vanilka
11.03.11,08:06
ZC bol evidovany na UP a poberal aj davku v nezamestnanosti za januar 2010, zaroven v tom istom case pracoval aj na dohodu...zvysok roka na zmluvu.....ma narok na plnu vysku zamestnaneckej premie????

ja si myslim ze ano, ved aj pocas januara mal prijmy zo zavislej cinnosti

co vy nato?
katka50
11.03.11,07:11
ZC bol evidovany na UP a poberal aj davku v nezamestnanosti za januar 2010, zaroven v tom istom case pracoval aj na dohodu...zvysok roka na zmluvu.....ma narok na plnu vysku zamestnaneckej premie????

ja si myslim ze ano, ved aj pocas januara mal prijmy zo zavislej cinnosti

co vy nato?
Ak v každom mesiaci PP mal zd. príjem, tak áno-má nárok na ZP za 12 mesiacov.
Dav
11.03.11,07:12
Má nárok za 11 mesiacov, ale príjem z dohody sa mu počíta do príjmu zo ZČ.
veronikasad
11.03.11,07:17
ZC bol evidovany na UP a poberal aj davku v nezamestnanosti za januar 2010, zaroven v tom istom case pracoval aj na dohodu...zvysok roka na zmluvu.....ma narok na plnu vysku zamestnaneckej premie????

ja si myslim ze ano, ved aj pocas januara mal prijmy zo zavislej cinnosti

co vy nato?
doplň prosím výšku príjmov
vanilka
11.03.11,07:27
doplň prosím výšku príjmov

uhrn prijmov dohoda a PP je 3043,30
vanilka
11.03.11,07:28
Má nárok za 11 mesiacov, ale príjem z dohody sa mu počíta do príjmu zo ZČ.

preco len 11 mesiacov??? ved dohoda je posudzovany prijem...
vanilka
11.03.11,07:30
Ak v každom mesiaci PP mal zd. príjem, tak áno-má nárok na ZP za 12 mesiacov.


ale do posudzovanych prijmov pre urcenie VYSKY premie NIE NAROKU sa beru prijmy nielen z PP ale aj dohody lebo oba su prijmy posudzovane...tj. prijmy zo zavislej cinnosti

33a ods.4
katka50
11.03.11,07:36
ale do posudzovanych prijmov pre urcenie VYSKY premie NIE NAROKU sa beru prijmy nielen z PP ale aj dohody lebo oba su prijmy posudzovane...tj. prijmy zo zavislej cinnosti

33a ods.4
Nerozumiem. Veď som Ti napísala, že má nárok za 12 mesiacov.
Dav
11.03.11,07:38
preco len 11 mesiacov??? ved dohoda je prijem posudzovany prijem...
Kto bude mať nárok na zamestnaneckú prémiu za rok 2010


Nárok na zamestnaneckú prémiu bude mať daňovník, ak splní všetky ďalej uvedené podmienky :

dosiahne zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti a to príjmy zo súčasného alebo z predchádzajúceho pracovnoprávneho vzťahu, služobného pomeru, štátnozamestnaneckého pomeru alebo členského pomeru, alebo z obdobného vzťahu, v ktorom je daňovník pri výkone práce pre platiteľa príjmu povinný dodržiavať pokyny alebo príkazy platiteľa príjmu, alebo príjmy za prácu žiakov a študentov v rámci praktického vyučovania alebo príjmy z prostriedkov sociálneho fondu, pričom musí ísť o závislú činnosť vykonávanú len na území Slovenskej republiky, v úhrnnej výške aspoň 6-násobku minimálnej mzdy - pre rok 2010 teda najmenej 6 x 307,70 € = 1846,20 €,
bude poberať tieto príjmy aspoň šesť kalendárnych mesiacov (nemusí to byť 6 kalendárnych mesiacov po sebe, môžu byť "na preskáčku"), nezapočítava sa však kalendárny mesiac, za ktorý dosiahol príjmy len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru,
neuplatní si v daňovom priznaní "oddanenie" príjmov zdanených zrážkovou daňou podľa § 43 ods. 7, (netýka sa to príjmov zo závislej činnosti zdanených zrážkovou daňou, tie si môže "oddaniť"),
nebude poberať podiely na zisku (dividendy) pri majetkovej účasti v obchodnej spoločnosti alebo družstve alebo ako člen štatutárneho alebo dozorného orgánu obchodnej spoločnosti alebo družstva alebo ako tichý spoločník s.r.o. alebo ako podielnik pozemkového spoločenstva s právnou subjektivitou,
nebude poberať podiely na zisku ako zamestnanec bez účasti na základnom imaní obchodnej spoločnosti alebo družstva,
nebude poberať príjmy za prácu likvidátorov, prokuristov, nútených správcov, členov družstiev, spoločníkov a konateľov spoločností s ručením obmedzeným a komanditistov komanditných spoločností,
nebude mať príjmy ako ústavný činiteľ Slovenskej republiky, verejný ochranca práv, poslanec Európskeho parlamentu, prokurátor alebo vedúci ostatných ústredných orgánov štátnej správy Slovenskej republiky,
nebude poberať odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev alebo odmeny za výkon funkcie,
nebude poberať odmeny obvinených vo väzbe a odmeny odsúdených vo výkone trestu odňatia slobody poskytované podľa osobitného predpisu,
nebude poberať obslužné,
nebue mať nepeňažné príjmy v súvislosti s poskytnutím služobného vozidla na súkromné účely,
nebude mať príjmy dané ako zvýhodnenie pri nákupe zamestnaneckej opcie,
nebude mať príjem plynúci z výhry alebo ceny zo súťaže vyhlásenej zamestnávateľom,
nebude mať príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu podľa § 6 zákona o dani z príjmov, okrem prípadných príjmov zdanených zrážkovou daňou, pri ktorých neuplatní "oddanenie",
nebude mať príjmy z kapitálového majetku podľa § 7 zákona o dani z príjmov, okrem prípadných príjmov zdanených zrážkovou daňou, pri ktorých neuplatní "oddanenie",
nebude mať ostatné príjmy podľa § 8 zákona o dani z príjmov, okrem prípadných príjmov zdanených zrážkovou daňou, pri ktorých neuplatní "oddanenie",
nebude poberať dôchodok (starobný, predčasný starobný, výsluhový) od začiatku príslušného roka, ani nebude mať dôchodok spätne k začiatku roka priznaný,
nebude zamestnancom, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom roku poskytne príspevok podľa § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti.
vanilka
11.03.11,07:39
Nerozumiem. Veď som Ti napísala, že má nárok za 12 mesiacov.

mna len zmiatla ta skratka ze PP

dik
kimart
16.03.11,09:58
prosím súrne o kontrolu, či som postupovala správne:
zamestnanec mal príjmy zo ZČ + DVP = 2419,22-261,17 (odvody)
ZD je teda 2158,05€, vychádza mi nárok na zamest. prémiu: 3199,2x7 mesiacov (z minim. mzdy)=91,61€, môžem požiadať DÚ aj o vrátenie zrážkovej dane v hodnote 88€? z DVP????? ďakujem
veronikasad
16.03.11,09:59
prosím súrne o kontrolu, či som postupovala správne:
zamestnanec mal príjmy zo ZČ + DVP = 2419,22-261,17 (odvody)
ZD je teda 2158,05€, vychádza mi nárok na zamest. prémiu: 3199,2x7 mesiacov (z minim. mzdy)=91,61€, môžem požiadať DÚ aj o vrátenie zrážkovej dane v hodnote 88€? z DVP????? ďakujem
kolko mesiacov trval pracovný pomer ?
kimart
16.03.11,10:25
pracovný pomer 7 mesiacov
kimart
16.03.11,11:12
prosím, mám to dobre?
kimart
16.03.11,12:21
poprosím o usmernenie : zamestnanec (11 mesiacov) +DVP- odvody = 2158,05
Zamestnanecká prémia: 4025,7-2158,05=1867,65:12x11= 1712,01x 19%= 325,28€ a môžem tiež požiadať o vrátenie zaplatenej zrážkovej dane?
ewita888
16.03.11,12:29
poprosím o usmernenie : zamestnanec (11 mesiacov) +DVP- odvody = 2158,05
Zamestnanecká prémia: 4025,7-2158,05=1867,65:12x11= 1712,01x 19%= 325,28€ a môžem tiež požiadať o vrátenie zaplatenej zrážkovej dane?
maximálna ZP je 157,04... namiesto 1867,65 si daj číslo 3199,20 a nárok má aj za mesiac, kedy bola len dohoda..
iriska
17.03.11,17:03
Ahojte, prosím vás o radu. Zamestnankyňa bola v prac. pomere 3 mesiace so mzdou 3x500,-EUR a 9 mesiacov so mzdou 9x360,-EUR. Program Olymp pre tento druhý prac. pomer vypisuje, že má nárok na zamestnaneckú prémiu, ale PROSÍM, nakoľajte ma, ako to ovplyvňuje ten predchádzajúci príjem a ešte aj príjem z prenájmu, ktorý mala v r. 2010 (výšku teraz neviem) :(

Študovala som zamestnaneckú prémiu aj minulý rok, nepochopila som ju celkom a našťastie som to ani nepotrebovala použiť.

Ďakujem za radu.
katka50
17.03.11,18:22
Ahojte, prosím vás o radu. Zamestnankyňa bola v prac. pomere 3 mesiace so mzdou 3x500,-EUR a 9 mesiacov so mzdou 9x360,-EUR. Program Olymp pre tento druhý prac. pomer vypisuje, že má nárok na zamestnaneckú prémiu, ale PROSÍM, nakoľajte ma, ako to ovplyvňuje ten predchádzajúci príjem a ešte aj príjem z prenájmu, ktorý mala v r. 2010 (výšku teraz neviem) :(

Študovala som zamestnaneckú prémiu aj minulý rok, nepochopila som ju celkom a našťastie som to ani nepotrebovala použiť.

Ďakujem za radu.
Ak mala príjem z prenájmu za r.2010, ktorý je vyšší ako 925,95 €, nemá nárok na zamest. prémiu, nemôžeš jej robiť roč. zúčtovanie dane, ale si musí podať DP B.
ferob
06.02.12,13:21
Potrebovala by som poradiť ohľadom zamestnaneckej prémie a príspevkom z úradu práce. Berieme príspevok z ÚP podľa § 60. Veľmi by som bola vďačná keby mi niekto poradil, či majú takýto zamestnanci nárok na zamest. prémiu. Všade kde čítam teraz, tak nachádzam, že nie. Neviete ešte ako to bolo s prémiou za rok 2009 a 2010? Čo čítam, tak takýto zamest. mali nárok na zamest. prémiu v r 2009 a od roku 2010 už nie?