peterbe85
11.03.11,19:38
Dobrý deň, rád by som sa informoval. Som učiteľom na strednej škole, zatiaľ ako nekvalifikovaný učiteľ. Potrebujem si dorobiť kvalifikáciu pre strednú školu. Ponúkli mi zatiaľ iba možnosť ísť opätovne študovať ten istý predmet, ktorý mam vyštudovaný (pre základné školy) v rámci rozširujúceho štúdia a ešte zaň zaplatiť nemalé peniaze. Má niekto podobný problém, alebo pozná nejaké riešenie?Na prácu v školstve som si pomaly zvykol, aj by som rád zostal, len mi je ľúto ísť študovať 2-3 roky to, čo už mám vyštudované a ešte za to zaplatiť cez 400 eur za semester. Pre začínajúceho učiteľa a mladého človeka, čo si chce trochu zariadiť aj život, je to trochu drahý "špás" vzhľadom na výšku výplaty.:(
Marcela.D
12.03.11,04:21
Ak ste plne kvalifikovaný pre ZŠ, tak nastúpte tam a nemusíte študovať. Ak chcete ostať učiť na SŠ, musíte si doplniť potrebnú kvalifikáciu.
peterbe85
13.03.11,13:37
Ďakujem, učil som aj na základnej škole. Tie učebné osnovy a samotné učivo ma však nenaplnili. Keby viem, že v školstve sú takéto "medzery", tak by som to asi študovať nešiel:-)