Mirka K.
09.03.11,20:55
Dobry vecer, poprosim poradte mi, som na rodicovskej dovolenke, pozastavena zivnost, cely rok 2010, nasledne v 2011 uz aj definitivne zrusena, len zo zivnosti som predala majetok - auto, do straty, prijem 1800 e, len je to strata, povinnost podat DP je, len tuto stratu si aj tak nemam kde umorit, musim aj tak podat DP? lebo je to prijem a z pohladu rodicovskeho prispevku mozu byt problemy, kedze tam nesmie byt ziadny prijem. dakujem
veronikasad
09.03.11,20:34
Dobry vecer, poprosim poradte mi, som na rodicovskej dovolenke, pozastavena zivnost, cely rok 2010, nasledne v 2011 uz aj definitivne zrusena, len zo zivnosti som predala majetok - auto, do straty, prijem 1800 e, len je to strata, povinnost podat DP je, len tuto stratu si aj tak nemam kde umorit, musim aj tak podat DP? lebo je to prijem a z pohladu rodicovskeho prispevku mozu byt problemy, kedze tam nesmie byt ziadny prijem. dakujem
môžeš to prosím vysvetliť ?
SzabM
09.03.11,20:37
Nerozumiem ti úplne. Myslím si však, že ak vlastníš živnosť, musíš podať DP - aj keď si v strate. Ináč rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu nezapočítava, ak ide o nezdaniteľnú časť ZD na manželku z pohľadu manžela.
veronikasad
09.03.11,20:41
Nerozumiem ti úplne. Myslím si však, že ak vlastníš živnosť, musíš podať DP - aj keď si v strate. Ináč rodičovský príspevok sa do vlastného príjmu nezapočítava, ak ide o nezdaniteľnú časť ZD na manželku z pohľadu manžela.
§ 32
Daňové priznanie
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43,

--------
mňa skôr zaujíma vysvetlenie, ako k tej strate prišla
Mirka K.
10.03.11,09:53
ja viem, ze RP nejde do prijmu, je to socialna davka, ale ci je povinnost podat DP kedze je pozastavena zivnost a prijem je nizsi ako 2012 eur /povinnost podat DP/ len vysla strata. Ako? majetok v uctovnej evidencii, ZC vyssia ako PC. lenze ja som pozastavila zivnost a potom aj definitivne zrusila a poberala som RP, len tam bola prisna podmienka poberania - ziadny prijem ! ci musim podat DP kedze je strata - tam je podmienka, len tu stratu dalsi rok 2011 nemam kde umorovat, kedze zivnost uz je zrusena.
Zoltán Kovács
10.03.11,09:55
Ak si predala auto ako si sa dostala do straty, keď výdavky a ani iné príjmy si nemala?
jeso
10.03.11,10:11
mohla sa dostať do straty len ak PC je nižšia ako ZC ....
Mirka K.
11.03.11,06:54
vsak pisem, ze auto bolo v majetku firmy, zivnost fungovala, potom som ju pozastavila, tam auto ostalo a pocas toho pozastavenia som auto predala, cize ZC auta bola a PC nizsia, tak strata. ale poradi mi niekto co s tym danovym priznanim ?
veronikasad
11.03.11,06:58
vsak pisem, ze auto bolo v majetku firmy, zivnost fungovala, potom som ju pozastavila, tam auto ostalo a pocas toho pozastavenia som auto predala, cize ZC auta bola a PC nizsia, tak strata. ale poradi mi niekto co s tym danovym priznanim ?
Daňové priznanie podať musíš, aký dopad to bude mať spätne na vyplatený rod. príspevok ti poradiť neviem. Zrejme si ten príjem mala nahlásiť v čase, keď si auto predávala. (píšem o príjme, nie hosp.výsledku v JU).
Mirka K.
15.03.11,12:19
len ked studujem ten zakon o rodicovskom prispevku, tam je pisane ze nesmiem mat prijem zo zavislej cinnosti, z dohod, ja som kvoli tomu zrusila aj domovnicku v dome, aj ked to je funkcionalna odmena, len to tak presne zakon nedefinuje, myslela som ze predaj auta do toho nespada. Cize mi radis, DP podat, kvoli strate, len ja si tu stratu nemam kde umorit dalsi rok, kedze zivnost je uz uplne zrusena. Tak podat teda musim?