MilanH
10.03.11,15:46
Zdravim, na PC mam nainstalovane dva systemy Windows XP a W7. Kazdy na inom disku. Doteraz sa ma pri pustani PC vzdy pytalo, ktory system chcet pustit. Teraz som vsak musel preinstalovat XPcka a zmyzla mi ta moznost vyberu systemu a automaticky mi spusta XP.
Da sa to tam dako nahodit aby sa to znova pytalo?
Arnold123
10.03.11,15:12
Reinštaláciou si si zrušil MBR z Windows 7. Malo by stačiť ho znovu fixnúť pomocou inštalačného DVD Windows 7: http://windows7themes.net/how-to-fix-mbr-in-windows-7.html
MilanH
11.03.11,10:31
No je to tam zaujimave ale ja mam ten problem, ze mne z DVD nenabootuje a DVD s W7 mozem spustit az v XP a tam uz tu moznost Opravy nemam. Neda sa to dako inak spravit?
newmi
11.03.11,10:35
treba nastavit v biose boot prioritu tak aby DVD (CD) bolo prve. Ak to tam je a aj tak nebootuje, tak potom to nie je original instalacne DVD alebo je DVD poskodene
Juraj Tlach
11.03.11,10:53
Niektoré biosy podporujú aj F12, pri štarte ak stlačíš, môžeš si bootovanie vybrať.Prečo vlastne chceš to XP?
MilanH
11.03.11,16:48
Ja chcem oba. Ono to DVD v bratovom pocitaci normalne nabootuje. Ja ma trosken starsi pocitac a napise ze nedokaze z neho nabootovat. Ako nastavit odkial ma bootovat viem.
Juraj Tlach
11.03.11,17:09
Niečo čo ide v xp ti nejde na w7? zrejme nie je bootovateľné to dvd!?
Juraj Tlach
11.03.11,17:14
ako máš zapojené mechaniky?ide1...ide2...slave??
Juraj Tlach
11.03.11,17:48
Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.
Juraj Tlach
12.03.11,09:34
Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.
ešte som zabudol, ak to nepôjde v spustiť, stačí to napísať v cmd.(start-spustit-cmd)
MilanH
12.03.11,14:09
Dá sa to aj z win.xp.Vlož tam dvd a v start vyper položku "spustiť", kde napíš príkaz - E:\boot\ bootsect.exe /nt60 all
E: znamená písmeno mechaniky.Potom reštartuj.Nabehne win7.opäť daj start a spustiť a napíš príkaz - bcdedit /create {ntldr} -d
čím upravíš spúšťací príkaz.potom už len reštart a malo by to vyhodiť hlášku na výber OS.

Vrela vdaka
Juraj Tlach
13.03.11,08:42
Vrela vdaka
Stále si ale nepovedal, načo ti sú obydva?!
KoxXxo
13.03.11,10:09
Závidíš, ja mám tri.
Juraj Tlach
13.03.11,10:17
To je milé, linux a win pochopím, ale win a win...?!
MilanH
13.03.11,11:01
Lebo hardwarove vybavenie mojho PC nie je take dobre aby som mohol naplno vyuzit W7. No raz som to skusal ci mi pojde W7 na PC a vcelku siel tak som ho tam nechal. No a ked uz tam je tak nech ho mozem sem tam aj vyuzit.
Juraj Tlach
13.03.11,11:33
ach tak.čo to vybavenie trocha upgradnuť?w7 celkom slušne nahradí xp."omylom" micr. bola vista, čo ho posunulo vo vývoji trocha nazad.no w7 táto zlátanina oboch je veľký krok dopredu.no nech sa darí:)