callyisto
10.03.11,10:23
Pekný deň poraďaci,
obdŕžal som od TPO (technika požiarnej ochrany) Zásady protipožiarnej bezpečnosti v obytných budovách (obytné bloky), ktoré vraj treba vyvesiť do skrinky v spoločných priestoroch, sú to tri listy textu na A4, bez akéhokoľvek dátumu, razítka.
V skrinke spoločných priestoroch sú už Požiarne poplachové smernice (1list A4), a Požiarny evakuáčný plán (textová forma) 1list A4. Musia tam byť tieto dva listy, je to povinné?
Stretli ste sa niekto s vyššie spomínanými zásadami, je potrebné ich naozaj vyvesiť, príp. akú formu zvoliť (mňa napadlo dať ich do euro obalu a cez šnúrku zavesiť k skrinke)?
callyisto
11.03.11,14:54
Halooo ...
je tam niekto?
:)
verkaz
12.03.11,14:41
Pokiaľ Vám to nariadil bezpečnostný technik, tak je to povinnosť.
Viac sa dozvieš, keď si otvoríš tému - SVB a požiarna ochrana
callyisto
12.03.11,16:17
Tému SVB a PO, mám naštudované, bohužiaľ mi v tejto konkrétnej veci nepomohlo.
Nariadil to technik PO, tak ako je uvedené vyššie.
callyisto
14.03.11,11:00
V prílohe doplnené kompletné znenie textu, vie niekto pomôcť?
verkaz
14.03.11,14:59
Byť Tebou, tak ti zásady prefotím a vyvesím na nástenku. Nič s tým nepokazíš a hlavne ten, kto si ich prečíta si uvedomí, že to nie je pre srandu.
Nestojí to zato, naťahovať sa s TPO. Prídu na kontrolu a niečo Ti nájdu a máš pokutu ako hrom.
Podľa toho, že nikto sa nezapája do diskusie, tak sa s tým ešte v bytových domoch asi nestretli.
V iných objektoch to musí byť (obchodoch, úradoch a pod).
callyisto
23.03.11,08:28
Tak ako je uvedené v prvom príspevku, ako sú na tom požiarne poplachové smernice a požiarny evakuačný plán, musia byť vyvesené v skrinke?
Halli
23.03.11,09:59
Tak ako je uvedené v prvom príspevku, ako sú na tom požiarne poplachové smernice a požiarny evakuačný plán, musia byť vyvesené v skrinke?


Nové - Požiarnobezpečnostná charakteristika užívanej stavby
Ak projektová dokumentácia neobsahuje riešenie protipožiarnej bezpečnosti stavby, vlastník bytových domov, správca a SVB je povinný zabezpečiť vypracovanie dokumentácie o. Táto povinnosť je nová a musí byť splnená najneskôr do 31. mája 2010. Novinkou je tiež, naopak zrušenie povinnosti vypracúvať, viesť a udržiavať dokumentáciu ochrany pred požiarmi (požiarny štatút, požiarne poplachové smernice, požiarny evakuačný plán atď.).



...ale nič tým nepokazíš ak to tam dáš :D