koralkak
10.03.11,18:07
Dobrý večer prajem,

chcem poprosiť o radu, či je možné odstúpiť od Dohody o vykonaní práce zo strany zamestnanca. Začala som pracovať na Dohodu v jednej firme, no črtá sa mi zamestnanie na trvalý pracovný pomer v inej spoločnosti. Rada by som vedela, či môžem odstúpiť od Dohody o vykonaní práce a za akých podmienok. Veľmi pekne ďakujem a želám pekný večer všetkým :-))
Mária27
11.03.11,08:42
Zákonník práce
§§ 226

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce...
koralkak
18.03.11,10:42
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď Mária, pekný dník želám.