Snezienka192
11.03.11,12:42
Dobry den, obraciam sa na vas s prospobu o pomoc pri uctovani restauracie. S manzelom sme si otvorili malu restauraciu, kde vyuzivame prispevok pre zivnostinikov z úradu prace. Na zaciatku budem robit uctovnictvo ja, kedze som volakedy z neho maturovala. Chcela by som sa opytat:
podkladnicu zauctujem ako dlhodoby majetok
potraviny budem uctovat rovno do nakladov
alkohol budem uctovat cez material na sklade (kvoli evidencii) a potom priamo do spotreby
prijem stravnych listkov ako ceniny
trzy - do vynosov ako sluzby

Treba tvorit aj nejake rezervy, a chcela by som sa opytat ako sa uctuju mzdy, alebo odvody do poistovni. Mohli by ste mi poradit, co by som este mala vediet o uctovani, alebo mozem tatko zacat ako som popisala. Dakujem.
nikulik
11.03.11,11:49
Snezienka, pytas sa na strasne vela veci naraz. Vela veci tu uz bolo rozoberanych. Skus rozsirene vyhladavanie, ja som to takto robila a nasla som kopec tem na svoje otazky.
KEJKA
11.03.11,11:53
a píšeš o PU alebo JU? v zadaní píšeš o dotácii pre živnostníkov......
hlavne vyhľadávaj a čítaj................
Snezienka192
13.03.11,15:27
Dakujem za odpoved, idem to pohladat. Ide o podvojne uctovnictvo.
KEJKA
13.03.11,18:42
.........................
pokladnicu zauctujem ako dlhodoby majetok.....do 1700 EUR nemusíš
potraviny budem uctovat rovno do nakladov .........ano
alkohol budem uctovat cez material na sklade (kvoli evidencii) a potom priamo do spotreby.............múdro, ale ked to je na sklad, tak už to nie je PRIAMO do spotreby ale je to cez sklad do spotreby
prijem stravnych listkov ako ceniny............áno,ak kupuješ pre zam-cov
inak je to platidlo, takže aj 211.AU, ale dá sa aj 213
trzby - do vynosov ako sluzby............áno

Treba tvorit aj nejake rezervy, .................podľa okolností, situácie
a chcela by som sa opytat ako sa uctuju mzdy, alebo odvody do poistovni.
........to si naštuduješ
Mohli by ste mi poradit, co by som este mala vediet o uctovani, alebo mozem tatko zacat ako som popisala. Dakujem.
nuž , si začiatočníčka, ale potrebuješ vedieť aj dane, DPH, povinnosť registrácií..............hrozne veľa.
od maturity sa toho veľa zmenilo, aj ked neviem, kolko rokov prešlo..........
držím palce