Ziarowka
21.12.05,16:28
Mám zakúpené skoro všetky moduly Datalock W okrem Banky... neviem ako mám v takomto prípade v module podvojné účtovníctvo zaúčtovať výpisy z banky. Momentálne účtujem cez účtovanie - doklady - TABA (výpis z tatrabanky)... zistila som, že musím zaúčtovať napríklad úhradu z bankového účtu dvomi zápismi a to raz na MD a raz na D, lebo inak mi výpíše chybový oznam, že sumy MD a D nie sú zhodné... (myslela som, že si účet 221 Bankové účty program dosadí na opačnú stranu sám, ale on nie a nie:) )
:mee: :mee: :mee:
No a môj problém je v tom, že ak to robím spomínaným spôsobom zápismi aj na stranu MD aj na D, tak sa mi v Súvahe premietajú iba úbytky z účtu a prírastky na účet nie (ide o prevod hotovosti z pokladne do banky). Teraz mi na súvahe svieti, že účet je v mínuse, ale on v mínuse nie je.
:mee: :mee: :mee:
va1ke
27.12.05,17:45
ahoj ja mám zakúpenú aj banku. niekedy účtujem cez účtovné doklady. no v datalocku to inak nejde len účtovať aj na MD a D. no a prevod z pokladne do banky tak to sa účtuje 221MD 261 D. mne sa do súvahy dostanú aj prírastky aj úbytky účtu 221.
Ziarowka
28.12.05,14:39
Ja som nad tým strávila kopu času, ale opäť som si poradila sama... neviem z akého dôvodu, ale na tretí pokus, keď som všetko stornovala a nahrala opäť mi to už šlo... :p
stefanp1
01.12.08,08:02
Dobry den, poprosim Vas o radu... Prisiel mi BV a mam tam strhnutie DPH za balik sluzieb... zauctovala som dph do banky a potom mam vytvorit aj nejaky interny dokladv v uctovnictve?? a je mozne toto dph dat do dan priznania z DPH?? dakujem
stefanp1
15.12.08,07:28
tak po dlhom hladani si odpoviem sama...

je mozne ho danovo uznat