ediROV
10.03.11,19:27
Myslim týkajúcich sa vybavovaciek. Niekde som pocula, ze je jednoduchsie zriadit bufet. Som zvedava na vase nazory.

Podelte sa so mnou prosim :)
Economic
10.03.11,20:18
Myslim týkajúcich sa vybavovaciek. Niekde som pocula, ze je jednoduchsie zriadit bufet. Som zvedava na vase nazory.

Podelte sa so mnou prosim :)

Na kaviareň - treba mať vyučeného kuchára alebo čašníka - teda zodpovednú osobu. Je to viazaný predmet podnikania. Bufet sa môže prevádzkovať bez zodpovednej osoby - je teda voľným predmetom podnikania.
blavaciko
11.03.11,06:52
aj na kaviaren staci volna zivnost

volna zivnost :



22.2 Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu:

 príprava a predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál a nápojov
 príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov
 príprava a predaj na priamu konzumáciu zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy
 príprava a predaj na priamu konzumáciu jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok
 predaj cukrárenských výrobkov na priamu konzumáciu
 predaj na priamu konzumáciu po domácky vyrobeného vína a s ním spojený predaj sezónnych jedál na priamu konzumáciu, ak sa nevykonáva viac ako 4 mesiace v roku
 pečenie mrazených pekárenských polotovarov (fornetti)
 ...
Poznámka:
Živnostenské oprávnenie nezahŕňa možnosť vykonávania pohostinskej činnosti podľa § 38 ods.1 živnostenského zákona.




zivnostensky zakon:



§ 38

Pohostinská činnosť

(1) Pohostinskou činnosťou sa rozumie príprava a predaj jedál a nápojov, ak sa podávajú na priamu konzumáciu na mieste (ďalej len "predaj na priamu konzumáciu"). Súčasťou oprávnenia na pohostinskú činnosť je aj s ňou spojený predaj polotovarov alebo doplnkového tovaru a predaj na priamu konzumáciu podľa odseku 2.

(2) Pohostinskou činnosťou nie je na účely tohto zákona predaj na priamu konzumáciu

a) nealkoholických a priemyselne vyrábaných mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov,
b) zmrzliny, ak sa na jej prípravu použijú priemyselne vyrábané koncentráty a mrazené krémy,
c) tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál,
d) jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžok.

(3) Pohostinskou činnosťou nie je ani predaj na priamu konzumáciu po domácky vyrobeného vína a s ním spojený predaj sezónnych jedál na priamu konzumáciu, ak sa nevykonáva viac ako 4 mesiace v roku.