Heni
23.08.04,23:52
Živnostníci-účtovníci, rada by som vedela, ako máte ošetrené odovzdávanie a preberanie dokladov od klientov? Proti podpisu? Alebo si ich klienti fotia? alebo ako? Mám na mysli nejakú "poistku" alebo "alibi" pre prípad, keď klient tvrdí, že vám tú faktúru alebo iný doklad priniesol a pritom to nie je pravda. Keď vám tvrdí, že on ten doklad nemá ale pritom viete, že vám ho nedoniesol. Ako sa bránite v takýchto prípadoch?
ANNA
24.08.04,07:17
Zatiaľ sa mi nič také nestalo - chvalabohu. Mám to riešené rak, že mám tlačivo a k druhu dokladu dopisujem čísla, ktoré doniesol od-do. Ale to mám vlastne len pre takú potrebu, že tých dokladov je veľa a aby som vlastne vedela, čo mám zaúčtované. A raz za čas navštívim tú firmu a popozerám v čom mám nejasnosti.
Heni
09.09.04,20:04
A ešte by ma zaujímalo, čo robíte s tými miznúcimi údajmi na "termo" papieri? Teda, keď viete, že časom vám na bloku neostane nič, všetko zmizne? Mne sa to teraz stalo v rekordne krátkom čase, už cca po 2 týždňoch na bločku nebolo nič vidieť... Ja viem, že som kupovala 1000Sk kolok, ale už to tam vidno nie je, tak ako si to obhájim?
accad
09.09.04,20:26
Doklady z RP termopapier, problém, ktorý zaznel dnes aj v parlamente. Neriešený zo strany MF ani UDR. Hoci ich na to upozorňujú podnikatelia na všetkých školeniach, prípadne iných stretnutiach. Podobný problém, ale z kategórie DPH sú doklady bez vyčísleného základu dane napr. z RP TESCO, Carrefour a pod.hypermarketou.
K problému termodoklady - riešim to čo najrýchlejšou cestou do kopírky. Kópiu priložím k dokladu. Jediná rada zo školení, či MF alebo DR. S pozdravom Edita
Zuzka
09.09.04,21:00
Heni, no zatiaľ sa mi tiež nestalo, že by sme sa o nejaký doklad dohadovali či ho priniesol alebo nie. Vždy sme to vyriešili, ale tiež uvažujem nad tým, že si to budem kdesi spisovať. Najhoršie je to s pokladničnými dokladmi, ktoré mi vlastne vysypú na stôl bez ladu a skladu a ja ich musím preberať ako popoluška, pretože tam nájdem všetko. Doklady z termopapieru jedine fotiť, nič iné sa s tým nedá robiť.