janka2121
10.03.11,12:15
Robím daňové priznanie k dani z príjmu. Chcem sa opýtať, ako prílohu potrebujem papier z úradu práce o vyradení z evidencie? Stačí len toto, alebo potrebujem aj potvrdenie odkedy dokedy bol uchádzač evidovaný? A ešte jedna otázočka, ďalšie priznanie robím bratovi, a chcem do neho zahrnúť aj príjmy jeho manželky ( kvôli zníženie základu dane), ktorá robila prvé tri mesiace v roku, potom poberala nemocenské do októbra, od októbra poberala materskú. Potrebujem k tomu prílohu od sociálky? Nejaký výpis o tom, koľko poberala za celý rok? Alebo mi stačí len rozhodnutie o tom, ze jej patria tieto dávky, v ktorom sa uvádza aj suma nemocenského/materskej za jeden deň? Čo mi vlastne stačí na to, aby som zistila, koľko mala dokopy materskú aj nemocenské za tie mesiace. Ďakujem pekne za odpoveď, už som vážne zúfala...:(
wallie
10.03.11,14:16
Robím daňové priznanie k dani z príjmu. Chcem sa opýtať, ako prílohu potrebujem papier z úradu práce o vyradení z evidencie? .Stačí len toto, alebo potrebujem aj potvrdenie odkedy dokedy bol uchádzač evidovaný? Ani jedno z toho sa ako príloha k DP nedáva, nie sú to povinné prílohy. A ešte jedna otázočka, ďalšie priznanie robím bratovi, a chcem do neho zahrnúť aj príjmy jeho manželky ( kvôli zníženie základu dane), ktorá robila prvé tri mesiace v roku, potom poberala nemocenské do októbra, od októbra poberala materskú. Potrebujem k tomu prílohu od sociálky? Nie, stačí pozrieť výpisy z účtu manželky a máš presný prehľad aké príjmy v akej výške jej boli vyplatené, teda za predpokladu že všetko šlo na účet :) Nejaký výpis o tom, koľko poberala za celý rok? Alebo mi stačí len rozhodnutie o tom, ze jej patria tieto dávky, v ktorom sa uvádza aj suma nemocenského/materskej za jeden deň? Čo mi vlastne stačí na to, aby som zistila, koľko mala dokopy materskú aj nemocenské za tie mesiace. Ďakujem pekne za odpoveď, už som vážne zúfala...:(
....
janka2121
10.03.11,19:05
....

dakujem pekne za pomoc:)
rennka
11.03.11,09:27
Prosim o radu. Manzel predal so ziskom pozemok, ktory podlieha dani (nevlastnil 5 rokov). Tiez netreba dolozit k DP aj kupnu a predajnu zmluvu? Dakujem.
Marína
11.03.11,10:17
Neprikladáš.
Aké sú povinné prílohy k DP nájdeš tu http://www.porada.sk/1620499-post7.html
tweedle
11.03.11,10:20
musím k DPFO A prikladať výpis z doplnkové dôchodkového positenie?
rennka
11.03.11,10:27
Dakujem Marina. Takze z predaja al. prenajmu nepriklada ziadne prilohy, ale priklada potvrdenie od zamestnavatela. Pochopila som spravne?
luja5
17.03.11,10:59
Pekný deň,
chcem poprosiť o radu, či mám na prílohy k DP FO typ B, na ktorých to nie je, doplniť niekde v záhlaví aj moje rodné číslo. Na niektorých dokladoch je, na niektorých je len moje meno a priezvisko, bez dátumu narodenia a niekde aj bez adresy.
Ďakujem.
babi2
17.03.11,11:09
Pekný deň,
chcem poprosiť o radu, či mám na prílohy k DP FO typ B, na ktorých to nie je, doplniť niekde v záhlaví aj moje rodné číslo. Na niektorých dokladoch je, na niektorých je len moje meno a priezvisko, bez dátumu narodenia a niekde aj bez adresy.
Ďakujem.
o aké prílohy ide?
luja5
17.03.11,11:15
o aké prílohy ide?
výpisy z bankových účtov, na ktorých sú uvedené úroky a zrazená daň z úrokov
babi2
17.03.11,11:22
výpisy z bankových účtov, na ktorých sú uvedené úroky a zrazená daň z úrokov
Na výpise z účtu nemá nikto uvedený dátum narodenia, ale myslím že adresa by tam byť mala, originál, nie dopísané Tvojou rukou, dopísať si môžem čo chcem
luja5
17.03.11,11:29
Na výpise z účtu nemá nikto uvedený dátum narodenia, ale myslím že adresa by tam byť mala, originál, nie dopísané Tvojou rukou, dopísať si môžem čo chcem
ide o to, že tie výpisy majú vždy niekoľko strán a adresa je len na prvej strane a úroky na poslednej, výpisy sú mesačné, je na nich spústa obratov, tak neviem, čo mám prefotiť :confused:, myslela som si, že stačí strana s údajmi o úrokoch
a ešte mi, prosím, môžeš poradiť, či treba prílohy aj očíslovať?
vďaka
babi2
17.03.11,11:36
ide o to, že tie výpisy majú vždy niekoľko strán a adresa je len na prvej strane a úroky na poslednej, výpisy sú mesačné, je na nich spústa obratov, tak neviem, čo mám prefotiť :confused:, myslela som si, že stačí strana s údajmi o úrokoch
a ešte mi, prosím, môžeš poradiť, či treba prílohy aj očíslovať?
vďaka
nemyslím že treba prílohy očíslovať