Danielka1982
11.03.11,13:44
Píšem v mene priateľa.Pravidelne platí výživné na 2 deti no v decembri zaplatil len polovicu a to z dôvodu,že boli deti polovicu mesiaca s ním a zaplatil dcére kontaktné šošovky.Bola to medzi nimi len ústna dohoda.No teraz mu prišiel papier od exekútora,že je dĺžny polovicu výživného za december 2010.Jeho exmanželka ho zažalovala a vraj žiadna ústna dohoda medzi nimi nebola a kontaktné šošovky hradila ona a má od toho aj pokladničný blok.Klame lebo som bola pritom aj ja a ich deti.No ako to exekútorovi dokázať.Môžu mu to dokázať deti aj ja? Prosím poraďte...:(
ivka70
11.03.11,12:52
Exekutorovi nemate co dokazovat.
Nakup kontaktnych sosoviek nie je vyzivne, otec moze dietatu kupit cosi aj nad ramec vyzivneho. Kazdopadne povinnost platit vyzivne ma. Ani keby boli deti cely mesiac u vas, tak nema narok nezaplatit vyzivne.
Takze aj chcete v buducnosti nejaku dohodu, ze sa nieco zapocita do vyzivneho, jedine pisomne s ex.
Teraz rychlo doplatte zameskane vyzivne a poucte sa z toho.
buchač
11.03.11,12:58
Píšem v mene priateľa.Pravidelne platí výživné na 2 deti no v decembri zaplatil len polovicu a to z dôvodu,že boli deti polovicu mesiaca s ním a zaplatil dcére kontaktné šošovky.Bola to medzi nimi len ústna dohoda.No teraz mu prišiel papier od exekútora,že je dĺžny polovicu výživného za december 2010.Jeho exmanželka ho zažalovala a vraj žiadna ústna dohoda medzi nimi nebola a kontaktné šošovky hradila ona a má od toho aj pokladničný blok.Klame lebo som bola pritom aj ja a ich deti.No ako to exekútorovi dokázať.Môžu mu to dokázať deti aj ja? Prosím poraďte...:(

Že ja budem za toho " nepríjemného " ....;)

Ústna dohoda sú ako perlový náhrdelník ...
Je krásny , ale stále sa trhá !

Platí inak výživné ????
Platí !!!

Ako sa vraví ..." iniciatívny jedinec je horší ako rota záškodníkov...." ...takže neostáva nič iné len exe zaplatiť , nevyhne sa tomu ...ak by aj po súdoch sa vláčil , náklady by boli asi vyššie ako tá aliktvótna časť...

Koniec , bodka , howg , punktum ...
Danielka1982
11.03.11,13:02
aby som bola presnejsia...na sude dala sudkyna moznost upravy vyzivneho po ustnej dohode ak sa deti dlhšie zdržia u otca.Tak to bolo aj teraz.Nezaplatil polovicu lebo polovicu mesiaca boli deti s nim.A co sa tyka tych sosoviek on ich nekupil ale dal na ne peniaze ex do ruk.Exekutor nam oznamil ze moze priatel napisat zrusenie exekucie ale ako?
bubkoch
11.03.11,13:09
akakolvek dohoda, hoci aj pisomna, je neplatna, pokial odporuje sudnemu rozhodnutiu ...
takze treba pekne kazdy mesiac zaplatit vyzivne a nasledne si mozte navzajom davat a preplacat cokolvek na čom sa dohodnete, ale vsetko pisomne alebo s dokladom, nikdy nevies co vsetko sa ti v buducnosti zíde ...
mimotemyrozvedene matky su mrchy, tak hadam sa priatel pouci dobuducna :)
ivka70
11.03.11,13:11
aby som bola presnejsia...na sude dala sudkyna moznost upravy vyzivneho po ustnej dohode ak sa deti dlhšie zdržia u otca.Tak to bolo aj teraz.Nezaplatil polovicu lebo polovicu mesiaca boli deti s nim.A co sa tyka tych sosoviek on ich nekupil ale dal na ne peniaze ex do ruk.Exekutor nam oznamil ze moze priatel napisat zrusenie exekucie ale ako?

Asi vam poradil, ze mozete namietat proti exekucii.
cize napisete svoj nesuhlas s exekuciou z dovodov, ktore si tu vymenovala a ktore su mozne podla rozsudku o vyzivnom a rovnako tam napiste to, ze penize na sosovky prevzala osobne, pripadne uvedte svedkov prevzatia.
A nabuduce si akekolvek prevzatie penazi dajte podpisat.
Ale nezaruci vam to, ze exekucia na 100% skonci.
Danielka1982
11.03.11,13:20
[QUOTE=bubkoch;1684553]akakolvek dohoda, hoci aj pisomna, je neplatna, pokial odporuje sudnemu rozhodnutiu ...
takze treba pekne kazdy mesiac zaplatit vyzivne a nasledne si mozte navzajom davat a preplacat cokolvek na čom sa dohodnete, ale vsetko pisomne alebo s dokladom, nikdy nevies co vsetko sa ti v buducnosti zíde ...
mimotemyrozvedene matky su mrchy, tak hadam sa priatel pouci dobuducna :)aj ja som rozvedena matka ale takto si zneprijemnovat zivot klamstvami nebudem...keby bol neplaticom tak to pochopim ale plati kazdy mesiac a stara sa o deti,sati ich,dava vreckove zatial co ona da detom 1 euro na mesiac a to maju to starsie 14 rokov.stale chce viac a viac.
Danielka1982
11.03.11,13:23
Asi vam poradil, ze mozete namietat proti exekucii.
cize napisete svoj nesuhlas s exekuciou z dovodov, ktore si tu vymenovala a ktore su mozne podla rozsudku o vyzivnom a rovnako tam napiste to, ze penize na sosovky prevzala osobne, pripadne uvedte svedkov prevzatia.
A nabuduce si akekolvek prevzatie penazi dajte podpisat.
Ale nezaruci vam to, ze exekucia na 100% skonci.
bude exekutor brat do uvahy aj to ze to mozu dosvedcit aj deti?
misoft
11.03.11,16:05
Nie. Exekútor je len výkonný orgán, ktorý plní rozhodnutia súdu - on môže brať do úvahy jedine splátkový kalendár, prípadne inú dohodu o splátkach a platbách, ale výpovede svedkov (a k tomu detí - nezletilých) sú pre neho irelevantné. Výpovede sú určené pre súdne konanie, nie pre exekúcie.
willma
11.03.11,18:41
ale tak či tak sa divím, že exekútor začal vymáhať nezaplatenú polovicu mesačného výživného, to mu vari ani súd nemohol odklepnúť. Na polícii by ctenú matinku hnali svinským krokom a exekútor tiež nemôže ísť proti zákonu.
ivka70
11.03.11,19:19
exekurori mozu vymahat zameskane vyzivne, bez dalsieho rozhodnutia sudu, len na zaklade rozsudku o vyzivnom

http://peniaze.pravda.sk/pri-vymahani-vyzivneho-pomoze-exekutor-aj-mediator-fy3-/sk-pstat.asp?c=A100624_095309_sk-pstat_p45
Treba však podať návrh na výkon exekúcie proti rodičovi, ktorý si neplní svoju vyživovaciu povinnosť určenú súdom. Návrh možno podať u ktoréhokoľvek exekútora. Ak je dieťa maloleté, poplatky sa neplatia. K návrhu treba pripojiť overenú kópiu rozsudku, ktorým bolo určené výživné, na rozsudku musí byť vyznačená doložka právoplatnosti a vykonateľnosti. V návrhu na výkon exekúcie treba podrobne opísať výšku dlhu a za aké obdobie dlh vznikol.

http://www.exekutor.jupo.sk/dokumenty/Navrh_na_vykonanie_exekucie_vyzivne_s_poucenim.pdf
Danielka1982
11.03.11,20:39
ale tak či tak sa divím, že exekútor začal vymáhať nezaplatenú polovicu mesačného výživného, to mu vari ani súd nemohol odklepnúť. Na polícii by ctenú matinku hnali svinským krokom a exekútor tiež nemôže ísť proti zákonu.
No ani ja tomu nerozumiem.Pokial viem zakony su aj tak svinske lebo je im jedno ci otec plati cele vyzivne alebo len par centov...Hlavne je ze povinny plati...aspon tak to oznamili mne na sude i policii ale ona ked isla za exekutorom tak jej toto nepovedali a prijali jej ziadost.No myslim ze tentokrat nebola ani na policii alebo na sude ale len za exekutorom lebo to podavala pred mesiacom a ani exekutor nevedel ci to je aj na sude
misoft
11.03.11,21:02
Žiaľ, "ona" mala "lajstro" - rozhodnutie u výške výživného a to exekútorovi stačí. Je to predsa rozhodnutie súdu.
buchač
11.03.11,21:09
Píšem v mene priateľa.Pravidelne platí výživné na 2 deti no v decembri zaplatil len polovicu a to z dôvodu,že boli deti polovicu mesiaca s ním a zaplatil dcére kontaktné šošovky.Bola to medzi nimi len ústna dohoda.No teraz mu prišiel papier od exekútora,že je dĺžny polovicu výživného za december 2010.Jeho exmanželka ho zažalovala a vraj žiadna ústna dohoda medzi nimi nebola a kontaktné šošovky hradila ona a má od toho aj pokladničný blok.Klame lebo som bola pritom aj ja a ich deti.No ako to exekútorovi dokázať.Môžu mu to dokázať deti aj ja? Prosím poraďte...:(


No ani ja tomu nerozumiem.Pokial viem zakony su aj tak svinske lebo je im jedno ci otec plati cele vyzivne alebo len par centov...Hlavne je ze povinny plati...aspon tak to oznamili mne na sude i policii ale ona ked isla za exekutorom tak jej toto nepovedali a prijali jej ziadost.No myslim ze tentokrat nebola ani na policii alebo na sude ale len za exekutorom lebo to podavala pred mesiacom a ani exekutor nevedel ci to je aj na sude

Tak Ti poviem ...

Neviem absolútne , čo riešiš ...:confused:
Predsa je povinný platiť alimenty , takže o čom je tu reč ...

Či mal alebo nemal deti u seba určitý čas v mesiaci , to je jedno ...teda , ak niečo iné nie je v rozhodnutí súdu ...
Teraz len zaplatiť ostáva ...čiastka je teraz vedľajšia , ale aspoň sa vyhne exekučnému konaniu , nestojí to za tie problémy ...

Že zaplatil , doplatil na tie šošovky ???...sorry , tak nad toto by som sa osobne , teda JA , naozaj povzniesol ...predsa len , je to zrak , jeden z nezastúpiteľných orgánov jedinca ...dokonca je to JEHO dieťa ...

Že je matka / bývalka / taká , aká je ....expresívum by sa hodilo ....čo už ???
Klasik by povedal ..." Blbí lidi , taky lidi " ....

Za seba ???...ak by sa to mne prihodilo , bývalka by mala utrum ...v týchto veciach som pes ...:rolleyes:
pepsikova
11.03.11,21:11
No ani ja tomu nerozumiem.Pokial viem zakony su aj tak svinske lebo je im jedno ci otec plati cele vyzivne alebo len par centov...Hlavne je ze povinny plati...aspon tak to oznamili mne na sude i policii ale ona ked isla za exekutorom tak jej toto nepovedali a prijali jej ziadost.No myslim ze tentokrat nebola ani na policii alebo na sude ale len za exekutorom lebo to podavala pred mesiacom a ani exekutor nevedel ci to je aj na sude..

..fuha, a to ktorý exekútor maká tak rýchlo?...exekútor môže vykonať exekúciu len na základe súdneho rozhodnutia- teda povolenia o začatí exekúcie..žeby to stihol za mesiac- sa mi nechce veriť...lebo cháp- ty máš súdne rozhodnutie o platení výživného- podáš exekútorovi žiadosť na vykonanie exekúcie na neplatiča- ale aj tú musí exekútorovi potvrdiť potvrdiť súd...exekútor tiež nemôže exekvovať len tak, mirnix- dirnix...
Kvaka
11.03.11,21:29
..

..fuha, a to ktorý exekútor maká tak rýchlo?...exekútor môže vykonať exekúciu len na základe súdneho rozhodnutia- teda povolenia o začatí exekúcie..žeby to stihol za mesiac- sa mi nechce veriť...lebo cháp- ty máš súdne rozhodnutie o platení výživného- podáš exekútorovi žiadosť na vykonanie exekúcie na neplatiča- ale aj tú musí exekútorovi potvrdiť potvrdiť súd...exekútor tiež nemôže exekvovať len tak, mirnix- dirnix...
V príspevku 11 vyššie ivka70 pripla odkaz na článok, že to ide.
willma
12.03.11,06:39
na sude dala sudkyna moznost upravy vyzivneho po ustnej dohode ak sa deti dlhšie zdržia u otca. ak je uvedené v rozsudku to čo píšeš - tak tam podľa môjho názoru nie je priestor pre exekúciu. Leda ak by drahá bývalá tvrdila, že ona sa na ničom nedohodla.
misoft
12.03.11,13:54
Co není psáno - není dáno! Staré, ale múdre. A platí to stále!
katrine
17.10.12,04:15
Ahojte, chcem sa opytat, ak mi byvaly nezaplati za jeden mesiac, mozem to dat exekutorovi? Alebo musim cakat tri mesiace? co ak potom mi ostatne zas zapolati? Nikdy sa nedostanem k tym dlznym peniazom za jeden mesiac? Kto plati potom exekutorovi za jeho pracu? Predpokladam, ze ten od koho su peniaze vymahane? ako dlho to trva? Dakujem za odpovede.
buchač
17.10.12,05:15
Ahojte, chcem sa opytat, ak mi byvaly nezaplati za jeden mesiac, mozem to dat exekutorovi? Alebo musim cakat tri mesiace? co ak potom mi ostatne zas zapolati? Nikdy sa nedostanem k tym dlznym peniazom za jeden mesiac? Kto plati potom exekutorovi za jeho pracu? Predpokladam, ze ten od koho su peniaze vymahane? ako dlho to trva? Dakujem za odpovede.

Katrin ...opýtam sa inak ...
Prečo sa neopýtaš bývalého ???
Veď sa mohlo všeličo stať , mohol sa do nejakých finančných problémov dostať ....možností je neúrekom ....

Je pravdou , že deti majú prednosť ...je pravdou , že sa mohol aj sám a prvý ozvať - dôvod povedať ...

Exekútor vždy môže konať , času dosť aj niekoľko rokov ...
myara
17.10.12,05:22
Ahojte, chcem sa opytat, ak mi byvaly nezaplati za jeden mesiac, mozem to dat exekutorovi? Alebo musim cakat tri mesiace? co ak potom mi ostatne zas zapolati? Nikdy sa nedostanem k tym dlznym peniazom za jeden mesiac? Kto plati potom exekutorovi za jeho pracu? Predpokladam, ze ten od koho su peniaze vymahane? ako dlho to trva? Dakujem za odpovede.

mozes, lebo on ma platit riadne a vcas, tie 3 mesiace su ak chces podat trestne oznamenie
exekutor svoje trovy vycisli povinnemu, teda tvojmu ex
katrine
17.10.12,05:26
stalo sa to, ze sme mali sud o zvysenie vyzivneho, po ktorom prestal so mnou komunikovat, nakolko mu ho zvysili a len mi oznamil, ze nech tento mesiac odneho peniaze necakam...mimo vyzivneho nekupuje synovi nic a stretava sa s nim sporadicky...a dôvod, "lebo nemam" pocuvam uz desat rokov na vsetko...to nehovorim, ze popri tom mi povie, ze on sa chce povozit na motorke, lebo je to jeho konicek...keby som vedela, ze mi to dalsi mesiac doplati, nebol by problem, ale ako ho poznam, ledva mi posle dalsie vyzivne, preto sa pytam, co sa da robit, ked je dlzny iba jedno vyzivne...ale dakujem
willma
17.10.12,05:45
v podstate môžeš ho dať na exekúciu, ale z druhej strany ak ti naozaj platí aj keď s komentárom a toto bude len jedno nezaplatené, nehnala by som to na hranu - môže byť potom aj horšie - nááááhodou príde o zamestnanie , nááááhodou si nebude vedieť nájsť prácu a tých protivenstiev z jeho strany bude môcť byť celá kopa. Zbaví sa majetku a všetkého čo je na jeho meno a potom ti ani exekútor nepomôže.
katrine
17.10.12,05:51
nejde mi o to robit napriek a zbytocne to hnat exekutorovi, ale tie peniaze potrebujem a skor ma zaujimalo, ci to jedno vyzivne by padlo do zabudnutia alebo je to mozne nejako vymahat, nakolko mi je jasne, ze by mi dalsi mesiac neposlal vyzivne za dva mesiace...ale vdaka za odpoved
katrine
09.04.13,08:34
ahojte, stalo sa to, co som predpokladala v predoslych prispevkoch a v podstate 15. to budu dve vyzivne, co mi dlzi, co je skoro 200€ a fakt mi tie peniaze chybaju...nekomunikuje, nezdviha telefon, neodpisuje, vraj mu nemam vyvolavat a vypisovat...takze ako to riesit? obratit sa na akehokolvek exekutora? moze mu dat exekuciu na plat, aby mu to strhavali rovno z platu? vopred dakujem za rady
Ivenka
09.04.13,08:40
No v podstate môžeš ísť na UPSVaR ale až po nezaplatení 3. výživného...a následný postup exekúcia. Mám pocit, že Tvoj priateľ si uvedomuje a vie o tom, že do 3 vie napočítať.....a matka sa môže ......
katrine
09.04.13,08:42
hmmm super...cize nemozem sa obratit na exekutora, aby to vymahal?
Ivenka
09.04.13,08:43
Zatiaľ EEEEEE až po 3.nezaplatení....
willma
09.04.13,10:50
a doplním podmienka je nie tri za sebou nezaplatené, ale tri kedykoľvek nezaplatené v priebehu dvoch rokov. To len pre prípad, že ti tento mesiac zaplatí bežné výživné a nasledujúci opäť nie. Nezaplatením toho ďalšieho je podmienka splnená.