľného miesta na c:?Nemusí byť vírus a skutočne môže byť zaprataný.
220870
10.03.11,04:49
Myslím že vo vašom prípade bude najlepšie ak počítač vyčistí niekto kto sa tomu rozumie.S vašim počítačom sa hrajú deti!.To je ten najlepší spôsob ako bleskurýchlo zaplniť disk nezmyslami.
salvosko
10.03.11,08:58
Upozornenie: Nasledovný návod je určený pre tých ktorí vedia čo robia, pokiaľ si nie ste istí svojimi schopnosťami, poraďte sa s odborníkom. Autor tohoto článku ani PC Služba nezodpovedá za škody spôsobené nesprávnym aplikovaním nasledovného návodu. Väčšina použitých aplikácií je v angličtine a preto je nutná jej znalosť. Všetky použité aplikácie sú zadarmo pre domáce použitie.

* Vyprázniť kôš (Recycle Bin).
* Ak ste kúpili nový počítač s už predinštalovaným operačným systémom môžete vymazať všetky predajcom alebo výrobcom navyše dodané aplikácie pomocu nástroja PC Decrapifier. Program sa neinštaluje, len stiahne a spustí.
* Odinštalujte aplikácie ktoré nepoužívate. Na toto je dobrý nástroj Safarp, má dve výhody: je rýchly a dokáže odmazať samotnú položku zo zoznamu bez odinštalovania (čo je užitočné napríklad ak sme aplikáciu zmazazali z disku ale stále ju máme v zozname medzi nainštalovanými programami) - ale postačí aj aplikácia na pridávanie a odoberanie programov dodávaná s Windows. V zásade sa riadime pravidlom - aplikácia zo zoznamu nainštalovaných o ktorej si nepamätáme čo presne robí alebo sme ju nepoužil viac ako pol roka tam nemá čo hľadať a môže sa vymazať.
* Len pre Windows XP (Professional a Home) - zmazať záložné súbory vytvorené počas inštalovania záplat (tzv. hotfixov) pomocou XP Remove Hotfix Backup.
* Použiť CCleaner na vyčistenie dočasných súborov a nepotrebných záznamov z tzv. registry (je to interná databáza operačného systému Windows v ktorej sú uložené skoro všetky informácie potrebné pre operačný systém). Programy na čistenie registry väčšinou narobia viac škody ako úžitku ale s týmto máme len tie dobré skúsenosti. Treba si podrobne prečítať manuál, bohužiaľ je len v angličtine. Program nájde aj tie dočasné súbory o ktorých operačný systém nevie a teda ich nedokáže zmazať.
* Skontrolovať disk na veľmi veľké súbory ktoré môžu byť často "zabudnuté" na disku. Tu je ale nutné presne vedieť ktoré sa môžu a ktoré nemôžu zmazať. Vhodné nástroje na to sú FolderSize a WinDirStat.

Dva tipy na záver:

* Vo Windows Vista existuje tzv. FolderShare Trash - je to priestor kam operačný systém ukladá zálohu zdieľaných súborov pokiaľ ich vymazávate z disku. V prípade že vo svojej sieti zdieľate veľké súbory ktoré ste vymazali - ich záloha stále existuje. Ak ich určite nepotrebujete skúste sa pozrieť do nasledovného adresára a zmažte tie ktoré určite nepotrebujete:
C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\FolderShare\trash
* V prípade používania virtuálnych počítačov sa často stáva že na disku ostanú nepotrebné virtuálne disky. Podľa použitého systému vitualizácie (VM Ware, Virtual PC, ...) je potrebné zdetekovať takéto virtuálne disky a ak nie sú potrebné tak ich zmazať.
MilanH
10.03.11,15:23
Skus si nainstalovat program Hitman Pro
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=43800&t=0&i=1 (myslim, ze je tam aj slovencina)
Ak je tam virus tak tento program ti ho najskor najde. V opacnom pripade bude naozaj lepsie ked sa ti na to niekto pozrie, kto tomu rozumie, lebo co tu citam musis byt z toho riadne paf. :)
rentoonn
10.03.11,17:21
niečo podobné robil aj mne vírus,ktorý som vymazal ale potom som nevedel kde sa ukladalo to čo mi zaplnilo disk. Nakoniec som zistil, že sa mi to uklada do C/Windows/TEMP ta zlozka mi zaberala 8GB tak sa pozri tam kolko to zabera a vymaz to ... ale odporučujem program CCleaner
Marsyl
11.03.11,07:55
Dakujem vsetkym. Disk som vyčistila a niektore subory som dala na iny disk. Cize teraz tam mam volne miesto asi 4 GB. Ale ten problem, ze internet stale nieco stahuje do PC bez mojho pricinenia mam stale. S tym neviem co.
220870
11.03.11,09:39
4GB volného miesta je strašne moc málo odporúčam min 10-12 GB.Skontrolujte si zložku spúšťané ,spustené programy pri štarte PC.Vypnite nezmysli.Toto robia programy a trójske kone ktorých je na detských weboch ako maku.