B3tr3
11.03.11,08:53
Dobrý den. Dnes ráno som cvicel brušaký. Ruky som mal za hlavou. Pri brušákoch mi lakte smerovali ku kolenám do kríža. Pri jednom z nich som moc zatlačel na hlavu a začalo ma bolieť pri ľavej lopatke. Nievete čo by to mohlo byť? Dúfam len že nejaký sval alebo nerv. Nieje tam nejaká kosť čo by sa mohla poraniť. Bolieva ma to keď otáčam hlavu do všetkých smerov.Pomasirované ma to až tak neboli ale počase začne.:mee:
legolas
11.03.11,10:00
..kúp si masť IBALGIN a nech ťa niekto masiruje, je to natiahnutý sval.., prejde to a necvičiť...
beba13
11.03.11,10:17
..aj Flector EP gél je výborný pri presilení svalov,
Poola
11.03.11,10:28
snad mas len natiahnuty sval, v horsom pripade by to mohol byt problem so stavcom, neviem.
Pri brusakoch sa dost zatazuje chrbtica, citala som o setrnejsich brusakoch pri ktorych sa nohy nezapieraju, ale su blizko zadku, ruky v predu prekrizene. Nemam s tym ale skusenosti lebo cvicievam so zapretim...
Mozno bude stacit ked zmiernis tempo v intenzite pri svojich brusakoch..
B3tr3
11.03.11,16:22
Diki za rady. Hádam to bude ten sval alebo nerv. Chyba bola v tom že som si rukami tlačil na hlavu a tým som si musel niečo poškodiť. Teraz sa nečudujem že ruky majú byť na hrudi alebo len tak jemne pri tele.
buchač
11.03.11,17:50
Dobrý den. Dnes ráno som cvicel brušaký. Ruky som mal za hlavou. Pri brušákoch mi lakte smerovali ku kolenám do kríža. Pri jednom z nich som moc zatlačel na hlavu a začalo ma bolieť pri ľavej lopatke. Nievete čo by to mohlo byť? Dúfam len že nejaký sval alebo nerv. Nieje tam nejaká kosť čo by sa mohla poraniť. Bolieva ma to keď otáčam hlavu do všetkých smerov.Pomasirované ma to až tak neboli ale počase začne.:mee:

...pradepodobne došlo ku " zacviknutie svalu medzi stavcami ...

Toto sa stane aj pri zlom položení hlavy pri spaní ...bežná vec ...prejde aj samo , no to pichutie pod lopatkou je nepríjemné , to je fakt ...

Jedná sa o svaly :
- Musculus rhomboideus minor
- Musculus rhomboideus major
Sú to svaly rhombické , ktoré sa rozpínajú mezi stavcami dolnej krčnej (C6 a 7 – m. rhomboideus minor) a hornej hrudnej (Th1-4 – m. rhomboideus major) chrbtice a celým vnútorným stavcom okrajom lopatky , t.j. privráceným k chrbtici . Posúvajú lopatku k chrbtici a hore .
- Musculus levator scapulae (zdvihač lopatky) prebieha od hornej krčnej chrbtici (priečne výbežky C1-4) k hornému uhlu lopatky. Spolupodieľa sa na zdvihaní lopatky, natáča ju zároveň dolným uhlom dovnútra. Pri fixovanej lopatke ukláňa krčnú chrbticu . Inerváciu zaisťuje n. dorsalis scapulae.