cagica
09.03.11,18:30
Prosím, nikto mi neodpovedal na včerajšiu otázku, určite sa niekto stretol s tým, že: živnostník dlhoval ZP platby, má exekúčny príkaz, tak v roku 2010 zaplatil ZP 2x400€ exekútorskému úradu a raz ZP 41,37€. Do daňového priznania mu mám dať len tých 41,37 €, alebo aj časť poplatkov, ktoré platil exekútorovi. Živnostník ide na maušálne výdavky.
Alebo ešte je možno potrebné zistiť na ZP, koľko z platieb exekútorovi bolo preúčtované na rok 2010? Ďakujem za odpoveď. Možno si to niekto prečíta....
vanlenka
09.03.11,18:53
Prosím, nikto mi neodpovedal na včerajšiu otázku, určite sa niekto stretol s tým, že: živnostník dlhoval ZP platby, má exekúčny príkaz, tak v roku 2010 zaplatil ZP 2x400€ exekútorskému úradu a raz ZP 41,37€. Do daňového priznania mu mám dať len tých 41,37 €, alebo aj časť poplatkov, ktoré platil exekútorovi. Živnostník ide na paušálne výdavky.
Alebo ešte je možno potrebné zistiť na ZP, koľko z platieb exekútorovi bolo preúčtované na rok 2010? /Áno - Dobré by bolo zistiť, koľko Eur bolo poistné ZP z tých uvedených platieb. Penále, úroky a exekučné poplatky za nesplnenú povinnosť - nezaplatené odvody- sú VNZD, ale poistné ide do VOZD - odvody do fondov a tú sumu dávaš aj do DP Ďakujem za odpoveď. Možno si to niekto prečíta....

Všetky odvody ktoré zaplatí v roku 2010 idú do VOZD. Na ZP nech ti dajú výpis uhradených platieb za rok 2010 a koľko z tých 800 EUR čo platil išlo na odvody. Takto by som postupovala