Zdenka1980
11.03.11,14:03
Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
Moc děkuji za pomoc.
Tweety
11.03.11,13:04
Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? ÁNo, tak. Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku. Ošetrovné už od od prvého dňa prepláca SP.
Moc děkuji za pomoc.
V texte.
drobeceva
11.03.11,13:05
Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
Moc děkuji za pomoc.ˇ
OČR - je od prvého dňa platená soc.poisťovňou. Potvrdíš, priložíš Potvrdenie z-ľa o z-covi na účely uplatnenia nároku na ND -a postúpiš na SP
rodina1
11.03.11,13:06
Potřebovala by jsem poradit. Je to můj první případ, tak nevím teď jak mám postupovat. Zaměstnankyně mě přinesla od doktora Žádost o ošetrovné.
Co mám s tím dále dělat? Mám vyplnit potvrzení o příjmu a poslat to na sociálku? Nebo je to jako u nemocenky, že prvních 10 kalend.dnů jí budu platit já jako zaměstnavatel a až potom to pošlu s potvrzením o příjmu na sociálku.
Moc děkuji za pomoc.

Myslíš tým OČR-ku? Ak áno, tak túto zasielaš spolu s potvrdením o príjme (takým aké sa posiela pri PN-ke) na SP.
Pri OČR-ke neplatí, že prvých 10 dní platí zamestnávateľ. Pretože pri OČR zaplatí SP len 10 dní.
Po ukončení OČR-ky túto zase zašleš (alebo si zamestnankyňa zanesie sama) na SP.

Zákon o sociálnom poistení
Vznik a zánik nároku na ošetrovné

§ 42

Poistencovi vzniká nárok na ošetrovné od prvého dňa potreby ošetrovania fyzickej osoby uvedenej v § 39 ods. 1 písm. a) alebo starostlivosti o dieťa uvedené v § 39 ods. 1 písm. b) a zaniká dňom skončenia potreby ošetrovania alebo starostlivosti, najneskôr uplynutím desiateho dňa.
Zdenka1980
11.03.11,14:12
Moc děkuji všech za rychlou radu.