Diamant
22.12.05,08:01
Ahojte Poraďáci,
všetko od vás čítam ako detektívku.
Obraciam sa preto na vás s dotazom. Máme všetkých zamestnancov na dobu určitú. Pri jednom sa nám stalo (konateľ nebol dlhšie prítomný), že sme mu druhé predĺženie dali s časovým posunom no a on to nepodpísal, že keď sme zabudli tak je to naša chyba a že on je automaticky v dobe určitej. Poraďte mi prosím, ja som preštudovala Zákonník práce, ale nič podobné som tam nenašla. Ďakujem a prajem vám príjemné sviatky.:( :mad:
bendži
22.12.05,07:06
pozri §71 - skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu:

bod 2:
"Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak."
ajobs
22.12.05,07:12
A ste firma do 20 zamestnancov, alebo nad 21 ??
Pretože neustále predlžovanie pracovného pomeru na dobu určitú je možné iba pri určitých kategóriách zamestnancov, napr. vo firmách do 20 ľudí.
Diamant
22.12.05,07:18
Máme 105 zamestnancov. Takže najdlhšie 3 roky.
ajobs
22.12.05,07:50
Ahojte Poraďáci,
všetko od vás čítam ako detektívku.
Obraciam sa preto na vás s dotazom. Máme všetkých zamestnancov na dobu určitú. Pri jednom sa nám stalo (konateľ nebol dlhšie prítomný), že sme mu druhé predĺženie dali s časovým posunom no a on to nepodpísal, že keď sme zabudli tak je to naša chyba a že on je automaticky v dobe určitej. Poraďte mi prosím, ja som preštudovala Zákonník práce, ale nič podobné som tam nenašla. Ďakujem a prajem vám príjemné sviatky.:( :mad:

Konateľ nemusí byť je jediná osoba vo firme so 105 zamestnancami, ktorá podpisuje pracovné zmluvy a ich dodatky. Môže to byť ďalšia splnomocnená osoba, napr. personálny manager, alebo aj niekto iný.
Mal by mať písomné poverenie, ale nie je to podmienka platnosti právneho úkonu ( pozri §§ 9-10 ZP ).
Pri právnych úkonoch v obchodných záväzkových vzťahoch platia primerane ustanovenia §§ 13-16 Obchodného zákonníka.
Diamant
22.12.05,09:22
Vďaka vám!!!!