Danuľa365
10.03.11,17:21
Ahojte, môže mi niekto poradiť

do 1.4.2010 som poberala materský príspevok,ktorý sa vraj započítava do príjmov, od 1.4. som poberala rodičovský príspevok. V septembri mi vyplatil zamestnávateľ náhradu mzdy za nevyčerpanu dovolenku, kde mi zrazil aj daň z príjmu. Žiadne iné príjmi som nemala a chcela by som si podať daňové priznanie aby mi zrazenú daň vrátili. Do príjmov si mam započítať vyplatenú materskú napr.
800 EUR + mzda 500 ? môžem si uplatniť aj daň z úrokov? - nezdaniteľ.časť ? Aké tlačivo daň.pr. použiť?
veronikasad
10.03.11,16:29
Ahojte, môže mi niekto poradiť

do 1.4.2010 som poberala materský príspevok,ktorý sa vraj započítava do príjmov, od 1.4. som poberala rodičovský príspevok. V septembri mi vyplatil zamestnávateľ náhradu mzdy za nevyčerpanu dovolenku, kde mi zrazil aj daň z príjmu. Žiadne iné príjmi som nemala a chcela by som si podať daňové priznanie aby mi zrazenú daň vrátili. Do príjmov si mam započítať vyplatenú materskú napr.
800 EUR + mzda 500 ? môžem si uplatniť aj daň z úrokov? - nezdaniteľ.časť ? Aké tlačivo daň.pr. použiť?
Pýtaš sa na vlastné daňové priznanie alebo možnosť uplatnenia nezd.časti základu dane na manželku (v manželovom DP) ?

Ak na svoje DP, materské ani RP nie je zdanitelným príjmom.
Danuľa365
10.03.11,16:44
na vlastné DP, takže príjem z materskej by som nikde neuvádzala?
vrátia mi teda daň o mzdy aj z úrokov keď poberám rodičovský príspevok?
veronikasad
10.03.11,16:46
na vlastné DP, takže príjem z materskej by som nikde neuvádzala?
vrátia mi teda daň o mzdy aj z úrokov keď poberám rodičovský príspevok?
ak chceš vrátiť aj daň z úrokov, musíš vyplniť B-čko. Úroky v odd. VII. r. 2, daň z úrokov na r.99
Danuľa365
10.03.11,16:52
ďakujem, dobré správy zohrejú