stefanbr
10.03.11,09:24
Mam starsi TV Thompson 55MC18TX a po automatickom naladeni stanic mi na markize a Joj sumi zvuk. Obraz je ale kvalitny. Ostatne stanice maju dobry obraz aj zvuk. Poradte ako dosiahnut dobry zvuk.
Braňo
10.03.11,08:55
Skús dať ochranu - uzemnenie na anténny prívod.
stefanbr
10.03.11,11:28
ako sa robi uzemnenie ?
Fero11
10.03.11,11:48
Je potrebne jemne doladenie, alebo zmenit normu (teraz neviem presne na aku normu, ale skus sa s tym pohrat)
stefanbr
10.03.11,12:14
skusal som aj jemne doladovat, ale potom sumi este viac....
Normy su 2 - EURO a CZ, na jednej je dobry obraz, ale sumi zvuk, na druhej je dobry zvuk, ale velmi zly obraz.....
Fero11
10.03.11,12:50
Ak to mas nahodou cez scart, tak sa pozri, ci je scart dobre zasunuty (stretol som sa aj s tym, ze ak to bolo zapojene cez scart, tak piny, kde bolo audio blbly, nemali dobry kontakt)
misoft
10.03.11,16:38
Keďže sa jedná asi len o dve TV stanice - bude to len v naladení tých staníc. Ďalej však nemáme informácie, ako je signál do TV prijímaný (anténa, káblovka, set-top-box, satelit) - aj tu sa potom dá hľadať zdroj problému.
stefanbr
11.03.11,12:00
signal mam cez kablovku s klasickym koaxialnym kablom. Myslis, za mam skusit cez scart kabel ?
misoft
11.03.11,15:52
Pokiaľ je to z "káblovky" a robí to len na tých dvoch staniciach, je to potom jedine v naladení tých staníc. Skús sa pozrieť pri nalaďovaní, či sa nedá u tých staníc zmeniť aj zvuková norma (niektoré TV to umožňujú) a experimentuj. Možno nájdeš prijateľné naladenie.
helaba
12.03.11,07:12
Nám to robí len na Markíze, cez MMDS anténu, cez satelit je to OK.
A nevie niekto poradiť, čo s MMDS anténou, keď vypnú analóg.v,?
Fero11
12.03.11,08:27
MMDS je ine pasmo ako terestrial, Analogove vysielace sa vypinaju terestrialne o MMDS vysielacoch neviem nic. Ono vlasne MMDS sa robili napr. pre kablovku, kde bolo potreba preniest kabel kde to nebolo mozne, tak sa urobil prenos v MMDS, takze ak chytas MMDS tak to by sa dalo povedat, ze to vlasne nelegalne chytas :)
mecky
12.03.11,13:40
MMDS sa tiez zrusi v blizkej buducnosti, moc to nesledujem, ale niekde som zahliadol ze toto pasmo sa ma pridelit na poskytovanie internetu, takze tv asi len do vyprsania terajsich licenciiu