astonmedia
11.03.11,08:41
Ahojte,

viete mi niekto poradiť cez koho zasielať baliky na dobierku do Českej Republiky bez toho aby som si musel zakladat ucet v Ceskej Banke? Viem , že tu už asi boli podobne temy len to neviem najsť tak sa voper odspravedlňujem.
Mária27
11.03.11,07:45
astonmedia
11.03.11,08:00
Dakujem za odpoved:-) O poste viem aj som to takto posielal len postou cestuje balik do ČR tusim tyzden ( skoro ako do Kambodze a nie do susedneho statu). Potrebujem tu dobu skratit a preto hladam ine moznosti.
Chobot
11.03.11,08:42
Ahojte,

viete mi niekto poradiť cez koho zasielať baliky na dobierku do Českej Republiky bez toho aby som si musel zakladat ucet v Ceskej Banke? Viem , že tu už asi boli podobne temy len to neviem najsť tak sa voper odspravedlňujem.

Aj kuriérske firmy ponúkajú doručovanie na dobierku. Volá sa to Collect on Delivery (COD). Ponúka to napr. UPS:

https://www.sps-sro.sk/sk/nav/medzinarodna-preprava/sluzby
padro
11.03.11,09:03
len u tych kurierov to stoji tolko ze ked to pojdes zaniest sam tak ani vela nepreplatis :)
Chobot
11.03.11,09:30
len u tych kurierov to stoji tolko ze ked to pojdes zaniest sam tak ani vela nepreplatis :)

Ale keď to astonmedia chce expresne a ešte na dobierku.... zadarmo mu to nikto nespraví. Ak to chce mať lacno, môže poslať cez poštu.

Ja som kupoval pneumatiky z ČR na dobierku a pri nákupe nad 100 EUR hradil dopravu predávajúci. Ak posiela často, možno kuriérske služby dajú nejaké individuálne ceny.
padro
11.03.11,09:37
chobot chapem ako si to myslel... ked je velky shop tak urcite maju dobre zmluvy ale ja som sa pokusal o nieco a tie ceny to bolo neskutocne, to by sa muselo fakt vela posielat aby bola dobra cena.
laurin
15.03.11,06:58
Jednoznacne cez postu, chce to sice dost vypisovaciek, ale hlavna nevyhoda je ze nevies presne urcit cielovu sumu v czk, nakolko Ty musis uviest pri odoslani sumu v eurach.
Kurz sa moze vyrazne zmenit, a zalezi na poste (myslim ze v CR to prepocitava posta Breclav) aky kurz pouzije (moze to byt plus/minus jeden den).
blavaciko
05.09.12,14:07
dilla
26.12.12,14:09
posielam 1. triedou do ČR na dobierku a úplna spokojnosť. Zásielka tam je za 4-5 dní.

Jediný problém vzniká ak balík nepreberú :(