kazakov
10.03.11,19:53
Ahojte

Práve som spravil skúšky v autoškole a chcem si isť vybaviť vodičak v inom meste ako som robil skúšky.
Neviete či je to možné alebo si ho musím vybaviť len tam kde som robil skušky??
Najlepšie ak by odpovedal niekto s podobnou skúsenosťou.

Ďakujem.
220870
10.03.11,19:00
Pokiaľ viem tak skúšobný komisár ktorý vás skúšal musí poslať do ba výsledok skúšiek a oni na základe tohto rozhodnú o vydaní VO ktoré zašlú na okresný dopravný inšpektorát kde si potom pôjdete vyzdvihnúť VP.Takže si myslím že ak ste dopredu nepožiadali o zmenu adresy vydania tak s tým asi nič neurobíte.
ivka70
10.03.11,19:10
O vydanie vodicskeho preukazu si mozes poziadat kdekolvek v SR na okresnom oddeleni PZ.
Ono to cele funguje tak, ze potvrdenie o absolvovanej skuske asi do 7 dni nahodia do systemu a potom uz pri ziadosti o vydanie oddelenie PZ len nazrie, ci je to v systeme a urobi foto a vyda VP.

Vodičské preukazy vybavíte na oddeleniach dokladov poriadkovej polície príslušného okresného riaditeľstva Policajného zboru. Príslušné oddelenie dokladov prijíma žiadosti o vyhotovenie vodičského preukazu ústnym oznámením držiteľa vodičského oprávnenia. Žiadateľ o vydanie vodičského preukazu podáva žiadosť osobne na oddelení dokladov. Vodičský preukaz vydá orgán Policajného zboru príslušný podľa miesta udelenia vodičského oprávnenia alebo orgán Policajného zboru, kde si žiadateľ podá žiadosť o vydanie vodičského preukazu. http://www.minv.sk/?podanie-ziadosti-o-vyhotovenie-vodicskeho-preukazu-1