cimox
10.03.11,09:37
zdravim

uz to tu urcite niekde bolo popisane ale ja som to nenasiel...mal by som iba jednu otazku. ked SZCO robi danovu evidenciu, tak musi davat k danove priznaniu aj vykazy?situacia je taka ze my volali z danoveho,uz som podal danove pr., ze my chybaju vykazy?!ked som povedal ze som mal danovu evidenciu tak my povedali ze to som ale mohol uplatnovat iba pausalne vydavky,ale ja uplatnoval realne vydavky. viete mi poradit kde je pravda? na nete som nic nenasiel o tom ze pri danovej evidencii sa musia uplatnovat iba pausalne vydavky.

vopred velmi pekne dakujem
IVEB
10.03.11,09:15
A zaškrtol si v DP / str.3/ , že si v zmysle par.6 ods.14 uplatňoval preukázateľné výdavky? Lebo ak nie Daňový úrad nevie posúdiť či si mal podať aj výkazy, ak to tam nie je zaškrtnuté.
cimox
10.03.11,09:25
akurat si pozeram svoje danove a zistil som ze som to nezaskrtol. co mam teraz spravit?podat si opravne?a potom uz im nemusim davat vykazy,ci musim?

dakujem
m.hladka
10.03.11,09:31
Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy.
A ak uplatňuješ paušálne výdavky, tak nemusíš dávať k DP výkazy, ale zaškrtneš v DP na str.3.
Choď na DU a doplň to, čo treba, máš do 31.3.11 ešte čas bez pokuty.
cimox
10.03.11,09:34
dakujem vam vsetkym velmi pekne,dnes to urobim a pojdem im to zaniest. nenavidim danovy URAD!!!! :-)
IVEB
10.03.11,09:49
Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy./ platí pri vedení JÚ/

Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.
cimox
10.03.11,17:32
Ak si uplatňoval realne výdavky, tak musíš dať k DP aj výkazy./ platí pri vedení JÚ/

Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.
tak teraz neviem,ked som robil v danovej evidencii a uplatnoval som si realne vydavky tak musim dat ci nemusim dat vykazy?
ani1
10.03.11,17:51
tak teraz neviem,ked som robil v danovej evidencii a uplatnoval som si realne vydavky tak musim dat ci nemusim dat vykazy?

v daň. evidencii nie, už som z toho aj ja popletená,
cimox
10.03.11,17:58
v daň. evidencii nie, už som z toho aj ja popletená,
tak ja nechapem,volal som na danovy a oni tvrdia ze im to musim doniest aj tak,ja uz neviem,vytlacim im to a zanesiem...
ani1
10.03.11,18:40
tak ja nechapem,volal som na danovy a oni tvrdia ze im to musim doniest aj tak,ja uz neviem,vytlacim im to a zanesiem...

Ešte raz si prečítaj toto:
Počas uplatňovania preukázateľných daňových výdavkov v rozsahu daňovej evidencie , daňovník nie je účtovnou jednotkou, preto sa na neho nevzťahujú povinnosti vyplývajúce zo zákona o účtovníctve ,čiže nemá povinnosť zostavovať účtovnú závierku, vyhotovovať účtovné výkazy a pod.

robíš daňovú evidenciu - či už preukazuješ reálne výdavky alebo paušál, to či ono, nie si účtovnou jednotkou