domcita
09.03.11,14:47
Prosím o uvedenie nejakých veľkoskladov najlepších a samozrejme aj lacných....otváram si obchod second hand a potrebovala by som dodavatelov ak viete poradiť budem vdacna za kazdu spravu ĎAKUJEM
xtriadax
11.03.11,19:22
Daj si do googlu detský second hand Tvrdošín.Majú svoju stránku. Ja som spokojná. Celkom fajn tovar za dobrú cenu.
Cestovatel
28.04.11,05:25
Ahoj, práve reformujeme stránku, takže nás môžete kontaktovať na tel. čísle 0905756724. Ušijeme Vám ponuku na mieru.
mamca124
02.05.11,05:34
Od 1.09 2011 otvaram Second hand, velmi by som bola vdacna za akukolvek informaciu, ohladne prevadzkovania takehoto obchodu a hlavne ak by mi niekto vedel poradit dobreho dodavatela moderneho Anglickeho tovaru. Poprípade aj z Nemecka..Hlavne kvalitu. A ake povolenia mki treba..DAKUJEM VÁM VŠETK7M ZA RADU!
Cestovatel
02.05.11,06:35
Od 1.09 2011 otvaram Second hand, velmi by som bola vdacna za akukolvek informaciu, ohladne prevadzkovania takehoto obchodu a hlavne ak by mi niekto vedel poradit dobreho dodavatela moderneho Anglickeho tovaru. Poprípade aj z Nemecka..Hlavne kvalitu. A ake povolenia mki treba..DAKUJEM VÁM VŠETK7M ZA RADU!
Môžete kontaktovať aj nás na tel č. 0905756724. My máme tovar výhradne z Anglicka a kvalitu triedenia prispôsobujeme požiadavkám zákazníka, viac asi potom telefonicky. A čo sa týka otvorenia maloobchodnej prevádzky, potrebujete živnosť, stačí všeobecný maloobchod, následne podpísanú nájomnú zmluvu, ale ak ide o vlastný priestor, tak kópiu LV. Ak to predtým nebola prevádzka, tak z obce, stavebného úradu, zmenu účelu stavby. S týmito dokladmi podávate žiadosť na úrad verejného zdravotníctva spolu s kolkami. Oni ešte chcú certifikát o dezinfekcii odevov, ale ten stačí predložiť keď prídu na obhliadku. Certifikát je najlepší, ak ide o dezinfekciu tepelnú, lebo pri chemickej požadujú riadenú ventiláciu v prevádzke. Inak to čo všetko chce hygiena, to Vám povedia sami nakoľko každý úrad si vykladá po svojom a preto je to v každej časti SR iné. Čo sa týka pokladne, tak nezávisle od hygieny si treba nejakú vybrať aj so všetkým čo k tomu treba, ísť s papiermi od predajcu na daňový úrad a z daňového úradu naspäť. Inak na živnostenskom úrade treba aj prevádzku nahlásiť a to najneskôr v deň otvorenia.
Na prevádzke treba mať označenie prevádzke podľa zákona a tiež zákaz fajčenia so znením zákona. Vybavenie prevádzky má mať WC, stačí pre pracovníkov, teplú vodu, a miesto na prezlečenie, zvyčajne stačí vešiak.
Podľa nového prevádzkový poriadok nie je potreba.
Tak asi toľko na začiatok. Keby niečo, opýtajte sa.
mamca124
02.05.11,10:39
Super..........Určite pre začiatok vyčerpávajúca info... VEĽMI DAKUJREM! Určite vás budem kontaktovať keď zariadim všetko potrebné.Krásny deň