Jana2002
10.03.11,09:53
Prosím o radu.

V prípade ak sme nová firma sro, a nepodávame Danove priznanie za cely rok.
Tak Danove priznanie bude od dátumu ktorý je na VOR alebo od dátumu na Živnostenskom?

A ešte ak pri zriadovaní VOR a živnosti sme mali náklady na kolky atd, avšak dátum na tomto doklade je ešte predtým ako je vystavený VOR alebo Živnosť, tak ako to môžem nahodiť? Môžem tam dať dátum vystavenia VOR i napriek tomu, že na doklade je dátum iný?

Ďakujem za radu.
KEJKA
10.03.11,09:15
vyhľadaj témy "zriaďovacie náklady", ver, že bdeš mať čo čítať a aj odpoveď nájdeš.
DPPO vyplníš s dátumom zápisu do OR.
Jana2002
10.03.11,09:19
Ďakujem za takú rýchlu odpoveď. :-)
olga84
10.03.11,15:48
Dobrý deň. Už som písala o tejto otázke aj na stránke Draka, ale doteraz sa mi to nepodarilo nikde zistiť,preto sa znova pýtam: Ak poisťovňa vyplatila poistné plnenie z poistenia ušlého zárobku v dôsledku ochorenia, ktoré oznámila daňovému úradu, je tento príjem oslobodený od dane, alebo je to príjem zdaniteľný? Ak je to príjem zdaniteľný, aké daňové tlačivo treba použiť? Bola by som rada, keby mi niekto odpovedal čo najskôr, lebo som sa pýtala aj ohľadom RZZP a pani Motyčková mi odpovedala, že to záleží od toho či to bude zdaniteľný príjem. 31. marec sa blíži a ja sa to nemôžem dozvedieť. Prosím o odpoveď.
olga84
14.03.11,09:43
Neodpovie mi nikto? Nikto nemal takýto prípad? Prosím...
Kvaka
18.03.11,08:26
Dobrý deň. Už som písala o tejto otázke aj na stránke Draka, ale doteraz sa mi to nepodarilo nikde zistiť,preto sa znova pýtam: Ak poisťovňa vyplatila poistné plnenie z poistenia ušlého zárobku v dôsledku ochorenia, ktoré oznámila daňovému úradu, je tento príjem oslobodený od dane, alebo je to príjem zdaniteľný? Ak je to príjem zdaniteľný, aké daňové tlačivo treba použiť? Bola by som rada, keby mi niekto odpovedal čo najskôr, lebo som sa pýtala aj ohľadom RZZP a pani Motyčková mi odpovedala, že to záleží od toho či to bude zdaniteľný príjem. 31. marec sa blíži a ja sa to nemôžem dozvedieť. Prosím o odpoveď.
Ak je to náhrada príjmu v dôsledku ochorenia, tak závisí od toho, kto túto náhradu vyplácal. Podľa § 9 ods. 2 písm. i) sú od dane oslobodené aj prijaté náhrady škôd, náhrady nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a plnenia z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za stratu zdaniteľného príjmu, ak nejde o stratu príjmu zabezpečenú dávkami alebo príplatkami podľa písmen a) a c).
Takže ak išlo o náhradu za stratu na zárobku vyplatenú z komerčného poistenia, poisťovne takýto príjem hlásia správcovi dane, lebo nie je od dane oslobodený. Treba použiť DP typ B, je to príjem podľa § 8.