calawen
11.03.11,15:50
V roku 2010 spoločnosť prijala zálohy za predaj troch rozostavaných mezonetových bytov od developera cash, bez dokladu, konateľ si nepamätá presné dátumy prijatia.

Konateľ sa ma spýtal, čo s tým ohľadom DPH a dane z príjmu?

Odpovedala som mu, že prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu nie sú predmetom ani dane z príjmu ani dane z pridanej hodnoty.

Bola odpoveď správna?
Tweety
11.03.11,15:23
V roku 2010 spoločnosť prijala zálohy za predaj troch rozostavaných mezonetových bytov od developera cash, bez dokladu, konateľ si nepamätá presné dátumy prijatia.

Konateľ sa ma spýtal, čo s tým ohľadom DPH a dane z príjmu?

Odpovedala som mu, že prijaté zálohy na sprostredkovanie predaja bytu nie sú predmetom ani dane z príjmu ani dane z pridanej hodnoty.

Bola odpoveď správna?
To je čo za konateľa, ak za spoločnosť prijal zálohy na mezonetové byty a nedala doklad?:confused: Medzi slušnými podnikateľmi sa môže také niečo vôbec stať?
calawen
11.03.11,15:26
tak toto neriešim... podstatné je, že tieto zálohy sa chystá priznať (len neviem prečo mi o tom povedal až teraz :rolleyes:)
Tweety
11.03.11,15:28
No, ak tá spoločnosť je platiteľom dph, mala povinnosť odvodu dph z týchto prijatých záloh, hoci aj nie sú predmetom dane z príjmov.
calawen
11.03.11,17:48
Ďakujem za odpoveď - toto som potrebovala vedieť. Spoločnosť prijala tieto zálohy v období 1-4/2010, od 1.7. zrušila registráciu na DPH...