rudy
21.12.05,18:10
Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať ako mám zaučtovať poštovné, ktoré mi bolo účtované od českého dodávateľa na faktúre spolu s tovarom. A či mám na toto uplatniť dph alebo nie? Ďakujem veľmi pekne.

Prajem pekné sviatky.
liba2
22.12.05,06:57
Dobrý deň.

Chcel by som sa spýtať ako mám zaučtovať poštovné, ktoré mi bolo účtované od českého dodávateľa na faktúre spolu s tovarom. A či mám na toto uplatniť dph alebo nie? Ďakujem veľmi pekne.
Prajem pekné sviatky.Ja by som poštovné zaúčtovala ako vedľajšie obstarávacie náklady k tovaru (podľa toho ako to máš v smernici SU 501/AU, alebo 112/AU). DPH by som vyrátala len z ceny tovaru.
rudy
22.12.05,11:14
Ďakujem za odpoveď ale ja účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva.

S pozdravom RUDY
rudy
22.12.05,11:21
Pod akým § mám zaúčtovať služby v JU za sprostredkovaníe predaja šij. strojov dodané na Slovensko českým dodavateľom platiteľom DPH.
Faktúru za sprostredkovanie som mu vystavil v SK bez DPH.

Prosím súrne potrebujem. Veľmi srdečná vďaka. Prajem príjemný deň.

RUDY
rudy
31.12.05,08:14
Ďakujem, ale ja účtujem v sústave JU a takto by to podľa mňa nebolo správné. Pri určovaní základu dph pri nadobudnutí tovaru z EU §23 odkazuje na §22 odst. 1-4. Pokiaľ tomu dobre rozumiem, tak by som mal samozdaniť celú sumu a následne uplatniť odpočet podľa §49. a samozrejme aj takto zaevidovať v evidencii DPH.
Potom v peňažnom denníku zaúčtovať zvlášť tovar a zvlášť poštovné ako iné odpočítatelné náklady?
Pokiaľ však poštovné z EU nie je oslobodené od dph podľa §28.
Alebo či by sa tovar nemal zdaniť ako tovar a poštovné zvlášť ako služby.
Podotýkam, že tento tovar mi český partner posiela na poštu v Břeclavi kde mám zriadený PO BOX.
Je mi to trocha nejasné a potrebujem sa utvrdiť ktorý postup je správný.
Prosím kto má s takýmto prípadom skúsenosti prosím poraďte.
Veľmi pekne ´dakujem a prajem búrlivého Silvestra a krásný Nový rok so zrozumiteľnejšími zákonmi.
Zdraví RUDY