horin
10.03.11,14:18
Zdravim,
neviete mi poradit ci a ak ano tak ake velke clo budem platit ak si objednam slnecne okuliare z ebayu v hodnote 189USD + 30USD postovne. Predajca je z USA. Podla toho co som sa docital budem platit clo 2,9% + 20% DPH teda to vychadza na nejakych 195€ vo vysledku. Vypocital som to spravne?
vulxy
10.03.11,16:18
ja som si objednaval vela veci z e-bay ale clo som nikdy neplatil,za slnecneokuliare uz vobe .czaplatis to cez pay-pal napis predavajucemu nech ti to oznaci ako gift a pride ti to domov (na postu).
horin
10.03.11,16:30
ked to oznaci ako gift odstrani sa aj nutnost doplatit DPH na slovensku? Este jedna otazka, nemaju predajcovia s oznacovanim za gifty problemy? Väcsina top-rated sellerov ma totiz napisane v podmienkach ze zasielky neoznacuju ako gifty kvoli americkym zakonom.
vulxy
11.03.11,05:16
ked to oznaci ako gift odstrani sa aj nutnost doplatit DPH na slovensku? Este jedna otazka, nemaju predajcovia s oznacovanim za gifty problemy? Väcsina top-rated sellerov ma totiz napisane v podmienkach ze zasielky neoznacuju ako gifty kvoli americkym zakonom.

normalne napis predajcovi a dohodni sa s nim,sa budes divit aky su ochotny aspon ja mam take skusenosti