wifon
10.03.11,22:19
Zdravim Vas,

Ma niekto skusenosti so ziskavanim investicii od sponzorov? Planujem rozbehnut jeden projekt, ktory by podporoval mladych ludi najma v sportovych aktivitach. Z vyzbieranych financii by sa zlepsovali podmienky pre tychto ludi, organizovali sutaze atp. Je take nieco na Slovensku vobec mozne? :D

S tym aj suvisi aku pravnu formu zvolit? Ci neziskovku alebo obcianske zdrusenie, ... ?

Dik, Jozef
martinaj
12.03.11,06:36
Podľa mňa je vhodnejšia forma občianskeho združenia, lebo to má menej povinností, napr. nemá na rozdiel od neziskovej organizácie povinnosť vyhotovovať výročnú správu.
Sponzorstvo ako také u nás definované nie je, financie môžu byť získané napr. ako dar (nedaňový náklad u darcu a nedaňový príjem u príjemcu).
derek191919
12.03.11,09:43
Zdravim. My sme mali neziskovku, v ktorej sme sa chceli zaoberať vzdelávaniu na stredných školách ale sponzorov sme vobec nezohnali. Malé firmy nemajú o to záujem a veľké firmy ako su mobilný operátory a slovnaft a pod. majú svoje programi na ktoré prispievaju. Napr. T-mobile prispieva na Hudbu a pod. Každá z týchto veľkých firiem má osobu čo sa tým zaoberá, tak odporúčam napísať na nejake infocentrum mail aby Vam poskytli kontakt na tú osobu a tej sa popýtať potom na čo tá daná firma prispieva a aké majú podmienky, lebo vačšina týchto firiem chce to čo prispeli aj vydokladovať, čiže naprv by som si zistil ktoré firmy prispievajú na to čo potrebuješ a až potom by som zakladal n. o. My sme to takto riešili a neziskali sme na tu našu oblasť nič, ale určite tam niekto podporoval aj šport, ale neviem Vam povedať aka firma, lebo fakt sme si vytvorili zoznam najvačšich firiem a tie sme oslovovali. Odporučam osloviť operatorov, automobilky, a pod.
wifon
13.03.11,10:04
Jasne no, tiez som planoval nejake vacsie firmy. Len som to premyslal zrobit trosku inak. Nie poskytovanie prostriedkov na urcitu konkretnu vec, ale vytvorit nejake konto alebo co, kde by sponzori mohli poskytnut lubovolne prispevky a tieto prostriedky by sa nasledne cerpali. Neviem do akej miery je to mozne nakolko viem, ze peniaze len tak "na nic" neda asi nik.... :(
derek191919
16.03.11,12:50
No tak tie velke firmy majú aj svoje formuláre, kde vyplnaš na čo to chceš použiť, akú výšku od nich vyžaduješ, akú výšku financií do toho dávaš ty. Len tak ti peniaze nikto nedá že "na" a použi ich na tvoj projekt, musíš im o tom povedať a aj detaily a následne aj vyúčtovať, ved zisti si popredu aké majú podmienky, nám poslali z vela velkých firiem formuláre čo potrebovali aby sme vyplnili aby to mohli posudiť.
wifon
16.03.11,12:56
No tak tie velke firmy majú aj svoje formuláre, kde vyplnaš na čo to chceš použiť, akú výšku od nich vyžaduješ, akú výšku financií do toho dávaš ty. Len tak ti peniaze nikto nedá že "na" a použi ich na tvoj projekt, musíš im o tom povedať a aj detaily a následne aj vyúčtovať, ved zisti si popredu aké majú podmienky, nám poslali z vela velkých firiem formuláre čo potrebovali aby sme vyplnili aby to mohli posudiť.
A dali ti nejake financie?
derek191919
16.03.11,13:00
praveže nedali, lebo prispievajú Na hudbu, šport, nemocnice alebo konkretne na nejake zname neziskovky ako Modrý Anjel, Konto Markíza a pod. a ja som mal neziskovku zameranu na vzdelavanie a na to som nezohnal nikoho.
wifon
16.03.11,13:09
praveže nedali, lebo prispievajú Na hudbu, šport, nemocnice alebo konkretne na nejake zname neziskovky ako Modrý Anjel, Konto Markíza a pod. a ja som mal neziskovku zameranu na vzdelavanie a na to som nezohnal nikoho.
A hodil by si mi pls nejake tipy na firmy ktore si oslovoval? Ak mozem poprosit...Dik
derek191919
16.03.11,13:13
T-Mobile, Orange, O2, Škoda, Volkswagen, Slovnaft, OMF, ČSOB, Tatra Banka, VUB, Microsoft, Hewlet-Packard, Dell, IMB, proste všetky taketo veľké, ja som si ich písal priebežne do telefonu ked som nejaku velku firmu zbadal na nejakom produkte alebo v reklame...
wifon
16.03.11,13:14
T-Mobile, Orange, O2, Škoda, Volkswagen, Slovnaft, OMF, ČSOB, Tatra Banka, VUB, Microsoft, Hewlet-Packard, Dell, IMB, proste všetky taketo veľké, ja som si ich písal priebežne do telefonu ked som nejaku velku firmu zbadal na nejakom produkte alebo v reklame...
:D jasne treba chodit a cekovat, super mega dik :)