alchstuip
10.03.11,13:05
Dobry den,

Ma niekto skusenosti s tymito kindertraktormi? Potrebujeme kosit asi 30 - 35 arov (trava, porast pod stromami, v sade) a na klasicku benzinovu kosacku je to uz privela.

Poziadavky su nasledovne:
-samozrejme co najvyssia kvalita
-co najvacsi zberny kos
-co najnizsia cena
-bonus - moznost doplnit co najviac prislusenstva

vopred dakujem
legolas
10.03.11,13:46
[QUOTE=alchstuip;1683151]Dobry den,

Ma niekto skusenosti s tymito kindertraktormi? Potrebujeme kosit asi 30 - 35 arov (trava, porast pod stromami, v sade) a na klasicku benzinovu kosacku je to uz privela.

Poziadavky su nasledovne:
-samozrejme co najvyssia kvalita
-co najvacsi zberny kos
-co najnizsia cena
-bonus - moznost doplnit co najviac prislusenstva

vopred dakujem

vieš čo? naklikaj si na nete "záhradná technika" a tam máš výber traktorov aký len chceš a za koľko to chceš...:):)
alchstuip
10.03.11,14:18
Super rada.... fakt... :D

mam uz hladania na nete plne zuby, skor by som privital nejake osobne skusenosti, typu "toto mame doma, sme spokojni" pripadne "tento typ nebrat, ma take a take nevyhody" ....
legolas
11.03.11,06:17
Super rada.... fakt... :D

mam uz hladania na nete plne zuby, skor by som privital nejake osobne skusenosti, typu "toto mame doma, sme spokojni" pripadne "tento typ nebrat, ma take a take nevyhody" ....

.. verím, že keď máš na traktor, tak máš aj auto a možno nie jedno:), pýtam sa..., radil ti niekto pri tejto kúpe? neverím, takže aj v tejto veci sa poraď sám so sebou:):)
alchstuip
11.03.11,06:55
legolas, zahradny traktorcek v cene okolo 2000 eur je trosku niekde inde ako auto za minimalne 10 000.... Okolo aut sa motam asi 15 rokov a mam s nimi nejake skusenosti.
Co sa tyka traktorov, mam skusenosti akurat s T4K14 ktory mame dlhe roky (viac stoji ako ide) Ten vsak na kosenie moc vhodny nieje, je dost velky a manevrovat s nim po sade alebo kosit dvor pri dome je trosku nepohodlne.... mat hektarovu luku a kosit travu na seno, to by bolo o inom, ale ked potrebujeme skor esteticku stranku a nechceme stravit kosenim 10 dni do mesiaca, ako jedine vychodisko vidim zahradny traktor alebo rider.

Vsetci sme dost pracovne vytazeny, takze cas je len cez vikendy, ale trava rstie bez ohladu na to ci mame alebo nemame cas. Potrebujeme travu rychle pokosit, pokosenu nikam na kompost vyklopit a zachranit si kusok casu aj na ine aktivity, preto sa pytam ludi tu, ci s tym maju skusenosti a ci sa s nimi podelia.
Samozrejme, necakam, ze tu bude debatovat 200 ludi, ale snad sa najde aj niekto, kto aspon nejake skusenosti ma.
Mária27
11.03.11,12:52
Moja dcera ti pise :



Mame nieco taketo:

http://dom.bazos.sk/inzerat/7112589/Predam-traktorovu-kosa%C4%87ku-MURRAY.php



kupovali sme to na inzerat od chlapa, co predava aj nove, a opravuje starsie, priblizne v tej cene 700-800€. Nove s takym vykonom stoja 2-3 nasobok

Sluzi uz 3 roky bez problemov, bezna udrzba olejovanie, brusenie nozov...

Kosime len cez vikendy, nie pravidelne kazdy.Ked podrastie viac, najskor dame vyssie kosenie, nema problem pokosit. Tiez nie je problem kosit na nizko – ihrisko udrziavame takmer „anglicky koberec“.

Pokosi aj tahave malincie, tvrdsie rakosie, praslicky...co mal manzel problem rucne krovinorezom prebehlo akoby nic.

Soferovanie je velmi jednoduche, zvladaju aj deti nizsieho skolskeho veku- pouzivaju bez kosenia namiesto motokary. Ma to dobry rajt, da sa celkom dobre docistovat okolo stromov.

Spotreba nadrze je na cca 2x kosenie 10-15arov, casovo cca za 1h pokosime celu zahradu. Spokojnost, odporucam, ten vykon 11-12 je dostatocny.
alchstuip
12.03.11,19:45
Tak, snad sa nasiel vhodny kandidat.... cela lepsia ako v Mountfielde a snad aj kvalita bude vyssia ako super bomba Mounfield znacky
http://chrome.sk/index1.php?action=detail&id_tovar=1082&t=zahradny-traktor-husqvarna-cth-126
mino2
14.03.11,06:33
Tak ja vlastním MTD Spider 96. Nemá bohužial koš ako chceš Ty. Ja s ním kosím záhradu cca 35a. Na jar skoro každý 2-3 ti den. Traktorík som kupoval cca pred 3 rokmi a od vtedy len mením olej, lejem benzín a občas brusim nože. Za traktorík som kupil origo vlečku a na nej keby si videl čo som už povláčil.... Tu využívam aj za štvorkolku. Na traktorík som prirobil ťažné s gulou a v pohode naládujem príves za auto drevom a ťahá bez problémou. Neviem si ho vynachváliť. kosenie je strašný relax na tom a vždy ked kosím tak ide so mnou aj malý synček.
Jakub2245
13.07.19,18:47
Zdar páni, tiež som pred nejakou dobou hľadal kosačku traktorovú. Nevedel som sa rozhodnúť tak som veľa čítal https://www.testado.sk/najlepsie-zahradne-traktory/ nakoniec som vybral Cub Cadet XT3 QR95 (https://zahradne-traktory.heureka.sk/cub-cadet-xt3-qr95/#utm_source=testado.sk&utm_medium=affiliate&utm_campaign=20068&utm_content=Text%20link) je to drahé ako čert, ale ak máš veľká pozemok, nemáš o čom premýšľať. Každopádne si to načítaj a vyber podľa seba :)
bodliak
13.07.19,19:06
Po 8 rokoch si možno aj aktuálny, starú bude potrebovať vymeniť.
Terezia13
14.07.19,18:19
my máme všetko od Šupu, maximálna spokojnosť