cathyc
10.03.11,10:25
Zdravím všetkých poraďákov...
stretli ste sa už pri svojej práci s takou plnou mocou, kde zahraničná firma dáva plnú moc Slovenskej sro-čke na preberanie peňazí na svoj účet od ďalších klientov z EU za obchody s mliekom od slovenských výrobcov a následne konateľ tejto spoločnosti už ako fyzická osoba tieto platby presmeruje na účet vystavovateľa plnej moci ? To znamená, že Slovenská sro nemá žiadne doklady o kúpe, len plnú moc a ani nevystavuje faktúry pre odbareteľov. Zabezpečuje len finančný tok cez účet sro a účet fyzickej osoby konateľa. Celá pointa tejto transakcie mi uniká.
Netušila som ani kam presne by som mala zadať túto tému, tak dúfam, že si ju tu niekto, kto mi môže pomôcť všimne.
Inak sa mi jedná hlavne o to ako tento guláš vidíte vo vzťahu k účtovníctvu a daniam z príjmu. Za každú radu ďakujem.
cathyc
11.03.11,05:56
asi sa s tým nikto nestretol...
Braňo
11.03.11,06:11
a má tá zahraničná firma nejaký dôvod si neurobiť vlastný bankový účet na Slovensku?
cathyc
11.03.11,07:52
to naozaj netuším. Ja mám len tú plnú moc od slovenskej sro a asi desať takých trasakcií cez BU. Riešim ako to správne zaúčtovať. Zatiaľ som do popisu dala príjem na základe plnej moci a pri výdaji z BU prevod na základe plnej moci, všetko cez 261. Len sa mi to proste nezdá úplne košer.