Miki93
09.03.11,14:36
Zdravím,
mám nasledujúci problém : Pri prepojení NB (Fujitsu Siemens Amilo Pi3540) s TV (Samsung UE40C6000) mi ide obraz bez problémov avšak zvuk sa do TV vôbec neprenáša. V NB zvuk ide no chcem aby som mal zvuk z NB aj v TV. Nie som si istý či moja grafika podporuje resp. zdieľa zvuk aj cez HDMI výstup zozadu notebooku. Grafická karta je NVIDIA GeForce 9300M GS, OS Win7. Nainštalovaný mám aj Audio driver Realtek High Definition avšak nejde. Proste nemám nikde na výber HDMI výstup zvuku. Je môj problém nejako riešiteľný? Ďakujem za pomoc.
Chobot
09.03.11,14:05
Zdravím,
mám nasledujúci problém : Pri prepojení NB (Fujitsu Siemens Amilo Pi3540) s TV (Samsung UE40C6000) mi ide obraz bez problémov avšak zvuk sa do TV vôbec neprenáša. V NB zvuk ide no chcem aby som mal zvuk z NB aj v TV. Nie som si istý či moja grafika podporuje resp. zdieľa zvuk aj cez HDMI výstup zozadu notebooku. Grafická karta je NVIDIA GeForce 9300M GS, OS Win7. Nainštalovaný mám aj Audio driver Realtek High Definition avšak nejde. Proste nemám nikde na výber HDMI výstup zvuku. Je môj problém nejako riešiteľný? Ďakujem za pomoc.

Je riešiteľný. Musíš prepojiť TV ešte jedným káblom, ktorým dostaneš zvuk do TV - a to cez sluchátkový výstup z NB.

HDMI v NB totiž obsahuje zväčša len obrazovú stopu, zvuk sa cez HDMI z grafickej karty v NB neprenáša (možno niektoré drahšie multimediálne modely to už majú zakomponované).
Miki93
09.03.11,14:16
Takto je to samozrejme riešiteľné klasickým 3,5mm jack audio káblom avšak som sa dočítal, že to ide prenášať i cez HDMI dokonca s mojou grafikou no nedopracoval som sa k tomu ako...
Chobot
09.03.11,14:46
Takto je to samozrejme riešiteľné klasickým 3,5mm jack audio káblom avšak som sa dočítal, že to ide prenášať i cez HDMI dokonca s mojou grafikou no nedopracoval som sa k tomu ako...

Ak by si mal mať aj zvukový výstup cez HDMI, tak to bude len v nastaveniach. Pozri túto disusiu, tiež mali problém s tou istou GK pri zvuku. Jednému pomohlo, keď nastavil výstup zvuku na HDMI ako default.

http://www.sevenforums.com/sound-audio/9050-no-hdmi-audio-out-windows-7-a.html
Miki93
09.03.11,16:26
Ako tak som si to pozrel, ale niektorým častiam som nerozumel, no nenašiel som tam riešenie pre mňa. Totižto ja vôbec neviem nájsť, kde vybrať ten výstup na HDMI...
newmi
09.03.11,17:04
Je riešiteľný. Musíš prepojiť TV ešte jedným káblom, ktorým dostaneš zvuk do TV - a to cez sluchátkový výstup z NB.

HDMI v NB totiž obsahuje zväčša len obrazovú stopu, zvuk sa cez HDMI z grafickej karty v NB neprenáša (možno niektoré drahšie multimediálne modely to už majú zakomponované).

blbost. Dnes uz vacsina notebookov prenasa cez HDMI aj zvuk len Nvidia to ma hlavne pri 9XXX rade kariet nejake posahane resp zlozitejsie. Ja nemam Nvidiu a len zapojim kabel a nic nemusim vyberat ale moze to fakt suvisiet s tym, ze treba nastavit v ovladacoch grafickej karty ako vystup pri HDMI digitalnu TV
Miki93
09.03.11,17:32
blbost. Dnes uz vacsina notebookov prenasa cez HDMI aj zvuk len Nvidia to ma hlavne pri 9XXX rade kariet nejake posahane resp zlozitejsie. Ja nemam Nvidiu a len zapojim kabel a nic nemusim vyberat ale moze to fakt suvisiet s tym, ze treba nastavit v ovladacoch grafickej karty ako vystup pri HDMI digitalnu TV

no presne tak by to malo byť, lenže ja tú TV vidím v zariadeniach akurát tak ako monitor. Nikde žiane HDMI ani nič. Nevieš mi poradiť?
newmi
09.03.11,18:44
hm, skus hodit nejake screeny lebo neviem takto z hlavy kedze uz nemam Nvidiu kde sa to presne nastavuje
Miki93
09.03.11,18:54
mám aj screen, ale nejde mi ho tu dať, lebo píše, že ešte nemám min. 15 príspevkov na porade a nemôže dávať odkaz na link ani obrázky
Miki93
09.03.11,19:06
Miki93
09.03.11,19:06
newmi
09.03.11,20:01
ja som myslel screen z panela ovladacov grafickej karty, ci tam nie je daco co treba nastavit
BENZ30
23.12.11,17:08
Kupil som si monitor Samsung TA550 (22") ma zabudovane reproduktory, spojil som ho cez HDMI s PC (mam Windows 7 ultimate).
Grafiku mam GeForce GTS 250.

Nejde mi zvuk z reproduktorov LCD. Ak pripojim sluchadla k PC, tak zvuk ide.

Skusil som mnoho navodov z netu, ale nic nepomohlo.
Aktualizoval som ovladace ku grafike.
Zial tento nVIDIA nForce HDMI Audio Driver 1.00.0.42 je iba ku 64bitovemu W7 a ja mam 32bitovy. Pri instalacii vypise, ze instalacny program nenasiel ziadne ovladace kompatibilne a aktualnym hardwerom.

Za radu vopred dakujem.

http://3x.cz/di-WWIW.jpg
mecky
23.12.11,17:22
hm, mam dojem ze gts250 potrebovala prepojit s SPDIF_out na zakladnej doske

HDMI audio driver ti nepomoze, kedze karta ziadne audio nema
roxo
23.12.11,17:31
PC mas skladacku alebo nejaky znackovy original? mam na mysli DELL a pod.
roxo
23.12.11,17:34
Urobil som si vykonny PC skladacku, dal som tam vykonnu graficku kartu s HDMI out ale zvuk mi to neprenasalo.Preto som dokupil zvukovu kartu 5.1 surround s optickym vystupom.Cize do mojej telky som zvuk musel dodavat externe zo zvukovky.
KoxXxo
23.12.11,17:46
mecky
23.12.11,17:46
Urobil som si vykonny PC skladacku, dal som tam vykonnu graficku kartu s HDMI out ale zvuk mi to neprenasalo.
to musela byt len asi chyba zapojenia lebo nastavenia, pokial viem tak zvuk prenasaju vsetky bez problemov
len u nvidia u starsich kariet (tusim do gtx4xx) bolo treba prepojit kartu so zakladnou doskou
BENZ30
23.12.11,18:01
hm, mam dojem ze gts250 potrebovala prepojit s SPDIF_out na zakladnej doske

HDMI audio driver ti nepomoze, kedze karta ziadne audio nema

Dakujem.

Vobec neviem co je: s SPDIF_out, da, mam dosku P5N-T DELUXE
mecky
23.12.11,18:14
BENZ30
23.12.11,18:15
Dakujem.
Vlado40
23.12.11,19:10
Treba sa pozrieť aj do správcu zariadení či tam pribudla aj iná zvuková karta ako je tá na základnej doske ,ak má grafika zvukovú kartu ,tak tam musí byť zobrazená.
mecky
23.12.11,19:12
ak má grafika zvukovú kartu ,tak tam musí byť zobrazená.
GTS250 nema
BENZ30
08.01.12,19:58