wermon
09.03.11,21:26
ahojte poradaci, mam na Slovensku zivnost, nie som platitel DPH a chcel by som sa informovat, ci na predavanie vyrobkov do Ciech pomocou Eshopu sa tam musim zaregistrovat a vytvorit novu zivnost? Berie sa to ako podnikanie v CR aj ked v podstate som tam ani fyzicky nebol? Chcel by som si zaregistrovat www domenu cz a ponukat tam vyrobky ktore vyrobim s tym, ze budem fakturovat v CZK a budem prijmat platby na Cesky ucet.
Mam z toho tak pomotanu hlavu. Viete niekto poradit?
Fermt
10.03.11,12:16
Na predaj výrobkov do Čiech sa nepotrebuješ nikde zaregistrovať. Kupuješ alebo vyrabaš tovar na Slovensku a predavaš ho v Čechách. Podnikateľský účet môžeš mať v ČR ale musíš ho nahlásiť na DÚ na Slovensku.
Dáša_
10.03.11,19:00
akurát sa teba pozrieť do českého zákona o DPH. Keď prekročíš istú hranicu predajov do čiech, staneš sa platiteľom dph v čechách.

keby to bolo napríklad naopak a ty si z čiech dodával na slovensko, tak po prekročení 35000€ by si sa stal platitelom dph na slovensku



§ 6
(1) Ak zahraničná osoba dodáva tovar do tuzemska formou zásielkového predaja a celková hodnota bez dane takto dodaného tovaru dosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur, táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň Daňovému úradu Bratislava I, a to pred dodaním tovaru, dodaním ktorého dosiahne hodnotu 35 000 eur.
mizu999
18.03.11,19:35
ja som sa skor popalil minuly rok na inej veci.. tak strasne som nechcel byt platca DPH, az nakoniec som presvihol novy zakon a stal som sa platca DPH na nadobudnutie tovaru, na to pozor, neprekrocit tu hranicu. neni su s tym problemy, len budete musiet kazdy mesiac podavat danove priznanie ako blby k nadobudnutiu tovaru
Aquila
07.04.11,12:03
Ahojte! Riešime podobnú vec, otvárame e-shop (aj) pre ČR.
Rozdiel je akurát, že sme platcami DPH.
Ako je to v tomto prípade s DPH?
Podľa mojej logiky budeme fakturovať cenu s DPH takisto, ako na SK, len v českých korunách.
Je to tak?