Iduš
11.03.11,07:47
Idem robiť daňové priznanie otcovi, ktorý je s.z.č.o. Ešte som nerobila daňové priznanie. Môže mi niekto poradiť ako začať? Nemám ani nijaký účtovný program. Dá sa nejaký stiahnuť. Ďakujem.
ivka70
11.03.11,06:51
Stiahni si na www.kros.sk program na danove priznania.
Je free a pomoze ti.
Iduš
11.03.11,06:53
dakujem ti na sto krát
veronikasad
11.03.11,06:54
Idem robiť daňové priznanie otcovi, ktorý je s.z.č.o. Ešte som nerobila daňové priznanie. Môže mi niekto poradiť ako začať? Nemám ani nijaký účtovný program. Dá sa nejaký stiahnuť. Ďakujem.
V akej oblasti podniká ? Nemala by si jednoduchšie urobiť mu zdanenie formou paušálnych výdavkov ? Aké mal tržby ?
Iduš
11.03.11,06:55
Mám si stiahnuť demoverziu ALFA? prosím ťa a treba aj nejakú zmluvu podpísať o zodpovednosti za účtovníctvo?
Iduš
11.03.11,06:58
Podniká v športe je tenisový tréner. Neviem aké mal tržby má mi doniesť dnes papiere. Kedy sa robí to zdanenie formou paušálnych výdavkov?
Iduš
11.03.11,06:59
a ako sa to robí?
veronikasad
11.03.11,06:59
Podniká v športe je tenisový tréner. Neviem aké mal tržby má mi doniesť dnes papiere. Kedy sa robí to zdanenie formou paušálnych výdavkov?
Keď sú skutočné výdavky nižšie ako 40 % paušál z príjmov + zaplatené odvody do ZP a SP.

Zmluvy o vedení účtovníctva môžeš mať uzatvorenú (ak si živnostník) ale voči DU je za svoje učto zodpovedný samotný daňovník.
ivka70
11.03.11,07:01
Mám si stiahnuť demoverziu ALFA? prosím ťa a treba aj nejakú zmluvu podpísať o zodpovednosti za účtovníctvo?

http://www.kros.sk/danovepriznania
veronikasad
11.03.11,07:03
a ako sa to robí?
Iduš, v profile máš účtovník - si naozaj účtovníčka ?
Iduš
11.03.11,07:04
Zatiaľ veľmi pekne ďakujem otec donesie papiere a potom uvidím.
Iduš
11.03.11,07:12
ano som účtovníčka ale pracujem roky v rozpočtovej organizácii. Takéto niečo je pre mňa španielska dedina.
KEJKA
11.03.11,07:18
ono je možno dobre, ak sa do profilu to zameranie upresní, ja som sa pred chvíľou v jednej téme neovládla a napísala som, čo možno za chvíľu pôjdem vymazať.
navrhujem - doplň si "účtovník v RO", ako príklad.
lebo je tu hrozne moc "tiežúčtovníkov", ktorých žiaľ je možno brať ako urážku tejto vysokoodbornej profesie.
veronikasad
11.03.11,07:18
ano som účtovníčka ale pracujem roky v rozpočtovej organizácii. Takéto niečo je pre mňa španielska dedina.
Iduš nič v zlom - ja neovládam problematiku účtovníctva v RO. Ak by som sa však uchádzala o prácu účtovníčky v RO, tak si základné veci naštudujem a na príp. nejasnosti sa budem pýtať. Lebo tak ako si položila otázku - nie je čas v tomto období odpovedať.
Použi vyhladávanie na Porade.

Pýtala si sa na zodpovednosť za účto. Preto moja reakcia.
KEJKA
11.03.11,07:20
rozpočtovka je o niečom inom, naozaj veci, o ktoré v tejto téme ide, nemusí ovládať, vôbec sa s nimi doteraz nemusela stretnúť, chce iba pomôcť otcovi. Ale máš pravdu - ak použiíje vyhľadávač, nájde tu kopec užitočných informácií, ktoré možno za 7-10 dní dokáže naštudovať.
veronikasad
11.03.11,07:22
Kejka, úplne s tebou súhlasím.
Iduš
11.03.11,07:23
Hrozne sa červenám, ale myslela som, že kto chce poradí bez nejakých poznámok.
veronikasad
11.03.11,07:25
Hrozne sa červenám, ale myslela som, že kto chce poradí bez nejakých poznámok.
Iduš, ale potom si mala zadať tému - kto mi vyplní DP. Rád si myslím odomňa dostala dosť.
Iduš
11.03.11,07:27
ano dakujem ti za pomoc vážim si to
KEJKA
11.03.11,07:27
nevyčítam ti to, ale sledujeme aj profily, podľa profilu volím formu odpovede, inak začiatočníkovi, inak SZČO v inej oblasti, inak účtovníkovi /systémom "chytrému napovedz......../
Ak si napíšeš do profilu že si účtovník v rozpočtovke, nevyznáš sa v daniach a v PU, nikto sa nebude nad tvojimi otázkami pozastavovať, ja teda skutočne nie.
Iduš
11.03.11,07:30
Áno máš pravdu. Zmením si profil
veronikasad
11.03.11,07:35
pri odpovediach postupujem úplne rovnako ako Kejka, preto moja reakcia ...