dvojka
22.12.05,12:18
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť?

Živnostníčka, ktorej robím JU, si v máji tohto roka obstarala do krčmy stoly a lavice. Faktúru jej však vystavia (vznik daň. povinnosti) až v novom roku 2006. Ako mám evidovať stoly a lavice v evidencii majetku k 31.12.2005? Akou cenou ich oceniť? Čo potom robiť v Novom roku?

Ďakujem
nano
25.12.05,19:59
Ja by som neevidoval nič,až po zaplatení a vystavení fakúry.
Beata
26.12.05,06:33
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť?

Živnostníčka, ktorej robím JU, si v máji tohto roka obstarala do krčmy stoly a lavice. Faktúru jej však vystavia (vznik daň. povinnosti) až v novom roku 2006. Ako mám evidovať stoly a lavice v evidencii majetku k 31.12.2005? Akou cenou ich oceniť? Čo potom robiť v Novom roku?

Ďakujem

Majetok zaeviduješ, keď obdržíš doklad.

Na margo druhej vety uvádzam, že ku vzniku daňovej povinnosti došlo v máji a dodávateľ mal vystaviť doklad najneskôr 15 dní po dodaní tovaru.
ondrejvla
26.12.05,10:31
Samozrejme, že až keď dostaneš daňový doklad, ale ak ich doteraz nemala v účtovníctve, tzn., že hostia sedeli na zemi? Potom mala aspoň nakúpiť vankúše! V tom prípade, ak nemala ani stoly, ani stoličky prevádzkovala bufet a nie krčmu.
betka
27.12.05,13:16
Ja by som ich ponahanala s vystavenim FA este v tomto roku. To ako si predstavuju vystavit FA v roku 2006? Vsak maj bol kedysi strasne davno, to sme sa este tesili na dovolenku pri mori. Nechcu nahodou, aby pani zivnostnicka zabudla na FA, a oni by tym padom mali cierne PP?
Mne sa tak vidi, ze tato pani im urcite vyplatila stoly a stolicky a oni spekuluju, ako tento prijem nezdanit. Urcite maju peniazky vo vrecku, povedia si, nikto nas nenahana, FA jej netreba.
Nedajte sa oklamat. Ak ste PP vyplatili mate vydavky ovpyvnujuce ZD, a tym platite nizsie dane!!!