eha
10.03.11,13:05
Ahojte, chcem sa opýtať či nemá niekto skúsenosť, keď chcem dávať opravné výkazy na DÚ za rok 2009, či potom vyrubujú pokutu.....na DP sa nemení nič, len medzi 4 účty v súvahe a 2 vo výsledovke....ďakujem
Stefan2005
10.03.11,12:09
...chcem dávať opravné výkazy na DÚ za rok 2009, či potom vyrubujú pokutu.....na DP sa nemení nič, len medzi 4 účty v súvahe a 2 vo výsledovke....

Otvorili ste účtovníctvo roku 2009?
Prečo došlo k zmenám v účtovníctve?
eha
10.03.11,12:16
došlo k zmenám medzi účtami, ale HV to neovplyvňuje....
Stefan2005
10.03.11,12:30
došlo k zmenám medzi účtami, ale HV to neovplyvňuje....

len tak nedochádza k zmenám medzi účtami.
zk24
10.03.11,12:39
Ja tiez potrebujemd at opravne vykazy na DU, uctovnictvo sme neotvarali, len vidim ze mi SW nedotiahol spravne sumy do spravnych koloniek, potrebujem to poposuvat.

Vzdy manualne prerabam Suvahu a VZaS, ale pri jednej firme mi to nejako uslo :( Vidim to az teraz, ked potrebujem zapisat do vykazov 2010 sumy predchadzajuceho obdobia, ze su to hluposti...
wallie
10.03.11,12:53
z podania opravných výkazov žiadne sankcie zo strany DÚ nevyplývajú, ak nedošlo aj k zmene výšky dane v daň. priznaní
Stefan2005
10.03.11,13:00
... aj opravovanie výkazov prebieha v súlade s určitými pravidlami; ak boli schválené (v rámci UZ), tak potom k nim treba pristupovať v tomto duchu...teda ako účtovník si nemôžem len tak povedať, že prerobím výkazy a dám na DÚ.

Téma už rozoberaná na porade, napr. tu:
http://www.porada.sk/t115560-chyba-v-uctovnictve.html
Stefan2005
10.03.11,13:15
Ešte jedna poznámka: účtovné výkazy naväzujú na účtovníctvo (účtovné knihy).

"V prípade skutočností, ktoré účtovná jednotka zistí po dni zostavenia účtovnej závierky rozhoduje moment schválenia účtovnej závierky valným zhromaždením. Účtovná jednotka môže otvoriť účtovné knihy do schválenia účtovnej závierky iba v prípade, ak sa má zabezpečiť verný a pravdivý obraz účtovníctva. Po schválení účtovnej závierky sa účtovné knihy otvárať nemôžu. Ak účtovná jednotka zistí skutočnosti po schválení účtovnej závierky, uskutoční zápisy v tom období, v ktorom tieto skutočnosti zistila a uvedie to v poznámkach."

zdroj: http://www.uad.sk