sonicka_1
10.03.11,08:43
Dobry den,
do 10.3. je povinny zamestnavatel vydat podklady na rocne zuctovanie, no co ak tak nespravi??? Som zufala, pracovala som na dohodu, so zamestnavatelom som sa nerozisla v najlepsom.
Poradte prosim.
Dakujem,
S
eurotrend
10.03.11,11:01
Ja by som sa obrátila na inšpektorát práce
wallie
10.03.11,13:26
ak dobre vidím 10.3. je dnes, ako vieš že ti to Potvrdenie o príjmoch nevystavia? môžu ti ho zaslať aj poštou na adresu, keďže už u nich nepracuješ a robí to mzdárka automaticky, myslím že nebude sledovať to či ste sa so šéfom rozišli v dobrom alebo v zlom....
Ak by ti predsalen nič nedošlo, písomne si to od nich opakovane vyžiadaj a uviedla by som v žiadosti aj citovaný §39 ods.5, na základe ktorého sú povinní ti to vystaviť.
sonicka_1
10.03.11,13:33
wallie: nevystavi, lebo zamestnavatel je zabudlivy, je to mala firma a proste viem, ze mi to nevystavil nacas, poznam ho. Ja uz nie som ochotna tolerovat tieto jeho zabudlivosti, stacilo mi 2 roky, chcem nech sa uz konecne spamata, len neviem ako.
Inspektorat prace nezaujimam, lebo citujem: ´´oni s tym nevedia nic spravit, nakolko som bola zamestnana na dohodu´´. Danovy urad ma odkazal na IP a IP na DU. :confused:
Az na to, ze pokial to nemam, nemozem podat zuctovanie a postihnuta budem ja.
blondy
10.03.11,14:08
wallie: nevystavi, lebo zamestnavatel je zabudlivy, je to mala firma a proste viem, ze mi to nevystavil nacas, poznam ho. Ja uz nie som ochotna tolerovat tieto jeho zabudlivosti, stacilo mi 2 roky, chcem nech sa uz konecne spamata, len neviem ako.
Inspektorat prace nezaujimam, lebo citujem: ´´oni s tym nevedia nic spravit, nakolko som bola zamestnana na dohodu´´. Danovy urad ma odkazal na IP a IP na DU. :confused:
Az na to, ze pokial to nemam, nemozem podat zuctovanie a postihnuta budem ja.
Na tvojom mieste by som doporučeným listom(alebo do vlastných rúk...) vyzvala bývalého zamestnávateľa aby ti vystavil a poslal Potvrdenie o zdaniteľnej mzde. Pokiaľ by tak neurobil, budeš pred pokutou z DU chránená tým listom, nakoľko keď nemáš potvrdenie, nemôžeš načas podať DP. To že ho nemáš k dispozícii nebude tvojou chybou, keď preukážeš, že si zamestnávateľa o to požiadala.
veronikasad
10.03.11,14:12
wallie: nevystavi, lebo zamestnavatel je zabudlivy, je to mala firma a proste viem, ze mi to nevystavil nacas, poznam ho. Ja uz nie som ochotna tolerovat tieto jeho zabudlivosti, stacilo mi 2 roky, chcem nech sa uz konecne spamata, len neviem ako.
Inspektorat prace nezaujimam, lebo citujem: ´´oni s tym nevedia nic spravit, nakolko som bola zamestnana na dohodu´´. Danovy urad ma odkazal na IP a IP na DU. :confused:
Az na to, ze pokial to nemam, nemozem podat zuctovanie a postihnuta budem ja.
príjem si mala zrazený zrážkovou alebo preddavkovou daňou ?
veronikasad
10.03.11,14:17
Neviem, akú máš poisťovňu, ale aj som napr. na zúčtovanie zdr. poistenia podklady od zamestnávateľa ani nepotreboval. Dôvera má priamo na stránke možnosť vytvoriť zúčtovanie poistenia. Mne stačilo pár klikov, potom vytlačiť dokument a odniesť ho do ZP. Nič som vypisovať nemusel.

Ak máš inú ZP, skús na ich zákazníckej linke, možno ti pomôžu vyhotoviť zúčtovanie.
Tibor, téma je o ročnom zúčtovaní dane nie ZP.
Chobot
10.03.11,14:30
Tibor, téma je o ročnom zúčtovaní dane nie ZP.

Sorry, mažem....

Mám plnú hlavu zúčtovania ZP, tak už magorím.