lulu74
10.03.11,21:33
Plánujem v lete stráviť dovolenku v okolí Bystrianskej jaskyne a navstevovat speleoterapiu po dobu minimálne 10 dní so synom alergikom. Na internet je dosť informácií o skutočnosti že sa v tejto jaskyni speleoterapeutická liečba robí už roky,ale potrebovala by som osobné skúsenosti a komentáre,lebo všetko ostatné je len marketing. Jeden vstup je 20euro (2 hodiny) takže ak plánujem investovať 200 euro snažím sa najprv zistiť realitu a ďakujem za každý komentár , odporúčanie, či varovanie.
bv_alexandra
11.03.11,06:33
My sme neboli síce v Bystrianskej ale Jasovskej jaskyni ked sme boli na liečení v Štose s dcérou a určite to má veľmi dobré účinky na zdravie.
Ide vlastne o to že sa tam otužujú priedušky.
Moja malá po absolvovani celej terapie nebola celý rok chorá na priedušky. Takže ak máte možnosť odporúčam. Nie je to len marketingový ťahak má to naozaj svoje účinky.
Prebieha to tak že v jaskyni sa spí myslím hodinu na lehátakch v spacákoch.
Najskôr som si myslela že tam tie deti hodinu nevydržia ale úplne bez problom, niektoré sme mali problém aj zobudiť:D
bv_alexandra
11.03.11,07:20
Ešte doplnim ak pôjdete v lete, nezabudnite si pribaliť aj zimnú bundu a teplé oblečenie,vrátane hrubých ponožiek:D v jaskyni je zima
:)
lulu74
11.03.11,07:44
Ďakujem za informáciu..dúfam, že sa ozve aj niekto kto má skusenosti s Bystrianskou jaskyňou, ale určite to skúsim. Zaujímalo ma napríklad ako deti zvládajú ten teplotný rozdiel ak ideme v auguste..vonku 30st vnútri 8-9 st. dosť šokujúce.
lulu74
11.03.11,13:43
tak som si pozerala cennik Bystrianskej jaskyne-1 vstup na speleoterapiu je 20 euro a v Jasovskej jaskyni je ten istý vstup za 8,30 euro (kupuje sa v kupeloch Štos). Tak by ma zaujímalo čím je Bystrianska jaskyňa resp.speleoterapia v nej skoro 3x hodnotnejšia ako je jaskyňa Jasovská? Keďže odporúčaná liečba je 14 vstupov tak rozdiel medzi 280 + registračný poplatok 20 euro v Bystrianskej..teda 300 euro a 116,20 za 14 vstupov v Jasovskej činí 183,80 eura.. za ten rozdiel sa tam na 14 nocí napriklad viem ubytovať. Ved toto je nenormalny rozdiel..prečo?