adad
21.12.05,16:28
Ahojte poraďáci, mám pred sebou faktúru od firmy Mediatel,s.r.o. a je na nej napísané: "Faktúra nie je dokladom pre odpočet DPH". Prečo?
vladan
21.12.05,15:29
lebo je zálohová (pravdepodobne)
adad
21.12.05,15:31
Nie je zálohová. Je to normálna faktúra za uverejnenie inzerátu v Zlatých stránkach.
vladan
21.12.05,15:33
Nie je zálohová. Je to normálna faktúra za uverejnenie inzerátu v Zlatých stránkach.

Mediatel postupuje tak, že ako prvé uzavrie s tebou zmluvu o uverejnení inzerátu, následne ti pošle (zálohovú faktúru) - tá, čo je pomenovaná, že sa z nej nedá odpočítať DPH a po zaplatení zálohovej faktúry a uverejnení inzerátu ti pošle ostrú faktúru ;)
Paula
21.12.05,15:36
Ahojte poraďáci, mám pred sebou faktúru od firmy Mediatel,s.r.o. a je na nej napísané: "Faktúra nie je dokladom pre odpočet DPH". Prečo?
Sú aj iné firmy, ktoré posielajú "zálohovú fa" s poznámkou, že nie je dokladom pre odpočet DPH a pritom uvádzajú aj ZD aj DPH. Po úhrade pošlú ďalšiu faktúru, kde zaplatenú zálohu odpočítajú (dokonca niektorí sa nenamáhajú ani tú zaplatenú zálohu odpočítať :D )
adad
21.12.05,15:38
Ďakujem Vám.
Braňo
24.05.06,08:06
Ale pokiaľ viem, na zálohovej faktúre by nemala byť vyčíslená DPH a tu je. Nazývajú to "Faktúra-(nie je dokladom pre odpočet DPH)" a po uhradení tejto pošlú "Faktúra-Daňový doklad".
gasdiv
04.03.09,11:25
Vraciam sa k téme faktúra Mediatel. Mediatel s.r.o. Bratislava zasiela doklady velkým nápis je uvedené Faktúra a pod tým nápisom je minimálnym písmom uvedené /Nie je dokladom pre odpočet DPH/. Doklad má všetký náležitostí daňového dokladu. Podľa mňa je tento doklad zavádzajúci, nakoľko sa jedná o predfaktúru /zálohová, proforma/ atď. A tento nápis tam neexistuje. Ruku na srdce, koľký to prehliadli a použili tento doklad ako daňový doklad. Týmto príspevkom v podstate nechcem nič, len aby ste vyjadrili svoj názor a tým možno donútime všetkých, čo majú podľa mňa zavádzajúce názvy dokladov aby Faktúra bola vždy faktúra a nie predfaktúra. Ahojte
modralienka
30.03.09,10:32
aj ja mam taketo faktury od Mediatelu, dokonca az tri :) intuitivne som ich zatial nedala do nakladov, podla Vasich prispevkov vidim, ze som asi urobila dobre. Co ma vsak zarazilo je, ze mi Mediatel poslal uz dve upomienky, co by asi pri predfakturach nerobili...