sekretariatfatra
11.03.11,08:47
V septembri 2009 som prerušila živnosť, ktorú som mala popri zamestnaní. Nemala som uhradené odvody. V roku 2010, kedy som už vlastne mala pozastavenú živnosť som doplatila časť nezaplatených odvodov z predchadzajúcich rokov. Môžem si teraz urobiť daňové priznanie, v ktorom si odvody uhradené do poisťovní v roku 2010 uplatním? Ide o odvody minulých období. Zdalo by sa mi to normálne, pretože v rokoch kedy som podnikala som si ich neuplatnila.
katarina.j
11.03.11,08:31
Ak si mala v r.2010pozastavenú živnosť, tak ak si bola riadne zamestnaná-zamestnávateľ podáva za teba dan.prizn.typ A, nepodávaš dan.prizn.typ B ako szčo pri pozastav.živnosti(ak to bolo tak celý rok 2010). Ak máš pozastavenú živnosť tak logicky mi z toho vyplýva, že nemáš ani zdanit.prijmy zo živnosti. tak nechápem, aké DP chceš podať pri pozast.živnosti???
veronikasad
11.03.11,08:34
V septembri 2009 som prerušila živnosť, ktorú som mala popri zamestnaní. Nemala som uhradené odvody. V roku 2010, kedy som už vlastne mala pozastavenú živnosť som doplatila časť nezaplatených odvodov z predchadzajúcich rokov. Môžem si teraz urobiť daňové priznanie, v ktorom si odvody uhradené do poisťovní v roku 2010 uplatním? Ide o odvody minulých období. Zdalo by sa mi to normálne, pretože v rokoch kedy som podnikala som si ich neuplatnila.
Ak si živnosť neobnovila do lehoty na podanie DP za rok 2009 (do 31.3.2010), mala si upraviť základ dane o nezaplatené záväzky v DP za rok 2009. Môžeš podať dodatočné DP za rok 2009.