lulu55
09.03.11,23:16
Dobrý deň,
prosím Vás mohli by ste mi poradiť? SZČO kúpila budovu s pozemkami, na kúpnej zmluve je to všetko rozpísané, ale je uvedená len 1 cena ako za celok. Ako to mám zaradiť? všetko spolu do odp. sk. 4 a odpisovať 20 rokov? alebo rozčleniť podľa aktuálnej ceny pozemkov a tú potom odpočítať od celkovej ceny? a kam potom zaradím pozemok? a technické zhodnotenie pripočítam k cene budovy, alebo zaradím osobitne v tej istej odp. sk? ďakujem Vám za pomoc
lulu55
10.03.11,17:17
pomôže mi niekto? ďakujem
marjankaj
10.03.11,17:18
Pozemky sa neodpisujú.

§ 21
(1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval, 1) výdavky (náklady), ktorých vynaloženie na daňové účely nie je dostatočne preukázané, a ďalej

a) výdavky (náklady) na obstaranie hmotného majetku, nehmotného majetku (§ 22) a hmotného majetku a nehmotného majetku vylúčeného z odpisovania (§ 23),
lulu55
11.03.11,09:48
Pozemky sa neodpisujú.

§ 21
(1) Daňovými výdavkami nie sú výdavky (náklady), ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, aj keď tieto výdavky (náklady) daňovník účtoval, 1) výdavky (náklady), ktorých vynaloženie na daňové účely nie je dostatočne preukázané, a ďalej

a) výdavky (náklady) na obstaranie hmotného majetku, nehmotného majetku (§ 22) a hmotného majetku a nehmotného majetku vylúčeného z odpisovania (§ 23),
ďakujem, tak mám teda zistiť cenu pozemku, a odpočíať ju od celkovej ceny v kúpnej zmluve a zaradiť budovu vo výslednej cene?