Jandarinka
11.03.11,21:20
Drahí moji, kedže som počítačový antitalent, obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc. V notebooku mam Windows 7 a tu sa neda nainštalovať outlook express, preto som sa rozhodla pre mozillu thunderbird, kedze som mala s nou aspon nejake skusenosti. Mozilla je nainstalovana, vsetko funguje, az na maly zadrhel... zo stoloveho pc, kde teda je outlook express chcem skopirovat adresar (cca 1500 mailovych adries) do notebooku, kde je mozilla. Zial problem je v tom, ze neviem ako na to.... :mee: :mee: :mee:

kezde som technický antitalent, prosim Vas o zrozumitelne odpovede. Pripadne, ak by to niekoho neobtazovalo, zavolam na mobil a mohli by ste ma prosim naviest ako to urobit???? prosim, prosim, prosim.

Janka.
Vlado40
11.03.11,20:25
Jandarinka
11.03.11,20:29
uz musim nechat tu mozillu, dnes som si za nu zaplatila 15eur, tak to musim nejako vyspekulovat...
dakujem za tip.
Vlado40
11.03.11,20:32
Mozilla je free
Jandarinka
11.03.11,20:35
hej, ale za instalovanie som si to platila.... mne to neslo, uz som na to nemala nervy....
misoft
11.03.11,20:37
Janadrinka: niekto ťa poriadne ošmekol. Inštalácia a nastavenie = cca 5-10 minút.

V Outlook by malo byť niekde čosi podobné "Export kontaktov" - z toho by sa mal vytvoriť nejaký súbor a tento by sa mal dať použiť v TB v "Import kontaktov" - teoretizujem, neskúšal som to. Možno sveta skúsenejší to vysvetlia lepšie.
Jandarinka
11.03.11,20:40
ja viem, ze je to zadarmo, ale dal si zaplatit za to, ze mi to urobil, kedze ja som si s tym nevedela rady.... joj, som z toho notebooku nestastna... nebolo ako stolovy pc.... vsetko bolo ok. ale musim vyriesit tu postu a bude. a 1500 adries rucne prepisat sa mi fakt nechce....
misoft
11.03.11,20:41
Kuk vyššie - opravoval som. Prečítaj si.
Jandarinka
11.03.11,20:44
toto som skusala... z outlook som si to ulozila na kluc a z kluca som chcela do th... ale ked som si to dala v mozile importovat, tak mi nechce najst kluc.... ale pritom mi to stiahlo do windows kontakty.... no nechapem....
misoft
11.03.11,20:57
Stefan2005
12.03.11,06:39
... podľa mňa "expert" ktorý za spustenie thunderbirdsetup.exe zoberie 15 €, mal za danú cenu vykonať aj import pošty včítane všetkých nastavení - obráť sa neho s reklamáciou o odfláknutú službu a žiadaj dokončenie už zaplatenej práce; ak by sa zdráhal, ukáž mu túto stránku Porady....
Arnold123
12.03.11,08:47
Ja by som to preniesol tak, že by som použil portable (prenosnú) verziu Thunderbirdu.

http://portableapps.com/apps/internet/thunderbird_portable
Ak by vadila angličtina, môžem nahrať v SK verzii.

Potom stačí použiť Nástroje -> Import na PC kde je pôvodný účet a pomocou USB preniesť do notebooku.
Môžeš si ho nakopírovať niekam do notebooku a používať tak alebo vyhľadať svoj profil na disku a nahradiť ho tým z USB.
Profil nájdeš na adrese: c:\USERS\[prihlásený užívateľ]\Local Settings\Data aplikací\Thunderbird\Profiles\xxxxxxx.default\
xxxxxxxx sú náhodne vygenerované znaky.

Pri tej portable verzii je: \Data\profile\

Inak existuje bezplatná podpora od Mozilly: http://forum.mozilla.cz/index.php

P. S. Inštalácia Thunderbirdu sú na 3 kliky myšou, čo je na 10 sekúnd práce.