danoBA
11.03.11,16:43
Zdravám Vás všetkých!:)
Som tu nový a neviem kde som mal zaradiť tento môj príspevok, respektíve otázku. Som študentom vysokej školy a mám za úlohu vypracovať projekt s úlohou: porovnať dve ministerstvá Slovenskej republiky z hľadiska spolupráce medzi nimi a väzby medzi nimi.
Už sa venujem tomu pomaly týždeň no žiadne relevantné informácie ohľadom spolupráce som nenašiel. Väčšinou sú to len zlomky spolupráce a aj to nie medzi ministerstvami ale medzi ministerstvom a organizáciou čo je pre mňa bezpredmetné nakoľko mám vyjadriť vzťah medzi dvoma ministerstvami ( ich spoluprácu).
Tak by som Vám bol vďačný ak sa niekto pohybuje v tejto sfére aby mi poradil kde nájsť takúto informáciu, prípadne odporučiť literatúru.
Ďakujem pekne.
misoft
11.03.11,16:11
Tak to ťa teda ľutujem. Spolupráca medzi jednotlivými ministerstvami sa v našej republike väčšinou uplatňuje len v parlamente - inak každé ministerstvo si bačuje po svojom. :(
buchač
11.03.11,18:45
Tak to ťa teda ľutujem. Spolupráca medzi jednotlivými ministerstvami sa v našej republike väčšinou uplatňuje len v parlamente - inak každé ministerstvo si bačuje po svojom. :(

...ešte aj na salašoch sa spravodlivejšie ...aj Jánošík síce " od buka po buk " meral ...hádam aj on bačoval / zbíjal / , že onakvô ...;)
Kvaka
11.03.11,18:50
Zdravám Vás všetkých!:)
Som tu nový a neviem kde som mal zaradiť tento môj príspevok, respektíve otázku. Som študentom vysokej školy a mám za úlohu vypracovať projekt s úlohou: porovnať dve ministerstvá Slovenskej republiky z hľadiska spolupráce medzi nimi a väzby medzi nimi.
Už sa venujem tomu pomaly týždeň no žiadne relevantné informácie ohľadom spolupráce som nenašiel. Väčšinou sú to len zlomky spolupráce a aj to nie medzi ministerstvami ale medzi ministerstvom a organizáciou čo je pre mňa bezpredmetné nakoľko mám vyjadriť vzťah medzi dvoma ministerstvami ( ich spoluprácu).
Tak by som Vám bol vďačný ak sa niekto pohybuje v tejto sfére aby mi poradil kde nájsť takúto informáciu, prípadne odporučiť literatúru.
Ďakujem pekne.
Zober si ministerstvo financií, to spolupracuje takmer s každým ministerstvom, napr. s ministerstvom pôdohospodárstva. Jedno spravuje spotrebnú daň z liehu, druhé spravuje výrobu liehu. Stačí vygoogliť, pozrieť zákony a vyhlášky a máš to. Ak k tomu pridáš trestný čin krátenia daní alebo nedovolenú výrobu liehu, máš tam aj iné ministerstvo.
danoBA
12.03.11,07:25
Zober si ministerstvo financií, to spolupracuje takmer s každým ministerstvom, napr. s ministerstvom pôdohospodárstva. Jedno spravuje spotrebnú daň z liehu, druhé spravuje výrobu liehu. Stačí vygoogliť, pozrieť zákony a vyhlášky a máš to. Ak k tomu pridáš trestný čin krátenia daní alebo nedovolenú výrobu liehu, máš tam aj iné ministerstvo.

Ďakujem, takéto niečo som potreboval, aby som sa vedel chytiť. Skúsim pohľadať na internete, ak by mal ešte niekto nejaké info budem vďačný.
veronikasad
12.03.11,08:08
Ďakujem, takéto niečo som potreboval, aby som sa vedel chytiť. Skúsim pohľadať na internete, ak by mal ešte niekto nejaké info budem vďačný.
Tu získaš informácie - ale nie zadarmo
http://www.google.sk/url?sa=t&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.eseminarky.sk%2F&ei=3jZ7TfXWL4vwsgbr_uHrBw&usg=AFQjCNFT5-WDUXHr8BINE-wJL0gqycAkWA&sig2=CipslnfhREULXS4FQNVhWg
jenny5
12.03.11,12:13
Uvediem ďalší príklad, napr. každé ministerstvo spolupracuje s Ministerstvom zahraničných vecí. Či už v otázkach bilaterálnej, alebo multilaterálnej spolupráce, alebo v otázkach týkajúcich sa nášho členstva v EÚ a plnenie úloh vyplývajúcich z nášho členstva.
luja5
13.03.11,19:13
Ak si vyberieš ministerstvo financií, ako Ti poradila Kvaka, máš čo pridať.
Každé ministerstvo spolupracuje s MF v oblasti rozpočtovania – na stránke MF je toho dosť.
Môžeš tiež spomenúť legislatívnu oblasť - pripomienkové konania, aké pripomienky treba prerokúvať, čo sa musí vopred prerokovať s MF ... – nájdeš v Legislatívnych pravidlách vlády.
Bubo0922
19.03.11,08:48
Ahoj chcel by som sa ťa opýtať či by si mi nevedel poskytnúť tú prácu mám trochu podobnú tému.